Strona 2 z 9
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 84

Czy warto szukać psychologa?

Kilka tygodni to długo... Jeszcze zależy to od sytuacji, bo czasem te parę tygodni można poczekać, ale czasem jest i tak, że stan psychiczny jest zaostrzony i takie czekanie mija się z celem

2. BabyApp
    Junior Member
    Viking9

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-05-10 zobacz kalendarz
    Ja żałuję, ze nie poszłam, bo może szybciej doszłabym do radości życia, a tak czasem nie miałam siły wstać z łóżka i tylko wyrzuty sumienia, że się źle dzieckiem zajmuję.
    Wiem jak robić projektowanie stron wrocław to moje ulubione miasto, gdzie znajduje się uczelnia która mnie tego nauczyła.

Senior Member Awatar maryskalbn
    Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Za każdym fajnym dzieckiem, stoi fajna mama!!!
    Co do psychologa to nie na nfz, bo to są zwykle behawioryści... a przeuczanie zachowań to nie terapia i zwykle się wraca do punktu wyjścia po czymś takim.
    Warto odwiedzić takiego z psychodynamicznej, albo pozytywnej - nowy nurt ale to osoba decyduje a nie jest traktowana przedmiotowo.

Polecam psychologów - jeśli dobrze wybrany to potrafi zdziałać cuda
    "Los dał im piękne dni i zarwane noce
    Skazani na wolność, wyrok dożywocie"

http://gadzinkapowiedziala.blogspot.com/ <---- teksty Gadzinka - Lusinka

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    lepiej zapłacić i isc do dobrego psychologa

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Mama899 Zobacz posta
    lepiej zapłacić i isc do dobrego psychologa
    .... tutaj akurat nie chodzi o zapłacić tylko nurt w którym psycholog "leczy". Bo możesz i behawioralnemu albo psychoanalitycznemu płacić grube pieniądze, a jeden Cię nauczy jak sie zachowywać, ale myśli Ci nie zmieni, a drugi Ci pogrzebie w dowolny sposób w psychice, sprowadzając Twoje problemy do seksualności w dzieciństwie...
    Przede wszystkim NURT nie pieniądze

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maryskalbn Zobacz posta
    .... tutaj akurat nie chodzi o zapłacić tylko nurt w którym psycholog "leczy". Bo możesz i behawioralnemu albo psychoanalitycznemu płacić grube pieniądze, a jeden Cię nauczy jak sie zachowywać, ale myśli Ci nie zmieni, a drugi Ci pogrzebie w dowolny sposób w psychice, sprowadzając Twoje problemy do seksualności w dzieciństwie...
    Przede wszystkim NURT nie pieniądze
    A możesz napisać więcej o tych nurtach, skoro jesteś tak dobrze zorientowana? Które są skuteczne np. w depresji?

W jakich my czasach żyjemy, żeby do zwykłej rozmowy potrzebna nam była trzecia osoba? Mieliśmy tak z żoną krótko po urodzeniu pierwszego dziecka. Narodziny zamiast cementować, rozdzieliły. Na wierzch wychodziły różne brudy z przeszłości, niedopowiedzenia, "ciche dni" i wszystko co najgorsze. Oboje chcieliśmy ratować małżeństwo, więc postanowiliśmy poszukać pomocy. Znajoma para podsunęła nam adres Pracowni Psychorozwoju w Warszawie, do której sami kiedyś chodzili. Spróbowaliśmy. Jesteśmy w trakcie terapii i choć pierwsze spotkanie było trudne, to teraz jest lepiej. Pewne rzeczy nam się poukładały w głowach. Dochodzę do wniosku, że zawsze jest szansa wszystko naprostować, o ile obie strony tego chcą.

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mercur Zobacz posta
    zawsze jest szansa wszystko naprostować, o ile obie strony tego chcą.
    Dotykasz sedna sprawy: jeśli obie strony tego chcą. Niestety, wiele osób nie chce nad tym pracować, bo to jednak wysiłek.

Mieszka w
    Lublin
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    A możesz napisać więcej o tych nurtach, skoro jesteś tak dobrze zorientowana? Które są skuteczne np. w depresji?
    Psychodynamiczny jest fajny, bo to pacjent prowadzi, a terapeuta jest obok, znaczy osoba decyduje o czym mówić, co zmieniać, a psycholog tylko pomaga i radzi. Mój ulubiony, terapia trwa znacznie dłużej niż w behawioralnych, ale jest skuteczniejsza.
    Ale z kolei tam gdzie nam zależy na szybki efekcie - przeuczeniu zachowania, a nie skupieniu się na sednie problemu najlepszy jest behawioryzm.
    Jedno co na pewno odradzam to psychoanalizę i neopsychoanalizę (rycie w przeszłości bez konkretnych zmian).

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Wg mnie nie można doradzić, który rodzaj terapii jest "fajniejszy" . Tu nie chodzi o terapię zgodną z obowiązującym trendem mody , a taką , która pomoże nam uporać się z problemem. Jednym potrzeba tego, innym tamtego. Jeśli pacjent i terapeuta widzą,że terapia nie przynosi rezultatów, zmieniają plan leczenia lub dostaje się skierowanie do psychiatry.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów