Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Oszczędności, a ogrzewanie

Junior Member
    energia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-12 zobacz kalendarz

Oszczędności, a ogrzewanie

W moim domu zawsze są wysokie rachunki za ogrzewanie. Zastanawiałam się ostatnio jak można oszczędzić na ogrzewaniu. Przeglądając różne strony natrafiłam na domy pasywne i ekologiczne ogrzewanie. Znalazłam wiele pozytywnych opinii dotyczących systemów solarnych. Czy któraś z was posiada coś takiego u siebie w domu? Czy to faktycznie jest energooszczędne i ekologiczne?

2. BabyApp
    Moja koleżanka pisała pracę duplomową na ten temat Zapiera się rękami i nogami, że jest to super oszczędne

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Na pewno jest. Gorzej jeśli mieszka się w bloku i jest się zdanym na ogrzewanie "miejskie"...

System solarny swoją drogą, ale jest parę sposobów na mniejsze rachunki. Na przykład:
    - nie zastawiaj grzejników meblami i nie zasłaniaj zasłonami z grubego materiału.
    Powodują one, że ciepło nie przenosi się właściwie na pomieszczenie.
    -W sypialni i rzadziej odwiedzanych pomieszczeniach
    obniżaj temperaturę do 16°C. Będzie to korzystne nie tylko ze względu na oszczędność energii, ale również dobre dla zdrowia.
    Małe zmiany miały spory wpływ na mój domowy budżet. Polecam.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    W moim mieszkaniu zbytnie obniżanie temperatury wiąże się ze zbieraniem wody na oknach (a przy bardzo minusowej temperaturze za oknem nawet lodu!), a poza tym grzyb mi wychodzi na ścianie :/

Ponoć najtańszy w eksploatacji system ogrzewania elektrycznego to ogrzewanie piecami akumulacyjnymi nowej generacji, tzw. dynamicznymi. Gromadzą one ciepło np. w nocy, a pozniej oddają je w sposób równomierny, wspomagane wentylatorem, utrzymując przez cały czas te sama temperaturę w pomieszczeniu. Brzmi dobrze i powaznie się nad tym zastanawiam, ktos wie cos więcej?

Jak do tej pory każdego roku mamy wcale niemałe oszczędności za ogrzewanie.
    Staramy się grzać z głową- 2 lata temu kupiliśmy elektryczną głowicę termostatyczną i sprawdza się doskonale.
    Napewno dużo daje ciepły blok w nowym budownictwie.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    My mamy ogrzewanie gazowe i jak do niedawna przychodziły rachunki aż drżałam. Zwykle było 1500-1700 za trzy miesiące w sezonie grzewczym :/
    Pierwsze co, to wymieniliśmy okna na nowe, dużo szczelniejsze. Mamy też zainstalowany system sterowania piecem, można ustawić, że grzeje tylko w określonych godzinach, nie musi grzać cały dzień.
    No i dogrzewamy się kominkiem. Kupujemy drewno i palimy, do tego jest wentylator, który rozprowadza ciepło po różnych pomieszczeniach. Kiedy nie jest bardzo zimno palimy tylko w kominku, a kaloryferów nie ruszamy i to starcza. Poza tym kominek jest taki klimatyczny
    No i rachunki nam spadły
    Nad panelami słonecznymi też się zastanawiamy, ale na razie nie mamy kasy, więc ta inwestycja musi poczekać.

Senior Member Awatar Mariaszka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2002-12-19 zobacz kalendarz
    Ja też zastanawami się nad zamontowaniem takich paneli - wkręciłam się w takie eko gospodarowanie i oprócz paneli słonecznych wyczaiłam zbiorniki na deszczówkę - montuje się takie cóś w ogrodzie, zbiera się do tego woda opadowa zebrana np. z dachu domu, potem taka wodę można wykorzystać do sprzątania, prania, mycia samochodu. Jeden jest tylko problem: cena - nie jest to tanie rozwiązanie, ale w regionach gdzie woda jest droga opłacalne.

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    Dowiedziałam się niedawno, że można dostać spore dofinansowanie do kolektorów słonecznych z jakiejś fundacji ekologicznej i do tego w niektórych miastach część finansuje również urząd miejski (np. w Trójmieście). Będziemy próbować, może dostaniemy

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów