Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Czy warto szukać psychologa?

Widok mieszany

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Czy warto szukać psychologa?

Mam pytanie - czy któraś z Was korzystała z pomocy psychologa? Jakie macie doświadczenia? Pomógł Wam podczas depresji czy była to strata czasu?

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Aga A dlaczego pytanie konkretnie o depresję? Z porad/terapii psychologa korzysta się w bardzo wielu sytuacjach, nie tylko stanach depresyjnych.

Ja przeszłam terapię behawioralno-poznawczą. Sesje odbywały się regularnie co tydzień, czasem przerwy były dłuższe(moje wyjazdy, bądź wyjazdy psychologa). Gdy szłam na pierwszą wizytę , miałam mieszane uczucia, tym bardziej,że moim terapeutą miał być mężczyzna. Nie wiedziałam jak to będzie wyglądało, co będzie gdy zapadnie cisza? Jednak moje obawy rozwiały się już po pierwszych kilku minutach, gdy byłam w subtelny i zachęcający sposób "ciągnięta za język".

Terapia ta pozwoliła mi dotrzeć w głąb siebie i odkryć źródło moich problemów. Nie jestem jeszcze w pełni zdrowa ale umiem już sobie radzić z codziennością i z tym co mi się działo. Wykształciłam w sobie mechanizmy obronne i jestem zdeterminowana do powrotu do normalności.

Na sesji podsumowującej terapię, psycholog powiedział mi,że sukces jest uzależniony od nastawienia pacjenta i od tego jak dalece będzie umiał się otworzyć. Mi zależało na tym aby żyć normalnie i wykonywałam wszystkie zalecenia i ćwiczenia i ciężko pracowałam nad tym aby znowu być "na powierzchni".

Wiem,że nie jest łatwo wybrać się na pierwszą wizytę, że ludzie mogą postrzegać nas jako nienormalnych,że korzystamy z porad takiego specjalisty. Jednak ja uważam,że lepiej skorzystać z pomocy niż stracić samego siebie. Nie wiem gdzie byłabym dziś, czy mogłabym być mamą dla mojego synka, gdyby nie to,że potrafiłam poprosić o pomoc i przyznać się do słabego stanu psychicznego.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Kasiu_b, oczywiście masz rację, że z pomocy psychologa można skorzystać w wielu sytuacjach. Napisałam o depresji, bo to akurat coś, co przytrafia się młodym mamom. Poza tym to już poważna sprawa i dlatego pytałam, czy psycholog komuś pomógł, bo o ile przy innych problemach taka pomoc bywa skuteczna, to z depresji chyba trudniej kogoś wyciągnąć.
    A pytam nie dlatego, żebym uważała, że ktoś potrzebujący psychologa jest nienormalny, ale dlatego, że jakoś nie do końca wierzę, że to jest skuteczne...
    Ja byłam kiedyś u psychologa jeden raz (ale nie z depresją) i niestety wyszłam bardzo rozczarowana.
    To super, że Ty trafiłaś na odpowiednią osobę. Ktoś Ci go polecił? A możesz napisać trochę więcej o tym, dlaczego do niego poszłaś? Ile trwala taka terapia?

Senior Member
    Madziara

Mieszka w
    nowe miasto lubawskie
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-14 zobacz kalendarz
    Data
    14.04.2011
    witam ja chyba jestem w takim momencie,że musze poważnie pomyśleć o rozmowie z psychologiem bo inaczej mój sym bedzie wychowywał sie bez matki przeszłam depresja poporodową ale jakoś sie uporałam z nia ale teraz nerwy i nerwy i praca i chyba sobie z tym wszystkim nie radzę więc może poważnie pomyśle o wizycie u psychologa już kiedyś byłam i pomogło mi to zmienić życie i myślenie o sobie choć nie do konca czasem, żałuje,że urodziłam synka to wspaniały mały meżczyzna ale ja nie radzę sobie se stresem związanym z wchowaniem wiecznie kłócę sie o to z mężem który do całego życia pod chodzi lekko i nic nie mówi

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Madziara Zobacz posta
    witam ja chyba jestem w takim momencie,że musze poważnie pomyśleć o rozmowie z psychologiem bo inaczej mój sym bedzie wychowywał sie bez matki przeszłam depresja poporodową ale jakoś sie uporałam z nia ale teraz nerwy i nerwy i praca i chyba sobie z tym wszystkim nie radzę więc może poważnie pomyśle o wizycie u psychologa już kiedyś byłam i pomogło mi to zmienić życie i myślenie o sobie choć nie do konca czasem, żałuje,że urodziłam synka to wspaniały mały meżczyzna ale ja nie radzę sobie se stresem związanym z wchowaniem wiecznie kłócę sie o to z mężem który do całego życia pod chodzi lekko i nic nie mówi
    A może wcale nie wyszłaś z tej depresji i dlatego tak jest?
    Myślę, że masz sporo szczęścia, że Twój mąż nic nie mówi, bo gdyby się z Tobą kłócił, to dopiero byłaby katastrofa.

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Długość terapii jest uzależniona od stanu pacjenta. Moja miała trwać 12 tygodni, ale trwała dłużej (czerwiec-grudzień).

Moja teściowa jest pielęgniarką i kiedyś pracowała na oddziale psychiatrycznym. Od niej dostałam namiary na Instytut neurologii i psychiatrii w Warszawie (ul. Sobieskiego 9) i pewną panią doktor. Niestety ona miała zbyt długi czas oczekiwania na pierwszą wizytę i polecono mi kolejną osobę. Jeśli już zostaniemy przyjęci na terapię, musimy trzymać się pewnych reguł. U mnie było tak,że mogłam 3 razy nie przyjść na terapię (ale uprzednio o tym poinformować), raz mogłam po prostu nie przyjść, bez informowania o tym a każde spóźnienie musiało być zgłaszane. W przeciwnym razie, można było zostać skreślonym z listy pacjentów. Jak pisałam w poście wyżej-trzeba wykazać,że zależy nam na powrocie do zdrowia, bo jeśli nam nie zależy, to cud się nie stanie.

Aga Nie chciałabym publicznie pisać co było powodem mojej terapii. Jedyne co mogę powiedzieć to to,że między innymi miewałam silne napady paniki.

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Ja uważam, że warto, i to nie tylko w przypadku problemów "ze sobą", ale też partnerskich, w związku. Jak jest kryzys małzeński, psycholog może naprawdę pomóc.

8. BabyApp
    Popieram Nowotkę, na całej linii!!
    Co to jest człowiek dorosły? Dziecko nadęte latami.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja też tak uważam. Jak człowiek jest w trudnej sytuacji i widzi, że sobie nie radzi, powinien szukać pomocy. Bywa tak, że niesposób poradzić sobie samemu - to jest tak, jak gdyby tonący cżłowiek próbował sam siebie za włosy wyciągnąć z wody. No nie wyciągnie, choćby się nie wiem jak starał - ale może się uratować, jeśli zawoła o pomoc i ktoś poda mu rękę. Mam znajomą, która kiedyś bardzo skorzystała z pomocy psychologa (takiego od problemów rodzinnych), mało tego - do dziś jest z tą psycholożką zaprzyjaźniona.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak dla informacji podaję - bo może nie wszyscy wiedzą - że z pomocy psychologicznej można skorzystać w ramach ubezpieczenia w NFZ, tylko trzeba czekać ok. kilku tygodni na wizytę.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów