Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 36

czy to już depresja...

Junior Member
    Kamila22

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-10-20 zobacz kalendarz

czy to już depresja...

Witam. Mam dość nietypowe pytanie , dla niektórych pewnie nawet głupie.. Jestem w 33 tyg ciąży. Oczywiście ze się niezmiernie cieszę z tego faktu i nie mogę się doczekać jak mała( bo już wiem że córeczka :-) ) będzie z nami. Chodzi jednak o stosunek do mojego ciała.. Otóż nigdy nie byłam jakaś próżna czy coś nie myślcie. Stosowałam krem na rozstępy od początku ciąży gdyż zawsze się ich bałam. Już się cieszyłam że ich nie mam a tu nagle tydzień temu popruło mi cały brzuch. Jest mi strasznie zle z tego powodu i wstydze się przed mężęm. Wiem że one już nigdy nie znikną.. Ogólnie ciało mi się zmieniło, zbrzydło.. te przeklęte rozstępy, ściemniały mi brodawki, zęby mi się popsuły ,przytyłam okrutnie.. Nawet teraz pisząc to płacze nie mogę na siebie patrzeć. Niby wiem że to cena za to cudo co jest we mnie ale sama nie wiem mam żal sama nie wiem do kogo że aż tak musiałam się zmienić i że to zmiany nieodwracalne.. Niektóre kobiety pięknieją , promienieją a ja czuje się STRASZNIE. Jak szafa trzydrzwiowa taka opuchnięta..I to nie jest przewrażliwienie. Nawet rodzina i znajomi nie szczędzą mi komplementów w stylu " Ale ta córa odebrała ci urody" albo "ojej ale się zmieniłaś" czytaj " zbrzydłaś" Nie mogę na siebie patrzeć brzydzę się sobą.. Czy któraś miała takie myśli i czy przeszły po porodzie? Boję się że u mnie się to raczej zaostrzy bo jeszcze dojdze sflaczały brzuch i piersi.. Wiem że nie powinnam myśleć o takich bzdurach ale nie mogę przestać o tym myśleć. Pomocy :-(

2. BabyApp
    Nutka11
    Guest
    Nutka11
    Hej Kamilaa za Twój nastrój odpowiadają hormony...ale nie ma się co łudzić, ze po porodzie nagle się wszystko uspokoi-będzie jeszcze większa huśtawka...dlatego kochana musisz wziąć się w garść już teraz ... to zrozumiałe, że wkurzają Cię rozstępy i czujesz się mniej atrakcyjna, ale musisz porozmawiać z mężem i przede wszystkim nie słuchać , nie brać do siebie uwag( nawet żartobliwych) innych osób ...

co możesz zrobić?- zafunduj sobie kilka domowych zabiegów, które poprawią kondycję Twojego ciała i umysłu...
    np: zrób delikatny peeling ciała i twarzy ( regularny działa cuda-zapewniam) na rozstępy na brzuchu kup krem który je rozjaśni i nie martw się tym za bardzo, naprawdę jest niewiele kobiet, u których one się nie pojawiają ( ale można je złagodzić ) zmień fryzurę -odśwież ją ( cięcie lub farba, albo zmiana uczesania) nie rezygnuj z makijażu! delikatny na pewno nie zaszkodzi-a bedziesz czuła się pewniej a na zęby-do dentysty, ja też byłam i przede wszystkim wmawiaj sobie mantrę " Jestem piękna" -musisz , nikt za Ciebie tego nie zrobi poszukaj wsparcia u męża -on Cię kocha i na pewno nie myśli tak jak Ty, powiedz mu szczerze jak się czujesz, jak dużym wyzwaniem jest dla Ciebie ciąża , opowiedz mu o tym co Cię męczy i nie miej wyrzutów ...

Jesteś kobietą i chcesz się czuć dobrze i być atrakcyjną , to zrozumiałe pamiętaj tylko, że tak jak się czujemy-tak postrzegają nas inni i dużo zależy od tego jak sami siebie widzimy więc kochana- głowa do góry!!

ja tez bardzo się zmieniłam , na twarzy wyglądam jak puchacz, nogi to świńskie nóżki a ręce jak bochny chleba-ale dzięki domowym zabiegom, dbam o siebie jeszcze bardziej niż kiedyś, staram się być sama dla siebie atrakcyjna-a uwierz mi kilka dni przed porodem to nie jest łatwe

pamiętaj, że po porodzie Twoja uwaga skupi się na córci i lepiej teraz zmienić nastawienie

życzę powodzenia i pamiętaj jesteś pięknym "dwupaczkiem", który nosi pod seduchem skarb

pozdrawiam

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Wszystko sprawka hormonów Głowa do góry, to minie. Oczywiście czasami jak staniesz przed lustrem to będziesz widzieć zmiany na swoim ciele, ale nie będzie już dramatu Ja miałam dokładnie to samo co Ty. Jak szłam się kąpać to wyłam jak bóbr, bo nie mogłam na siebie patrzeć. Mąż siedział ze mną w łazience z pobłażliwym uśmiechem, bo w ogóle nie wiedział o co ta histeria. Wg niego wyglądałam pięknie. A ja? Miałam zatrucie ciążowe, więc od 30 tc zaczęłam puchnąć jak balon: nogi, stopy, ręce a do tego zaczęła mi pękać wszędzie skóra. Ty rozstępy masz tylko na brzuchu tak? Ja mam na brzuchu, piersiach, udach, na jednej łydce - koszmar. Ale... gdy urodziła się Lenka i hormony spadły to to już nie miało znaczenia MIałam cc i brzuch wisiał mi dosyć długo nad blizną, ale w końcu po kilku miesiącach praktycznie wyglądam jak sprzed ciąży. Około roku czasu wracałam do normy. Teraz jedynie mam trochę skóry nad blizną i rozstępy (ale już bledziutkie), a reszta wygląda tak samo Także nie martw się, będzie dobrze! Obiecuję! U mnie co wieczór była histeria, krzyczałam do męża, że jestem gruba i obleśna, że mam wielkie to i tamto, ale to przeszło Zaufaj mi, Tobie tez minie Powodzenia!
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Junior Member
    Kamila22

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-10-20 zobacz kalendarz
    Dziękuje za pocieszenia. Szczerze :-) Paula moja córcia też będzie Lenka Niby wiem to wszystko, ale mimo to ciężko się pozbierać. Robiłam peelingi, malowałam się ale to niewiele daje , mam wrażenie że wtedy wyglądam jeszcze śmieszniej.. A mąż.. mąż nie widzi problemu śmieje się ze mnie nie rozumie tego. Ale widzę że patrzy na mnie inaczej.. dodatkowo nie ma między nami czułości od 4 mies bo najpierw się bał a potem jak się przekonał to już nie wolno było bo obniżyła mi się szyjka macicy i mam zakaz. Ciężko mi się przyzwyczaić do nowej mnie..:-( Ale dobrze wiedzieć że nie jestem sama na świecie z takimi myślami.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja też się bałam ,że popękam - właściwie do dnia dzisiejszego mnie to wszystko przeraża i nie wiem co bym zrobiła jakbym rzeczywiście gdziekolwiek miała rozstępy ,wiec myślę ,że Twoje zachowanie jest jak najbardziej zrozumiałe.

Miałam okropnie zniszczoną cerę po ciąży ,wiec zafundowałam sobie kosmetyczkę i doprowadziłam się do porządku.

Wagę można zrzucić łatwiej niż Ci się wydaje ,bo jak się ma niemowlę ,to jest się w ciągłym ruchu ,więc tutaj jest to tylko i wyłącznie kwestia nastawienia.

Wrócisz to siebie szybciej niż myślisz ,więc głowa do góry.

Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    Nie martw sie kochana . Wszystkie chyba tak mamy , ja w pierwszej ciąży też bałam się rozstępów , trądziku itp trądziku wtedy nie miałam a rozstępy wyskoczyły mi na 2 tyg przed porodem . Mój brzuch wygląda jak zebra . Teraz jestem w kolejnej ciąży ale juz nie martwię się o rozstepy bo i tak nie mam już wolnego miejsca na brzuchu na nowe , cerę mam całą w krostach , twarz , plecy , dekolt. W pierwszej ciąży przytyłam tylko 10 kg w tej dopiero 4 kg ale nawet jak bym utyła 40 to i tak nie ma znaczenia , najważniejsze jest urodzic zdrowe dziecko a potem ostro wziąć sie za siebie. Makijaż na codzień jest obowiazkowy mimo iz cały dzień siedzę z dzieckiem w domu ale to dla własnego samopoczucia
    Został Ci tylko miesiać z kawałeczkiem i dasz radę z tym wszystkim .
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Cytat Zamieszczone przez Kamila22 Zobacz posta
    Dziękuje za pocieszenia. Szczerze :-) Paula moja córcia też będzie Lenka Niby wiem to wszystko, ale mimo to ciężko się pozbierać. Robiłam peelingi, malowałam się ale to niewiele daje , mam wrażenie że wtedy wyglądam jeszcze śmieszniej.. A mąż.. mąż nie widzi problemu śmieje się ze mnie nie rozumie tego. Ale widzę że patrzy na mnie inaczej.. dodatkowo nie ma między nami czułości od 4 mies bo najpierw się bał a potem jak się przekonał to już nie wolno było bo obniżyła mi się szyjka macicy i mam zakaz. Ciężko mi się przyzwyczaić do nowej mnie..:-( Ale dobrze wiedzieć że nie jestem sama na świecie z takimi myślami.
    Gratuluję dobrego wyboru imienia hehe
    Nie martw się, wszystkie dziewczyny przechodzą małe dramaty w ciąży Ale to naprawdę minie.
    Piszesz, że nie z mężem nie sypiacie ze sobą teraz, powiem Ci, że my z moim mężem też w ciąży nie kochaliśmy się. Mieliśmy zakaz ze względu na poronienie zagrażające a jak już mogłam to mi się nie chciało hehe , ale przeżyliśmy to Po ciąży wróciło wszystko do normy, u Was tez tak będzie. Uwierz w siebie i w to, że jesteś piękna
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

9. BabyApp
    Senior Member Awatar marzenad
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-04 zobacz kalendarz
    Kamila22 nie pisz że to "zmiany nieodwracalne" bo ciąża trwa tylko 9 miesięcy, a potem wszystko wraca na swoje miejsce. Może ciało nie będzie wyglądało jak wtedy gdy miałaś 16 lat ale bez ciąży figura też się zmienia i różne rzeczy poddają się grawitacji Ja też wyglądam strasznie i jak ktoś mówi że "pięknie" to sobie myślę "taaaak, a co masz innego powiedzieć", przecież mam w domu lustro. Moja waga jest największa jaką miałam w życiu, ze względu na porę roku jestem spuchnięta jak świnka, rozstępy też wylazły i mogła bym tak jeszcze trochę pojęczeć ale po co?! Teraz czekam tylko do rozwiązania Potem mam nadzieje nie będzie tak źle, waga spadnie a jak nie to jej pomogę, opuchlizna zejdzie, rozstępy zbledną, a na piersi są ćwiczenia żeby je trochę unieść. Będzie dobrze Trzeba się wzorować na kobietach które po porodach mają lepsze ciało niż wcześniej, dla mnie jest to motywujące i daje nadzieję że mi też się uda wrócić do stanu używalności

Junior Member
    whiteflower

Mieszka w
    łódź
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-01 zobacz kalendarz
    Ja pamiętam, że kiedy zaczęłam trzeci trymestr ciąży przeżyłam niewielki kryzys, gwałtowny spadek samopoczucia utrzymujący się przez jakiś czas, ale na szczęście mi przeszło Urodziłam zdrowego malucha i teraz jestem bardzo szczęśliwa ) Myślę, że jakieś kiepskie nastroje są całkiem normalne, czasami nas nachodzą, ale w końcu ustępują, najważniejsze żeby bliscy pomogli nam się szybko pozbierać

Senior Member
    Pela_

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-19 zobacz kalendarz
    Stres ma bardzo duży wpływ na nasze życie , moje motto było nawet dzień bez stresu dniem straconym. W pierwszym trymestrze wysłałam mamę na badania jak przyznała się do wymacania sobie guzka pod pachą, możecie sobie wyobrazić każdy dzień gdzie czekasz na wyniki? [p 1,5 miesiąca badań okazało się że oprócz pachy zajęta jest pierś. wtedy nasuwają się myśli ty nosisz nowe życie pod sercem a rodzona mama za chwilę może stracić to życie gdzie ta sprawiedliwość? Potem pogodzenie się z losem że nowotwory się leczy to nie wyrok. Odwiedziny teścia i rozdartej jak zwykle szwagierki (stara panna)i przy kolejnej jej awanturze zaczęły się problemy z twardniejącym brzuchem i tak do tej pory, Ciąża z zagrożeniem przedwczesnego porodu. Ale piszę to wszystko nie po to by się wyżalać ale uświadomić że najważniejsze w tym wszystkim jest nasze nastawienie pozytywne nastawienie. Mama jest po operacji jutro idzie na drugą chemię i dajemy sobie wspólnie siłę, bo na co nie mamy wpływu i tak nie zmienimy . Więc uszy do góry i myślcie pozytywnie a wszystko będzie dobrze

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów