Strona 3 z 8
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 77

Załamana :( Bezskuteczne starania o ciążę

Member Awatar blada
    Mieszka w
    Konin
    Cytat Zamieszczone przez KarolaK Zobacz posta
    blada ale tu nie chodzi o odpuszczenie sobie fizyczne tylko psychiczne
    Właśnie o tym mówiłam. Chodziło mi o to, że zamiast wmawiać sobie co miesiąc, że pewnie już jestem w ciąży, należy raczej myśleć, że jest to wciąż przed nami... że na pewno kiedyś się zdarzy... w bliżej nieokreślonej przyszłości. A w międzyczasie wykonywać wszelkie możliwe działania ku temu, aby ta przyszłość stała się któregoś dnia chwilą obecną
    Wiesz, w moim życiu wydarzyło się kilka sytuacji, których pomimo wielkich planów po prostu nie byłam w stanie przewidzieć. Nagła śmierć mojej mamy była dla mnie kluczowym punktem do podjęcia decyzji o nie planowaniu niczego na przyszły tydzień, miesiąc, czy rok. Trzeba żyć chwilą obecną i - jak mówiła moja mama - nie martwić się na zapas
    Wiem, wiem... wszystko łatwo mówić. Sama przechodziłam przez chwile załamania, zazdroszczenia każdej napotkanej parce z dziećmi, a nawet odczuwania urojonych objawów ciąży... A teraz, w czasie, w którym niegdyś marzyłam pracować już nad drugim dzieckiem, nagle wszyscy znajomi mają drugie dziecko :/ Ale nie załamuję się tym. Wciąż mam swoje marzenia do realizacji... ponoć życie zaczyna się po 30tce W międzyczasie robię inne rzeczy głównie dla samej siebie, od zmienienia koloru włosów, przez ćwiczenia, po prawko na motocykl Otaczam się rzeczami, które lubię, osobami, które kocham.
    Stwierdziłam po prostu, że inne postępowanie nie ma najmniejszego sensu. Trzeba żyć swoim życiem! Dziś jesteś na swoim miejscu, jutro być może wygrana w loterii wyśle Cię na Jamajkę! Obsesyjne myślenie tylko o jednym wykańcza nie tylko psychikę, ale również ciało, no i przeszkadza cieszyć się tym, co masz tuż pod nosem Ja na przykład mam fantastycznego męża, który rozbawia mnie do rozpuku, piękne mieszkanie, dużą rodzinę (więc w razie pustki jest kogo odwiedzić), a w moim życiu wciąż coś się dzieje! Moje serce bije!
    ...rozumiesz, co mam na myśli?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Kasienka_P_
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamusią Karolinki 23.02.2011 :) i Kamilki 24.09.2013
    Dziewczyny, trzymam za was kciuki. Sama wiem jak to jest, bo staraliśmy się 1,5 roku o dziecko. Badania nic nie wykazywały. W końcu się udało przy wspomaganiu talbletkami owulacji (mimo, ze co miesiąc kontrolowałam i miałam, to samo z siebie jakoś nie wychodziło). Teraz po 2-3 miesiacach delikatnych prób "moze się uda tak poprostu" musieliśmy zrobić przymusową 3 miesięczna przerwę, bo mam podwyższoną prolaktynę, która moze powodować niepłodność. A do gina trafiłam zupełnie z innego powodu (bolała mnie pierś, co z początku myślałam, ze to córa mnie kopnęła). Ten zbadał mi prolaktynę i wszystko jasne. Jak skończę leczenie to może się uda zajść znowu.

Kasieńka_P_ mam pytanie do Ciebie odnośnie podwyższonej prolaktyny. Ja również robiłam sobie to badanie ponieważ doradził mi to endokrynolog. Prolaktyna wyszła u mnie 25.01 przy normie od 6.0-29,9, natomiast prolaktyna po obciążeniu wyszła mi 187.8. Dodam, że badanie robiłam w 5 dniu okresu tak jak mi doradzano. Czy to duża różnica???? Wizytę u lekarza mam w przyszłym tygodniu więc mam parę dni niepewności.

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez gajesia Zobacz posta
    Kasieńka_P_ mam pytanie do Ciebie odnośnie podwyższonej prolaktyny. Ja również robiłam sobie to badanie ponieważ doradził mi to endokrynolog. Prolaktyna wyszła u mnie 25.01 przy normie od 6.0-29,9, natomiast prolaktyna po obciążeniu wyszła mi 187.8. Dodam, że badanie robiłam w 5 dniu okresu tak jak mi doradzano. Czy to duża różnica???? Wizytę u lekarza mam w przyszłym tygodniu więc mam parę dni niepewności.
    Wydaje mi się, ze wyniki są oba prawidłowe. Pierwsza prolaktyna jest w normie, a prolaktyna po obciążeniu nie powinna przekraczać x 10 pierwszego wyniku, czyli u Ciebie 251 maks. Nie wiem jaka jest dolna granica wzrostu.
    U mnie wzrost był o x 11. Dostałam DOSTINEX na 2 m-ce (8 tabletek), cena trochę straszy bo zapłąciłam 300zł. Ale podobno leki starszej generacji były gorzej tolerowane przez organizm. Jedyna różnica jest taka że przy tamtych można zachodzić w ciążę, a przy tych co ja dostałam jest zakaz.

Co do dnia badania to ja robiłam w 10 dn cyklu, poniewaz robiłam też USG narządów i piersi, a to maks do 10 dnia musiałam, a z uwagi na moje długie miesiączki (czasem 7-8 dni mam) to tak wyszło.

anius181
    Guest
    anius181
    witajcie dziewczyny
    Wciagnelam sie w ten watek bo tak dobrze Was rozumiem.. tez dlugo dlugo z poprzednim partnerem staralismy sie o dziecko, ciagle nic, ciagle cos nie tak i to we mnie...
    Z moim obecnym mezem tez jakis rok staralismy sie o dziecko i nic, wreszcie trafilam do najlepszego ginekologa ktory dostrzegl to co nie widzieli inni i udalo siejestem w 14 tyg ciazy i jestem najszczesliwsza na swiecie
    A tez przez caly okres staran ciagle widzialam moja ciaze, jeden malenki objaw i zaraz moje gadanie ze bede mama. ciagle jedna kreska na tescie i odechciewa sie wszystkiego. w ktoryms momencie juz z mezem nie mielismy sil zeby sie starac i zastanawiac czy tym razem sie udalo. odpuscilismy, tak po prostu, zaczelismy kochac sie w normalny sposob, nie dla "produkcji" bo przedtem za kazdym razem myslalam tylko o tym ze bede w ciiazy.
    no i pewnego dnia poszlam po recepte na tabletki ktorych nie moglabym brac w ciazy. mojego gina cos podkusilo zeby mnie zbadac choc ja twierdzilam ze i tak nie ma po co bo ja stracilam nadzieje. jaka bylam zdziwiona gdy lekarz powiedzial ze widzi pecherzyk ciazowy, zaraz kazal mi zrobic test i wyszly 2 kreski
    wiecie co, moim zdaniem baaardzo duzo zalezy od nastawienia psychicznego, mysle ze trzeba normalnie zyc a wszystko przyjdzie w swoim czasie i w najbardziej nie spodziewanym momencie
    Trzymam za Was kciuki dziewczyny!!

Witam. Mam na imie Ania. Stwierdzono u mnie pco na podstaie usg i badań hormonalnych. Po roku byłam u nowego ginekologa dał mi skierowanie na badania TSH, FSH I PROLAKTYNE i znów na usg. Czy ktoś z was zna sie na wynikach moich badań?
    TSH 0,622uU/ml
    FSH 4,89 U/l
    PROLAKTYNA 432,1 uU/ml
    Co to oznacza czy wszystko jest wporządku? Dopiero za 2 tygodnie mam wizyte u lekarza a chciałabym już cos wiedzie.
    Staramy sie o dziecko z męzem a wiem że z pco jest bardzo cięzko.

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Anna2112877 Zobacz posta
    Witam. Mam na imie Ania. Stwierdzono u mnie pco na podstaie usg i badań hormonalnych. Po roku byłam u nowego ginekologa dał mi skierowanie na badania TSH, FSH I PROLAKTYNE i znów na usg. Czy ktoś z was zna sie na wynikach moich badań?
    TSH 0,622uU/ml
    FSH 4,89 U/l
    PROLAKTYNA 432,1 uU/ml
    Co to oznacza czy wszystko jest wporządku? Dopiero za 2 tygodnie mam wizyte u lekarza a chciałabym już cos wiedzie.
    Staramy sie o dziecko z męzem a wiem że z pco jest bardzo cięzko.
    Prolaktyna maksymalnie może mieć przyrost po obciążeniu x 10, a nie podałaś wskaźnika przed obciążeniem.
    Po przekroczeniu 10x przyrostu prolaktyny występuje hiperprolaktynemia czynnosciowa, która poza mniejszymi skutkami jak bóle piersi, itp, może prowadzić w konsekwencji do niepłodności, czyli zabuza miesiączki i cykl jajeczkowania, w efekcie moze nie dochodzić do owulacji, ponieważ żadne jajeczo nie będzie dominującym. Oczywiście tak może być ale nie musi.
    I to naszczęście leczy się farmakologicznie, i spokojnie mozna zajść w ciążę, już po 2 miesiącach leczenia.

Co do pozostałych badań się nie wypowiem, ponieważ nie robiła.

9. BabyApp
    ja już jestem załamana;/ nie wiem juz co robic mam wrazenie że czekam na cud który sie nie zdarzy...;///

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Anna2112877 Zobacz posta
    ja już jestem załamana;/ nie wiem juz co robic mam wrazenie że czekam na cud który sie nie zdarzy...;///
    A długo ię już starasz o dziecko? Ja się starałam przez 1,5 roku. Ale wtedy lekarz mi nie badał prolaktyny, na szczęście dostałam jakieś leki na stymulację owulacji i odrazu się udało. Być moze że już wtedy miałam iepskie wyniki, tylk nie wiedziałam. Może jak bym zrobił badania to szybciej by ię udało.

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Znalazłam taką informację co do wyników FSH: stosunek LH do FSH jest większy niż 2, przy badaniu w 3. dniu cyklu świadczy o nieprawidłowościach.
    Generalnie pco leczy się właśnie stymulująć owulację, np. clomifenem.

Dostawałaś już jakies leki wczesniej?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów