Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 40

Czy warto zamówić wizytę patronażową?

Senior Member Awatar panna nikt
    Mieszka w
    Lisewiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-29 zobacz kalendarz
    Data
    mój synek urodził się 29.06.2010
    hahaha a mi położna kazała wyprowadzić psa do ogrodu, bo się bała

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    A na Cyprze - ja tu mieszkam, nie ma czegoś takiego, jak położna przychodząca do domu. Tutaj wypisują kobietę z dzieckiem ze szpitala po 2 lub 3 dniach po porodzie i musi sobie sama radzić, jeśli nie stać jej na prywatną wizytę położnej. W państwowym szpitalu nawet pierwsza kontrolna wizyta u pediatry jest dopiero, gdy przychodzi czas na pierwszą szczepionkę. Tu nikt nie sprawdza stanu pępka, czy skóry na pupie, ani to czy po połogu z kobietą jest wszystko dobrze. Jeśli cie nie stać na prywatną opiekę zdrowia, to zostajesz ze wszystkim sama. A muszę przyznać z doświadczenia, że taka położna przychodząca do domu to skarb, na szczęście mam znajomą, która jest położną, pomogła mi w kilku sprawach, gdy byłam totalnie zagubiona, gdy już znalazłam się w domu z moim synkiem.

Senior Member Awatar Kasia_K
    Mieszka w
    Pruszków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-22 zobacz kalendarz
    Nie skorzystałam z wizyty patronażowej, bo urodziłam córeczkę w innej miejscowości niż obecnie mieszkam. Prawdę mówiąc to nie odczułam tego faktu na tyle, że czuję jakiś żal. Nie wiem czego nowego mogłabym dowiedzieć się od położnej. O diecie mamy karmiącej? - jest tyle innych bardziej wiarygodnych źródeł 'na czasie'. O tym jak przebierać malucha, aby nie zrobić mu krzywdy? - od tego mam mamę. Szczepienia? - internet aż kipi od informacji na ten temat Szczerze powiedziawszy taką wizytę uważam za swego rodzaju relikt przeszłości. Teraz jest tyle różnych źródeł informacji...

Senior Member Awatar justi
    O mnie
    9.12.2010
    Data
    9.12.2010
    Uważam takie wizyty za dobre, o ile chce się z nich skorzystać - a myślę, że warto. Przez ponad tydzień po porodzie usiąść nie mogłam przez doskwierające szwy (były rozpuszczalne - ale strasznie mnie bolało!). Pani położna obejrzała i sama zaproponowała zdjęcie tych najbardziej uciążliwych. Od razu poczułam się lepiej i w końcu zaczęłam siadać. Owszem, może i wszystko sprawdzała i dużo pytała, ale przecież w dobrej wierze. Powiedziała, co miała do powiedzenia, radziła, ale nam rodzicom najczęściej pozostawiała wolny wybór. Myślę, że trafiliśmy na dobrą, doświadczoną położną, która również zaoferowała nam kontakt telefoniczny - w razie gdyby coś...

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    Ja głównie doceniam wsparcie psychologiczne, gdy dziecko ciągle płacze przy kąpieli, przewijaniu, itp., i byłam załamana, bo myślałam, że wszystko robię źle, ale położna pochwaliła moje wysiłki - to mnie podniosło na duchu i pozwoliło przetrwać baby bluesa.

Junior Member Awatar inia31
    Mieszka w
    Chojnice
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-02 zobacz kalendarz
    u nas nie ma wyboru położna przychodzi i koniec .Ja wyszłam ze szpitala w niedzielę a w poniedziałek o 10 rano dzwonek i w drzwiach położna !Ledwo widziałam na oczy a ona prosto do mieszkania i każe małego rozbierać brrr ale była tylko raz bo stwierdziła ,że skoro to moje 3 dziecko to wiem co i jak

Senior Member Awatar Agnieszka.
    Mieszka w
    Choroszcz,Białystok
    O mnie
    Szczęśliwa mama szczęśliwych dzieci
    Data
    17/09/2010
    Po powrocie z małą do domu wizytę położnej miałam na drugi dzień.Pani Beata pokazała mi jak przystawić małą do piersi,jak zmieniać pieluchy,jak ubierać/rozbierać.To wszystko umiałam,szczegółowo pokazano mi to na oddziale dla wcześniaczków,poza tym to jest moje 3 dziecko-ale dobrych rad nigdy dość.Dziś w każdej chwili mogę zadzwonić i zapytać się o cokolwiek i uzyskam wyczerpującą odpowiedź...Dobra położna to skarb młodej mamy.

9. BabyApp
    Senior Member
    Kate_84

Mieszka w
    BDG
    O mnie
    Mama Olafa
    Data
    28 kwietnia 2011
    Ja jestem przed porodem ,ale uczestniczę w szkole rodzenia. Gdzie często padają stwierdzenia- pewnie położna będzie Wam mówiła żeby tak robić,ale tak nie róbcie bo tego się już od dawna nie stosuje... U nas położna przychodzi do każdego i boję się trochę,że mi namiesza w głowie i wszystko to czego się dowiedziałam na szkole rodzenia zostanie zaprzeczone. A tego boję się najbardziej, nie dlatego,że wierzę w szkołę rodzenia bardziej niż w położną,ale dlatego,że nie lubię mieć mieszane w głowie bo nic z tego nie wychodzi... No ale może trafi mi się jakaś położna z powołania

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kate_84 Zobacz posta
    U nas położna przychodzi do każdego i boję się trochę,że mi namiesza w głowie i wszystko to czego się dowiedziałam na szkole rodzenia zostanie zaprzeczone.
    Kate, możesz w ogóle nie przyjmować położnej w domu, jeśli nie chcesz i uważasz, że nie potrzebujesze takiej wizyty. Nie ma takiego obowiązku. Ja np. nie otworzyłam drzwi położnej, bo przyszła bez uprzedzenia, poza tym nie chciałam, żeby moje krocze oglądała jakaś kolejna obca mi osoba (nie miałam nacięcia krocza, więc nie potrzebowałam żadnych oględzin). A z dzieckiem do pediatry i tak można iść, gdyby coś się działo.
    A jeśli położna będzie mówić coś innego niż słyszałaś w szkole rodzenia, powiedz jej o tym wprost - polecam artykuł o nowych zasadach pielęgnacji dziecka w kwietniowym numerze "M jak mama" - są tam wymienione wręcz rewolucyjne zmiany, np. to, że nie stosuje się już spirytusu do przemywania pępka!!!!

Senior Member Awatar Agnieszka.
    Mieszka w
    Choroszcz,Białystok
    O mnie
    Szczęśliwa mama szczęśliwych dzieci
    Data
    17/09/2010
    Kate do mnie położna dzwoniła i umawiała się na dzień i godzinę dogodną dla mnie.Jak coś z czym się nie zgadzasz będzie ci proponować możesz przecież głośno jej o tym powiedzieć.U mnie był niekontrolowany chaos w domu tu butelka,tam pielucha,akurat mała się zakupkała po same pachy,ale słowem nic nie wspomniała-to też człowiek,matka wie z czym się wiąże posiadanie maleństwa...

Zapytaj naszych ekspertów