Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 84

Czy warto szukać psychologa?

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Cytat Zamieszczone przez *Kasia* Zobacz posta
    Wg mnie nie można doradzić, który rodzaj terapii jest "fajniejszy" . Tu nie chodzi o terapię zgodną z obowiązującym trendem mody , a taką , która pomoże nam uporać się z problemem. Jednym potrzeba tego, innym tamtego. Jeśli pacjent i terapeuta widzą,że terapia nie przynosi rezultatów, zmieniają plan leczenia lub dostaje się skierowanie do psychiatry.
    Nie, nurtu nie zmieni terapeuta za nic, bo ma swoje techniki i sposoby i nowych raczej się nie uczy..
    Modnej chyba żadnej nie ma, w swoim czasie królowała psychoanaliza, behawioryzm i nadal są raczej głównymi nurtami i teraz coaching jest bardzo, bardzo popularny.
    Warto po prostu zapoznać się z opiniami o terapeucie i zdobyć chociażby minimalną wiedzę teoretyczną o rodzajach terapii żeby móc świadomie wybrać.
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

2. BabyApp
    Junior Member Awatar PsychologBMW
    Mieszka w
    Kraków
    Witam,

Bardzo często się zdarza, że pacjenci odwlekają lub całkowicie rezygnują z pomocy psychologicznej właśnie z obawy przed stygmatyzacją, boją się że inni będą ich postrzegać jako "nienormalnych". Tym samym zamykają sobie drogę do tego, by zrozumieć co się dzieje z ich ciałem i psychiką oraz aby zmienić i mieć wpływ na swój stan zdrowia.
    Oczywiście, skuteczna pomoc zależy od dopasowania się pacjenta i terapeuty. Warto także zwracać uwagę na kwalifikacje specjalisty. Są jednak także takie osoby, które często zmieniają terapeutów, ponieważ twierdzą, że każdy z nich nie był w stanie im pomóc, prezentował dziwny styl pracy czy też nie odpowiadała im osoba terapeuty - w takim przypadku warto się zastanowić nad oczekiwaniami i gotowością do podjęcia pracy terapeutycznej.
    Nie mniej jednak uważam, że jeśli tylko dana osoba odczuwa wewnętrzną potrzebę zmiany i jest otwarta na pomoc psychologiczną, to warto podjąć takie działanie, nie tylko w sytuacji znacznego pogorszenia się stanu zdrowia (fizycznego czy psychicznego), ale także wtedy, gdy chodzi o rozwój osobowości i podniesienie jakości życia.

Pozdrawiam,
    Barbara Michno-Wiecheć
    psycholog psychoterapeuta
    Gabinet Psychologiczny Barbara Michno-Wiecheć
    www.psychologiczny.com.pl

Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz
    Moim zdaniem warto skorzystać z psychoterapii (na przykład: psychoterapia Kraków) - taka terapia może naprawdę pomóc w wielu życiowych problemach. i stać się człowiekiem szczęśliwym i zadowolonym.

Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    Nie, nurtu nie zmieni terapeuta za nic, bo ma swoje techniki i sposoby i nowych raczej się nie uczy..
    Modnej chyba żadnej nie ma, w swoim czasie królowała psychoanaliza, behawioryzm i nadal są raczej głównymi nurtami i teraz coaching jest bardzo, bardzo popularny.
    Warto po prostu zapoznać się z opiniami o terapeucie i zdobyć chociażby minimalną wiedzę teoretyczną o rodzajach terapii żeby móc świadomie wybrać.
    Ja jednak uważam ze jest wielu terapeutów którzy zmieniaj nurt w zależności od osoby i problemu. Zgadzam sie z tym ze jednak większość ma juz swoje techniki i sposoby, ale dobry terapeuta powinien być otwarty na zmiany, rozszerzenie swojej wiedzy i doszkalanie. Pomimo ze są badania potwierdzające jakie terapie są odpowiednie przy rożnych problemach, to jednak nie oznacza to ze tylko one powinny być stosowane. Ludzka psychika to nie maszyna i nie zawsze można wszystko tak zaprogramować.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    zawsze warto szukać po to są prawda

Member
    Liquore

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-14 zobacz kalendarz
    Dokładnie.

Member
    majeczka29

Moim zdaniem warto skorzystać z usług psychologa... Tak jak pisał poprzednik bardzo wiele osób wstydzi się, ale taka pomoc nie jest niczym dziwnym. Warto sobie pomóc.
    Z tego co wiem to problemami kobiet w ciąży, zmagającymi się z ciężkim wychowaniem dziecka, powrotem do pracy zajmuje się w Warszawie pani JOanna Obuchowicz: http://psychoterapia-kielczyk.pl/zes...na-obuchowicz/ Moja siostra do niej chodziła gdy przytrafił jej się tzw. baby blues po urodzeniu drugiego dzieciaczka.

9. BabyApp
    Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    zawsze warto skorzystac z pomocy psychologa po to własnie on jest zeby pomnagac

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sasha Zobacz posta
    Pójście do psychologa nie jest powodem do wstydu - raczej do dumy, że jesteśmy gotowi na walkę z problemem. Ja osobiście chodzę na psychoterapię indywidualną tutaj i wcale się tego nie wstydzę. Dzięki tej terapii czuję się znacznie lepiej, mogę się cieszyć dniami spędzonymi z córeczką zamiast siedzieć w kącie i płakać.
    Sasha, mieszkasz w Warszawie, a na terapię chodzisz do Wrocławia? Niczego bliżej nie było?

Senior Member
    sylwia4012

Data
    2004
    Ja się przekonałam,ze warto szukać pomocy u specjalistów. Długo wmawiałam sobie, że wszystko u mnie w porządku, jednak za namową najbliższych udałam się do psychologa. Dopiero po kilkunastu rozmowach w trakcie mojej terapii indywidualnej odkryłam podłoże moich kłopotów i byłam w końcu w stanie coś z tym zrobić. Tam gdzie się leczyłam spotkałam naprawdę świetnych specjalistów, którzy wiedzieli jak do mnie dotrzeć. Nie ma się więc czego wstydzić, tylko trzeba poprosić o pomoc - człowiek naprawdę czuje się o wiele lepiej gdy może z kim kto go zrozumie porozmawiać.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów