Ankieta: Czy chciałabyś mieć więcej niż 2 dzieci, gdyby cię bylo na to stać?

Strona 4 z 4
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Im więcej dzieci, tym łatwiej rodzicom?

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    U mnie chorowała dwójka na raz (wtedy nie było najmłodszego) i ja razem z nimi. To dopiero był hardcore

2. BabyApp
    No nie wiem.. moze przy wychowaniu jesli nie ma sie pomocy to faktycznie moze byc trudniej, ale pozniej? Kiedy córka/syn moze juz nam cos pomoc przy sprzataniu czy przy swietach, albo przy opiece nad mlodszym rodzenstwem

Co prawda ja sama nie mam takiej gromadki dzieci, ale moja mama miała Nas łącznie 6stke. I przyznam, ze jest to ciężki orzech do zgryzienia i wiele zależy od tego czy dzieci się dogadują, są za sobą i jaki mają charakter. Bez względu na to natomiast jest o wiele więcej zajęć przy dzieciach, ciężej okiełznać to, jest to duży wydatek, i trzeba mieć wiele cierpliwości i czasu by poświecić dzieciom. Według mnie, może być rodzinnie ale to kwestia wychowania i wkładu rodzica. Są takie czasy że aby zapewnić dziecku prawidłowy byt trzeba dużo pracować tym samym nie ma się bóg wie ile czasu by poświecić go dziecku, a to bardzo ważne, dlatego też najczęściej przy takiej ilości dziecko wychowuje dziecko. No a plusem jest to ze nie ma czasu na nudę ! I jest bardzo ciepło
    unifund.pl Gorąco Polecam, są naprawdę pomocni!

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez polioxana Zobacz posta
    No nie wiem.. moze przy wychowaniu jesli nie ma sie pomocy to faktycznie moze byc trudniej, ale pozniej? Kiedy córka/syn moze juz nam cos pomoc przy sprzataniu czy przy swietach, albo przy opiece nad mlodszym rodzenstwem
    To prawda, ale po obserwacji moich wielodzietnych znajomych uważam, ze moje dzieci to moja sprawa, nie można zwalać wszystkiego na starsze rodzeństwo. To nie fair.

Junior Member
    Mamuśka6663

Mieszka w
    Londyn, Anglia
    O mnie
    Mama 3 dzieci i w dodatku w ciąży!
    Data
    21.03.2002, 16.10.2004, 17.06.2015, 29.10.2016 (?)
    Witam Ja mam 3 i jedno w drodze. Bez problemu daję sobie radę i nawet mam czas dla siebie. W przypadku dużej różnicy starsze zajmują się młodszymi, a małej: spędzają razem czas. Nie wyobrażam sobie życia tylko z jednym dzieckiem
    gonia7777 niekoniecznie zwalać zależy od wychowania, moja 14 letnia córa uwielbia spacery z bratem w wózku

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mamuśka6663 Zobacz posta
    Witam Ja mam 3 i jedno w drodze. Bez problemu daję sobie radę i nawet mam czas dla siebie. W przypadku dużej różnicy starsze zajmują się młodszymi, a małej: spędzają razem czas. Nie wyobrażam sobie życia tylko z jednym dzieckiem
    gonia7777 niekoniecznie zwalać zależy od wychowania, moja 14 letnia córa uwielbia spacery z bratem w wózku
    jasne, ja sama mam trójkę i uważam, ze pomaganie w domu, czy przy młodszym rodzęnstwie ma też aspekt wychowawczy, chodzi mi tylko o to ,zeby nie przesadzac i nie uważać, że dzieci "muszą". Czasem wazniejsze są lekcje, a czasem nawet zabawa z kolegą, bo te starsze też mają własne życie i muszą wiedzieć, ze o to dbamy.

Junior Member
    Mamuśka6663

Mieszka w
    Londyn, Anglia
    O mnie
    Mama 3 dzieci i w dodatku w ciąży!
    Data
    21.03.2002, 16.10.2004, 17.06.2015, 29.10.2016 (?)
    Niestety często ludzie tak robią Miałam kolegę, który systematycznie przez całą szkołe się spóźniał na pierwszą lekcję, bo musiał zrobić rodzeństwu śniadanie i ich odprowadzić - to już jakaś przesada

9. BabyApp
    Witam, ja mam dwie córeczki i uważam że starsze dziecko powinno pomagać przy młodszym czasami ale nie bez przesady. To ma być miła pomoc a nie obowiązek. Ono jest dzieckiem i powinno się bawić póki jeszcze może a młodszym dzieckiem powinni zająć się rodzice.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów