Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Czym odurzają się dzieci?

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz

Czym odurzają się dzieci?

Witajcie,
    pewnie to temat nie dla Was, ale niestety już trochę dla mnie, bo Igor kilka dni temu skończył 8 lat i coraz bardziej interesuję się problemami dzieci w wieku szkolnym. Natknęłam się na informację, czym odurzają się współczesne nastolatki. I postanowiłam podzielić się tym z Wami.

Badanie było prowadzone w Krakowie. Spytano około 4 tysiące uczniów gimnazjów i liceów – w wieku od 12 do 15 lat i od 16. roku wzwyż o ewentualne zażywanie środków odurzających. Okazuje się, że ponad połowa badanych pali marihuanę lub haszysz!!! Drugą w kolejności grupą środków odurzających są substancje euforyzujące, na przykład syropy przeciwkaszlowe, które można kupić w aptece bez recepty. Co dziesiąty ankietowany przyznał, że eksperymentuje ze środkami przeciwbólowymi, nasennymi, a także psychotropami. Lekami odurza się trzy razy więcej dziewczynek niż chłopców.
    Ale i wróciły dopalacze. Teraz sprzedawane są na przykład pod postacią preparatów do czyszczenia komputerów. I młodzież też po nie sięga :-(

2. BabyApp
    Junior Member
    Kamama

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-25 zobacz kalendarz
    ale w tym wieku 12-15 polowa palila marifuane z grozo nie wierze!!!

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Tak odpowiadały te dzieciaki, które brały udział w badaniu. Jakoś łudzę się, że jednak kłamały tzn. tak odpowiadały, by pokazać jakie są "dorosłe", "fajne"??? Albo że miały jakiś sporadyczny kontakt z trawką i uznały to za "palenie marihuany".
    Sama nie wiem i jestem coraz bardziej przerażona, jakie nastolatki teraz mogą być...

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez _marta_ Zobacz posta
    Tak odpowiadały te dzieciaki, które brały udział w badaniu. Jakoś łudzę się, że jednak kłamały tzn. tak odpowiadały, by pokazać jakie są "dorosłe", "fajne"??? Albo że miały jakiś sporadyczny kontakt z trawką i uznały to za "palenie marihuany".
    Sama nie wiem i jestem coraz bardziej przerażona, jakie nastolatki teraz mogą być...
    Napiszę Ci tak ,że o wiele zdrowiej wyjdzie tym dzieciakom jak sobie marychę zapalą ,niż jak się nałykają tabletek i innych świństw ,które niszczą wątrobę, komórki nerwowe itp.
    Te tabletki o których pisałaś powyżej na kaszel nazywają się ACODIN i w składzie mają pochodne morfiny (DXM) wystarczy ok. 15-20 tabletek (w paczce jest 30) ,żeby mieć odlot za 6 zł (bo tyle te tabletki kosztują w aptece). Za ,,moich czasów" a więc z 5-6 lat temu (bo ja rocznik '91 jestem) było to dość popularne. Tylko o ile dobrze pamiętam to potem zaczęto to powoli wycofywać. Były jeszcze jedne takie tabletki o tym samym działaniu tylko nie pamiętam dokładnej nazwy Tusidex - czy jakoś tak.

Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    w sumie to się dziwię Pandora, jak możesz pisać że o wiele zdrowiej jak się napalą maryśki (ona też uzależnia) ... tu mowa jest o dzieciach 12 - 15 lat, ok rozumiem zaczyna się czas eksperymentowania, ale trzeba robić wszystko by temu zapobiegać ... wydaje mi się, że Marta pisząc to miała na celu, uświadomić rodzicom, że tyle jest zagrożeń, o których niewiele wiemy, a nie po to by wybierać co im mniej zaszkodzi .. to może sami kupmy to dzieciom i hulaj dusza ...

Po prostu obecny poziom edukowania dzieci o używkach jest strasznie zacofany i kłamliwy. Jeśli w jednym szeregu stawia się marihuanę z amfetaminą i heroiną to co się dziwić dzieciom, że nie traktują tego poważnie? O cichym przyzwoleniu na picie alkoholu nie wspomnę.
    Widziałeś może żłobek Warszawa?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez mycha-t Zobacz posta
    w sumie to się dziwię Pandora, jak możesz pisać że o wiele zdrowiej jak się napalą maryśki (ona też uzależnia) ... tu mowa jest o dzieciach 12 - 15 lat, ok rozumiem zaczyna się czas eksperymentowania, ale trzeba robić wszystko by temu zapobiegać ... wydaje mi się, że Marta pisząc to miała na celu, uświadomić rodzicom, że tyle jest zagrożeń, o których niewiele wiemy, a nie po to by wybierać co im mniej zaszkodzi .. to może sami kupmy to dzieciom i hulaj dusza ...

Może postawmy sprawę jasno :
    ja jestem przeciwniczką legalizacji marihuany.
    Ale za to wiem,że wszyscy zawsze skupiają się na maryście, bo maryśka ma szumną nazwę ,,narkotyku" - ale jest nielegalna, więc jej dostępność jest dużo trudniejsza, niż dostępność środków bez recepty w aptece. A mój post tylko i wyłącznie skupiał się na tabletkach ,które każdy gówniarz ma na wyciągnięcie reki i ,które są kilka razy tańsze niż gram marychy.
    Więc rodzice powinni sobie poczytać i uczulić się na takie z pozoru ,,niewinne" tabletki na kaszel.

I oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałaś - z każdym słowem.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar mycha-t
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-12-16 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Może postawmy sprawę jasno :
    ja jestem przeciwniczką legalizacji marihuany.
    Ale za to wiem,że wszyscy zawsze skupiają się na maryście, bo maryśka ma szumną nazwę ,,narkotyku" - ale jest nielegalna, więc jej dostępność jest dużo trudniejsza, niż dostępność środków bez recepty w aptece. A mój post tylko i wyłącznie skupiał się na tabletkach ,które każdy gówniarz ma na wyciągnięcie reki i ,które są kilka razy tańsze niż gram marychy.
    Więc rodzice powinni sobie poczytać i uczulić się na takie z pozoru ,,niewinne" tabletki na kaszel.

I oczywiście zgadzam się ze wszystkim co napisałaś - z każdym słowem.
    trochę inaczej odebrałam pierwsze zdanie z poprzedniego posta (dla mnie trochę brzmiało to jak ciche przyzwolenie bo to mniej szkodzi) rozumiem już co miałaś na myśli ... ja również się z Tobą zgadzam, ludzkie pojęcie przechodzi co się teraz dzieje, moja mama nawet pojęcia nie ma że istnieją takie środki, które dziecko może kupić bez recepty w aptece i się nimi odurzać .. swoją drogą szwagierka ma 13 letniego syna i ciekawe co jej na ten temat wiadomo chyba przepytam ją

Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    To jest bardziej poważny problem, niż mogłoby się wydawać. Dziś na chemii leków się dowiedziałam, że z pseudoefedryny (substancji, która jest zawarta w Sudafedzie czy Ibupromie Zatoki) bardzo łatwo można zrobić sobie w domu Efedral, który działa jak silny narkotyk... I że masa nastolatków to robi, instrukcje czerpią z internetu. Na prawdę skomplikowanej aparatury do tego nie trzeba. Strzykawkę czy nadmanganian potasu można kupić w każdej prawie aptece, wyżej wspomniane leki również. Masakra.

Dokładnie. Internet stał się kopalnią wiedzy na ten temat. W dodatku w połączeniu ze slangiem czuje się bezradna. Dzieciaki używają takich sformowań, które tylko oni rozumieją, nielogicznych.
    Szukam dobrego miejsca na powiększanie ust szczecin? Proszę o pomoc.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów