Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Czy warto zamówić wizytę patronażową?

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Czy warto zamówić wizytę patronażową?

Kiedy po porodzie mama wraca z maluszkiem do domu, może zamówić tzw. wizytę patronażową. Czy korzystałyście z pomocy położnej? Czy macie zamiar skorzystać? Dlaczego warto , o co trzeba ją zapytać - piszemy w 3 numerze miesięcznika M jak mama.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    myślę, że na pewno warto i ja z takiej wizyty skorzystam, mam nadzieję już niedługo

Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz
    myślę, że warto. położna środowiskowa uratowała nam życie - uwolniła od potwora, który chciał ssać piers przez 24h na dobę
    a tak serio - z własnego doświadczenia wiem, że bliscy nawet jesli czasem chcą pomóc - nie potrafią.
    ktoś zupełnie obcy potrafi czasem otworzyc oczy na rzeczy, które tylko z pozoru wydają sie oczywiste.

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    Nie wiem, czy warto. Szczerze mówiąc mam mieszane uczucia w tym temacie. Położne środowiskowe najczęściej są w ogóle nie na bieżąco z nowymi trendami....
    Pani która przyszła do mnie już od progu zaczęła opowiadać czego to ja nie powinnam jeść karmiąc piersią....i wyszło, że przez najbliższe miesiące moje menu będzie oparte głównie na trawie... nie no, żart - ale wg położnej powinnam jeść kurczaka z ryżem, zapomnieć o panierowanych kotletach, cytrusach, pomidorach, nabiale.....oj, długo by wymieniać....a tyle się teraz mówi o tym, że karmiąca może jeść wszystko, chyba że u maluszka wystąpią objawy alergii.......

Senior Member
    sylwia82

Mieszka w
    łódzkie
    O mnie
    27 lipca 2011 MOJE ŻYCIE STAŁO SIE PIĘKNIEJSZE DZIĘKI TOBIE SYNKU!

Ja też sądzę że warto skorzystać z porad położnej środowiskowej i z pewnością poproszę o takie wizyty.

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Nie pamietam juz dokladnie jak to bylo ale u mnie taka polozna srodowiskowa byla 3 razy w roznych odstepach czasu. Wiem na pewno ze nie zamawialam takiej wizyty ale tez nie mialam nic przeciwko temu,uznalam ze to norma.Chyba w przychodni przy pierwszej wizycie z maluszkiem ktos mnie poinformowal, ze takie wizyty sie odbywaja. Wsumie polozna ani mi pomogla ani zaszkodzila.Dogladala mojej rany po cesarce,robila "przeglad"dziecku,patrzyla czy znika zazolcenie skory, bo mala miala zoltaczke fizjologiczna,kontrolowala jak tam pepuszek malenstwa,doradzala jak sie odzywiac gdy karmie piersia ale wsumie nic nie narzucala.Zerknela tez na warunki mieszkaniowe - co juz mniej mi sie podobalo,nie to zeby byly zle,bo byly bardzo dobre ale poczulam sie przez chwile tak, jakby przyszla na przeszpiegi Potraktowalam to jednak z przymrozeniem oka, widocznie ma takie procedury.

suzzi
    Guest
    suzzi
    Ja nie miałam takiej wizyty. I patrząc teraz z perspektywy czasu nie byłaby mi w żaden sposób pomocna taka wizyta.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar novynkah
    Mieszka w
    jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
    Przychodziła do mnie położna raz w tygodniu, a nawet co drugi dzień gdy była w okolicy lub gdy z małą coś było nie tak (np. uczulenie na pieluszki). bardzo mi pomogła - pokazała alternatywne metody pielęgnacji pępuszka (fiolet nic nie dawał, po zwykłym spirytusie z dziadkowego barku kikut odpadł po kilku dniach), stare sprawdzone i bardzo skuteczne metody pielęgnacji pupy (po co kupować drogi krem do tyłka za 30zł, który nie pomaga, kiedy można kupić zwykły alantan i tormentiol i ulżyć dupeczce w dwa dni?). Położna była też bardzo pomocna w walce z mimi rodzicami i rodzeństwem, którzy wmawiali mi, że mała MUSI być noszona na rękach, podczas gdy ona wolała po prostu leżeć w łózeczku lub wózku oraz zabobonami z ery początku lat 80tych, że dziecko na piersi się nie najada i trzeba je dopajać. Kiedy moja argumentacja nie poskutkowała - wkroczyła położna i odtąd miałam wolną rękę, już nikt mi nic nie narzucał.

Teraz przychodzi do mnie położna już od 25tc - na wizycie mierzy ciśnienie, sprawdza wyniki, słucha tętna maluszka, ogląda brzuszek, robi wywiad i chętnie służy radą (uwielbiam jej stwierdzenie identyczne jak moje, że kurz to też istota żywa i rozmnażać się musi mieć gdzie). Z tego co mówią znajome to pod koniec ciązy sprawdza również stan szyjki, ewentualne rozwarcie. Myślę, że takie cotygodniowe wizyty są bardzo pomocne, chociażby dlatego, że położna może wychwycić coś niepokojącego pomiędzy wizytami u lekarza (3-4 tygodnie to troszkę za rzadko moim zdaniem).
    I pomimo, że mam już jedno dziecko - nie zamierzam z tych cotygodniowych wizyt rezygnować.

zanim do mnie napiszesz - poradź się mojego lekarza ;p

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Położna to skarb, tylko trzeba go docenić. U nas położna chodzi przez 6 tygodni, raz w tygodniu, a w przypadku problemów, częstotliwość spotkań zależy od sytuacji. Już w paru sprawach doradziła, a do porodu zostało nam 8 tygodni. Widzimy się raz w tygodniu, choć teraz zaczniemy mieć spotkania już dwa dni.

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Chyba zależy od samej położnej? Czytam tutaj okobietach które wykonują swój zawód z powołania. Moja położna, podobnie jak pannynikt najpierw wymieniła czeg nie wolno mi jeść. Również odniosłam wrażenie, że przez przynajmniej pół roku będę oglądać wodę, chleb i gotowaną kurę. Później uznała, że ne usiądzie na mojej kanpie bo ma czarne spodnie, widziała psa i na pewno oblezie. Mój pies na kanapę w życiu nie wchodził i na prawdę cięzko było na niej kłaka dorwać Następni dostałam stos papierów. A później listę kremów które muszę mieć, bo rączki były suche..... po prostu trzeba było więcej oilatumwlać do wanienki. Ja na początku byłam z tym bardzo ostrożna I mówiłam że mam oilatum... Drugie raz miała się pojawić za jakiś tydzeń natomiast nie dotarła. Tażę różnie bywa - jak wszędzie

Zapytaj naszych ekspertów