Strona 1 z 9
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88

Nowoczesna antykoncepcja

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz

Nowoczesna antykoncepcja

Witajcie,
    czytam, że pigułka antykoncepcyjna odchodzi do lamusa. Że teraz popularne stają się tzw. niecodzienne metody antykoncepcji, czyli plaster antykoncepcyjny zmieniany raz na tydzień czy zastrzyk hormonalny raz na kwartał.
    Czy zdecydowałyście się na jakąś metodę antykoncepcji po porodzie? Jeśli tak, to na jaką...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar malgosia
    Mieszka w
    . . . .
    O mnie
    Jestem Mamą dwóch Księżniczek :)
    ja brałam Cerazette - tabletki, przez rok

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Najpierw brałam Yasminelle ,ale okropnie się po nich czułam.
    Potem Cilest. Potem plastry Evra, ale nie podeszły mi w ogóle. Potem znowu Cilest i po Cilest znowu zaczęłam się okropnie czuć.
    Okazało się ,że nie mogę przyjmować tabletek anty ,bo mam aury migrenowe.
    Teraz myślę o wkładce.

Senior Member
    _marta_

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-01-17 zobacz kalendarz
    Ja biorę Yasmine. Ale coraz bardziej skłaniam się do wkładki... To znaczy skłaniam się od wielu miesięcy i nic z tym nie robię ;-) Pandora, masz dobre informacje o jakiejś konkretnej wkładce??? Mój ginekolog jakiś czas temu polecał mi zwykłą, nie tę hormonalną, ale przestałam się interesować tematem :-(

Senior Member Awatar Ewciaaa88
    Mieszka w
    Towcester UK
    O mnie
    Szczęśliwa styczniówka 2008 :)
    Ja od 5 lat biorę tabletki. Na dzień dzisiejszy biorę Microgynon 21 i świetnie się po nich czuję. W końcu !

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez _marta_ Zobacz posta
    Ja biorę Yasmine. Ale coraz bardziej skłaniam się do wkładki... To znaczy skłaniam się od wielu miesięcy i nic z tym nie robię ;-) Pandora, masz dobre informacje o jakiejś konkretnej wkładce??? Mój ginekolog jakiś czas temu polecał mi zwykłą, nie tę hormonalną, ale przestałam się interesować tematem :-(
    W tym tygodniu będę dzwoniła do mojego ginekologa ,żeby się umówić na wizytę ,więc poruszę ten temat bardziej szczegółowo.

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Ja przed ciążą przyjmowałam Novynette, były dla mnie IDEALNE!!!! Później zmieniłam na EVRĘ... plastry anty... i... 25kg w rok!! Do dziś mam zaburzenia hormonalne po tych plastrach. Nigdy sobie nie wybaczę tego, że na nie przeszłam.
    Po ciąży najpierw przyjmowałam Novynette ale znów zaczęłam po nich tyć, później celest czy coś takiego, brałam je bez przerwy, codziennie bo miałam tak bolesne miesiączki, że musiałam jeździć na zastrzyki z nospy i ketonalu bo aż traciłam przytomność z bólu brzucha. Niestety i te tabletki nie pomogły bo przez 4 miesiące non stop krwawiłam i znów zaczęłam tyć... Została nam prezerwatywa.
    Ale teraz gdy mąż wróci jako prezent na 4 rocznicę ślubu ufunduje mi wizytę u endokrynologa z pełnym zestawem badań, chcemy wiedzieć co mi dolega i jaką możemy antykoncepcje hormonalną przyjmować.
    MOJA RADA DLA WSZYSTKICH:
    PRZED PRZYJĘCIEM JAKIKOLWIEK HORMONALNYCH METOD ANTYKONCEPCJI IDŹCIE DO DR NA BADANIA JAKĄ MOŻECIE PRZYJĄĆ, ŻEBY NIE PONOSIĆ SKUTKÓW "LEKKOMYŚLNOŚCI" PRZEZ CAŁE ŻYCIE

I oto tak z dziewczyny, która ważyła 52kg przy wzroście 167cm stałam się wielorybem, którego waga pokazuje 84kg!!!

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Aga1987
    O mnie
    Mama Lilianki i Leosia :D
    Ja używałam plastrów-EVRA, przez 4 miesiące, dokuczał mi okropny ból brzucha-pod żebrami po prawej str, plastry odstawiłam i jestem w ciąży, więc wiadomo.. Ale napewno nie zdecyduję się na nie drugi raz :/ Szukałam przyczyny bólu długo, bolało okropnie, a jak tylko odstawiłam plastry-jak ręką odjął... I w 100% zgadzam się z radą karowrk, ja napewno zrobię badania następnym razem, nie będę si ę katować..

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    jestem ciekawa co powie endokrynolog.
    Wiem pewnie , że zaburzenia są bardzo poważne, bo w ciąży schudłam prawie 15kg, idąc na porodówkę w 9 msc ciąży miałam 6kg mniej niż teraz...

Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Witam ja mam PCOS - problem z plodnoscia i tab anty biore od 15 r.z- regulon po ktorym prawie zaniklo mi tetno a bole przy krawieniu byly takie ze mnie pogotowie zabieralo. Pozniej byl mercilon , marvelon,cilest - lekarze sobie gbybali zmieniali az wykryli pcos i przy pomocy endykrynologa z 75kg przeszlam na 120kg - a mialam schudnac by zajsc w ciaze!!- zaszlam po odstawieniu sterydow(dokladnie mies po) zaszlam i w ciazy przybralam 5 kg... teraz moj orgaznim sie oczyszcza i juz mam 90kg i lece powoli w dol bez diet ale w listopadzie ide po tab znow by schudnac bardziej a moje jajniki uspic rzy czym uspie chorobe i zgubie dalej zbedne kg
    Takze radze oprocz badan znalezc odpowiedzniego lekarza ktory nie bedzie bezmyslnie dawac tab z tekstem bo na te schorzenie nie ma innych tylko zacznie sluchac Was i bedzie dopieral leki po Was inwidualnie.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów