Ankieta: Czy chciałabyś mieć więcej niż 2 dzieci, gdyby cię bylo na to stać?

Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 38

Im więcej dzieci, tym łatwiej rodzicom?

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz

Im więcej dzieci, tym łatwiej rodzicom?

Witajcie,
    w sobotę zajmowałam się dziećmi brata (8-letni chłopak i 6-letnia dziewczynka), no i oczywiście swoimi (prawie 8-letni Igor i prawie 4-letnia Olka). I wiecie co... miałam cały ranek dla siebie, tzn. gotowałam obiad, sprzątałam w mieszkaniu i generalnie ogarniałam świat. A dzieci, które w weekend są bardzo absorbujące, zniknęły w swoich pokojach. Powiedziałam wtedy mężowi, że może to jest rozwiązanie - więcej dzieci, mniej z nimi kłopotów, bo same się sobą zajmują. Ale już w porze obiadu myślałam kompletnie inaczej - nakładanie zupy, drugiego dania, kompotu, odkładanie talerzy, desery za ładnie zjedzony obiad... pracy było SPORO ;-)
    A jakie jest Wasze zdanie na temat dużej liczby dzieci w rodzinie? Może są tu mamy, które mają czworo, pięcioro... dzieci???

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Miałam pod opieką Jasia (lat 3) i jego kuzyna (lat 7).
    I dziękuję za coś takiego.
    Albo ja się nie nadaje na ,,podwójną" mamę ,albo po prostu nie czuję się pewnie na gruncie wychowawczym większej ilości dzieci.
    Z Jasiem mam wszystko ustalone : o tej wstajemy, o tej plac zabaw, zakupy (plus pracuję ,plus się uczę).
    Co tego ,że Jaś bawił się z kuzynem ,skoro co chwile tylko słyszałam :
    - Oooon mnie biijeee!
    - Oooon nie chce mi dać zabawki!
    - To moje!
    - Nie, moje!

Z Jasiem mam ciszę, sprzątam przy akompaniamencie muzyki klasycznej ,a przy opiekowaniu się innym dzieckiem mam dodatkowo krzyki, głośną zabawę (często za głośną) i kłótnie.
    Nie jestem jeszcze na to gotowa.
    Fajnie ,że Jaś ma towarzystwo i rzeczywiście czasami jak się zabawili to czułam błogi spokój ,ale były momenty kryzysu, którego nie byłabym w stanie udźwignąć na co dzień.
    To chyba lenistwo.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Mnie się wydaje że są dwie strony medalu i wszystko zależy od charakteru dzieci. Mama nas miała piątkę i niby więcej czasu dla siebie ale raz że byliśmy dużo spokojniesi, a dwa część obowiązków spoczywała na najstarszym dziecku czyli na mnie... Natomiast ja mam w tym momencie jedną półtoraroczną w tej chwili córkę i nie mam chwili spokoju, choć dużo więcej mogę przy nie zrobić niż np pół roku temu ale oczywiście nadal z oka spuścić się jej nie da.... Jak nieraz marudzi i nudzi się to jadę z nią do siostry, żeby się pobawiły z myślą ,,będzie trochę spokoju'' a tu zonk dziewczynki są na takim etapie, że zaczynają się bitwy o zabawki, zaczepki itp.. także spokojniej jest czasem jak bawi się sama w domu... Bardzo chciałabym mieć jeszcze przynajmniej jedno dziecko, chociaż marzy mi się trójka niestety na to finansowo nas w tym momencie nie stać... Jednak gdyby nie to , to po mimo zamieszania, cięższych dni i ciśnienia jakie podnosi mi córka gdyby nie finanse zdecydowałabym się na większą rodzinę.

Senior Member
    Karolina2305

O mnie
    Fabianek urodzil sie 6 pazdziernika 2011 roku x33333
    Ja uważam,że to nie prawda.Nie ma czegoś takiego jak chwila spokoju przy 5 dzieci,dzieci nie zajmą się same sobą na długo.Ja osobiście nie zdecydowałabym się na taką gromadke wątpie,że wogóle zdecyduje się na 2 dziecko

Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Nas było długo troje. Potem doszedł młodszy brat( ja miałam 10 lat, siostra 14, a brat 15). Napiszę Wam, że potrafiłyśmy się z siostrą bawić same całymi dniami.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Moj znajomy ma blizniaki i na poczatku bylo strasznie ciezko, ale teraz dzieci zajmuja sie same soba i jest super. Mysle ze to zalezy od dzieci i i ch charakterow. Ja ledwo daje rade z jednym dzieckiem, a nie mialo kolek, alergii, nie ulewal itp. Chcialabym miec dwojke dzieci, ale nie wiem jak sobie poradze i mnie to troche przeraza. A kiedys nie bylo pieluch jednorazowych, sterylizatorow i innych udogodnien...nie mam pojecia jak nasze mamt i babcie dawaly rade

Senior Member
    mama_21

O mnie
    żona M, matka 2 chłopaków :)
    moim zdaniem 3 dzieci jest ok
    choć moja mama miała 12 rodzeństwa, mój tato 4.
    ja sama jestem z bliźniaków i mam jeszcze młodszego brata.
    od zawsze było nas pełno w domu, u dziadków na wakacjach czy u cioć, także wychowywałam się w gromadce i kiedy urodził się nam pierwszy syn, to wiedzieliśmy z mężem, że nie chcemy, żeby wychowywał się sam i jak tylko minie troszkę czasu,t o postaramy się o następne.
    obecnie mam dwóch synów z półtora roczną różnicą i jak narazie jest ok. Mogę nawet stwierdzić, że jestem bardziej zorganizowana niż wcześniej. Przy jednym dziecku, cały dzień wszystko odkładałam "na potem", bo wiedziałam, że zajmie mi np sprzątanie góra godzinę, to zwlekałam. Teraz pierwsze co to najedzone, przebrane dzieci, najedzona mama, sprzątnięte mieszkanie, chwila relaksu z dziećmi, obiad i popołudnie z dzieciakami tak już na maxa

Łukaszek

Karolek

9. BabyApp
    Dużo zależy od tego jakie są te dzieci...

Ja również wychowywałam się w domu pełnym ludzi. 4 rodzeństwa. I teraz jak będę miała dziecko to nie chcę mieć tylko jednego.

Ostatnio edytowane przez MEGAMARYANNA86 ; 07-03-14 o 16:58

Kuzynka ma 4kę dzieci [4,6, 10 i 11 lat] i raczej nie twierdzi, że ma więcej czasu. Chyba, że jak wszystkie są w szkole/przedszkolu Bawią się razem, ale długo to nie trwa i od razu w domu robi się harmider. A jak jedno zachoruje to zaczyna się prawdziwy maraton.

Ostatnio edytowane przez MARGETEURO2259 ; 29-12-14 o 14:44

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów