Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

ratunku - dziwny problem

Senior Member Awatar aleked
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz

Question ratunku - dziwny problem

Witajcie.

Mam problem z moim synkiem, który ma 7 mcy. Wczoraj rano dostałam telefon ze żłobka, że Bartek zjadł śniadanie i obficie zwymiotował. Kazały go zabrać. Tatuś go odebrał, mały zasnął. Obudził się, dostał mleko - wszystko od razu zwymiotował. Awaryjnie poszliśmy do lekarza. Przepisała mu LacidoEnter i Accidolac (dziwne trochę, bo jak dla mnie to obydwa maja identyczne działanie). Kazała podawać herbatę z solą i cukrem i ewentualnie chrupki kukurydziane. Na kontrolę po południu poszliśmy do naszej lekarki. Ta stwierdziła, że wszystko jest ok, ale nie dawać samego mleka, tylko albo z kleikiem albo R.
    Dostał wieczorem z kleikiem, było ok. W nocy obudził się dwa razy, dałam mu samo mleko i nic, zero wymiotów. Dziś w żłobku super, bez atrakcji. Po żłobku dostał mleko i też nic - jedynie jak mu się odbiło to twarożek mu wypływał. I ja mu teraz mleko dałam, wypił 150ml i chlusnął wszystkim na mnie. Ciekawe jest to, że nie zwrócił mleka tak jak to bywa przy ulewanie (a miał z tym mega problem do 4 mca), a tak jakby mu się zważyło - wymiociny wyglądały jak woda z nierozpuszczonymi płatkami np. kleiku.

Z tego co mówiła mi Mama to ze mną było tak, że w pewnym momencie, chyba w podobnym wieku, zwyczajnie przestałam tolerować samo mleko i też wymiotowałam nim.

Macie pomysł co się może z nim dziać? Aha, dodać muszę, że nie ma gorączki, rozwolnienia, osłabienia, nic go nie boli. Normalnie się zachowuje, śmieje, wariuje, nie marudzi.

Pomóżcie, podpowiedzcie co robić.

Pozdrawiam
    Ola

ur. w 39tc, 3650g, 55cm, Apgar 10/10 - mój bohater

2. BabyApp
    Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Hmm.
    Mój Synek przeszedł ostatnio grypę żołądkową i też miał tylko wymioty bez biegunki i gorączki. Z tym,że on wymiotował calusieńką noc. A rano wstał jak gdyby nigdy nic i szczebiotał
    Poobserwuj go.

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Z piątku na sobotę w nocy było strasznie - tak chlustał, że szok. W sobotę pojechaliśmy do całodobowej poradni. Po tym jak w opisałam objawy podejrzenie od razu padło na rota. Tyle, że nie gorączkował. Dostaliśmy na wszelki wypadek skierowanie do szpitala, ale mieliśmy je wykorzystać w razie powtórzenia się wymiotów. Zalecono dietę bezmleczną, mleko dopiero w nocy. Miał wprawdzie rozwolnienie, ale lekarka powiedziała, że dopóki ma apetyt i chętnie pije to nie jechać do szpitala, a podać mu Smectę. No i, odpukać, pomogło. Wczoraj byliśmy na kontroli. niby wszystko ok, ale muszę go jeszcze przetrzymać na diecie (w ciągu dnia kleiki, już z mlekiem, zupka jarzynowa, z owoców tylko banana + rzez 4 dni Smecta i tydzień dłużej probiotyk). Do żłobka dopiero w czwartek może iść.
    Jemu się tak zbierało na coś groźniejszego od jakiegoś miesiąca. A to katar, a to kaszel, dwa dni stan podgorączkowy. A teraz jakby mu wszystko minęło. Na szczęście, oby na długo.

A poza tym coś fruwa. Mojej koleżanki mama pracuje w przedszkolu. Jednego dnia było 28 dzieci, a następnego - 6

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Cytat Zamieszczone przez kasia_b Zobacz posta
    Hmm.
    Mój Synek przeszedł ostatnio grypę żołądkową i też miał tylko wymioty bez biegunki i gorączki. Z tym,że on wymiotował calusieńką noc. A rano wstał jak gdyby nigdy nic i szczebiotał
    Poobserwuj go.
    Myślisz, że to grypa żołądkowa?
    Tilka przedwczoraj w nocy też wymiotowała, bez gorączki i biegunki. I rano już była wesolutka, jakby nic się nie stało.
    Podejrzewałam przejedzenie.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Teraz tyle tego krąży. Ja do końca nie wiem co dolegało mojemu. Delikatne rota w odpowiednim czasie powstrzymane? Grypa? Zatrucie? Ważne, żeby było już dobrze.

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    Myślisz, że to grypa żołądkowa?
    Tilka przedwczoraj w nocy też wymiotowała, bez gorączki i biegunki. I rano już była wesolutka, jakby nic się nie stało.
    Podejrzewałam przejedzenie.
    Był szczepiony na rota i przeszedł to łagodniej. Na pewno żołądkówka, bo dwa dni po nim poległam ja a na końcu mój mąż.

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Cytat Zamieszczone przez kasia_b Zobacz posta
    Był szczepiony na rota i przeszedł to łagodniej. Na pewno żołądkówka, bo dwa dni po nim poległam ja a na końcu mój mąż.
    No to teraz zobaczymy, czy ja i mąż się nie rozłożymy, akurat dwa dni mijają, na razie się nie zapowiada, ale kto wie.

Przeszła lekko, więc rota nie podejrzewam, zwłaszcza, że szczepienia nie było. Ot, po prostu wieczorno-nocne obfite wymioty, a rano już ok. Żadnych atrakcji towarzyszących, gorączki, biegunki, nic.
    Chciałabym wiedzieć co to było, ale w gruncie rzeczy najważniejsze, że minęło
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

9. BabyApp
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    No to teraz zobaczymy, czy ja i mąż się nie rozłożymy, akurat dwa dni mijają, na razie się nie zapowiada, ale kto wie.

Przeszła lekko, więc rota nie podejrzewam, zwłaszcza, że szczepienia nie było. Ot, po prostu wieczorno-nocne obfite wymioty, a rano już ok. Żadnych atrakcji towarzyszących, gorączki, biegunki, nic.
    Chciałabym wiedzieć co to było, ale w gruncie rzeczy najważniejsze, że minęło
    No u nas początkowo wyglądało to tak samo, ale te wieczorne, a raczej nocne wymioty poważnie nas zaniepokoiły. Jeśli się u Was powtórzą radziłabym wybrać się do lekarza - żeby nie było za późno. A Bartek też nie był szczepiony na rota.

Szczepienie na rota? Własnie szukam o szczepionkach, jakie dziecko może dostać w najmłodszym wieku. Na biegunkę polecam smecte, jest skuteczna.

Member
    hiniz

O różnych dziwnych problemach i sposobach ich rozwiązania czytałam na forum http://www.bodyandmind.pl/przejedzen...ego-obzarstwa/

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów