Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

czy to już depresja...

Senior Member Awatar MYSIA-PYSIA
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem w ciąży mam termin na 16styczeń 2013

Stres w ciąży

Witajcie!mam do Was pytanie czy zdarzyło się Wam w ciąży przeżyć mocny stres lub bardzo się zdenerwować?Boję się ponieważ jestem w 7 miesiącu ciąży i ostatnio przez tydzień cały czas jestem w stresie nie dość że mąż stracił pracę to mam problem z własną matką z którą mieszkamy.Mama moja nadużywa alkoholu.Napiszcie czy stres odbija się znacząco na dziecku?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Myszaj
    Mieszka w
    Serock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-05 zobacz kalendarz
    To chyba jak ze wszystkim, wszystko zależy od danego organizmu. Ja znam kobiety, które były w długotrwałym stresie a ich dzieciaczki to okazy zdrowia. Oprócz tego że się stresujesz, to martwisz się o zdrowie maluszka, co z kolei zwiększa Twój stres.
    Wiem, że łatwo mi pisać, ale ja również w ciąży borykałam się z wieloma problemami i powoli uczyłam się, że nie mogę się zamartwiać rzeczami na które nie mam wpływu. Brakowało nam pieniędzy, ale nie mogłam zrobić nic by to zmienić, więc pracowałam nad zmniejszeniem wydatków. Nie da się nie denerwować, ale próby zajęcia myśli czymś innym czasem pomagają.
    Trzymaj się cieplutko.

Junior Member
    dzidziuś

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-02-07 zobacz kalendarz

"Kryzys? To normalne w ciąży"

W ostatnim numerze ważny dla mnie był artykuł "Kryzys? To normalne w ciąży" i tak jak większość kobiet w ciąży też przeżywam różne kryzysy ale zawsze staram się myśleć pozytywnie choć nie ukrywam, że jest to czasem trudne. Niedawno moja przyjaciółka urodziła pierwsze maleństwo i pomimo tego, że ciąża była dobrze prowadzona, mama i dziecko czuło się dobrze, poród przeszedł też bez komplikacji to maluszek urodził się z wadą genetyczną. Przyjaciółka robiła w ciąży wszystkie badanie łącznie z dodatkowymi jak np. prenatalne,to nie wykazały tej rzadkiej choroby neurologicznej. Teraz gdy wszyscy "pogodziliśmy się" z losem czekamy na operację, która będzie za kilka miesięcy przeprowadzona ale tylko ona pozwoli dalej zdrowo rozwijać się i rosnąć dziecku. Trzymamy kciuki by wszystko się udało. Sama czekam na szczęśliwe rozwiązanie z pozytywnym nastawieniem, to najważniejsze jest dla mnie zdrowie maluszka czego życzę sobie i wszystkim przyszłym mamą.
    Ewa

Senior Member Awatar bezogonka
    Mieszka w
    Bolesławiec
    O mnie
    Moja Kluseczka urodziła się 21.02.2012
    myślę że każda z nas miewa kryzysy większe i mniejszeale tak jak mówisz pozytywne nastawienie jest bardzo ważnenie wszystko jesteśmy w stanie przewidzieć człowiek uczy się całe życiemusimy myśleć o naszych Maleństwach w brzuszkach

black_pearl
    Guest
    black_pearl
    Ja na poczatku ciazy bylam ciagle zestresowana nie bylo dnia bez nerwow i zaczelam chudnac. lekarka powiedziala ze to na pewno z tego powodu ze sie bardzo denerwuje i ze jak na nastepnej wizycie bede chudsza to do szpitala mnie wysle.

Senior Member Awatar aaaishaaa
    Mieszka w
    Krapkowice
    O mnie
    Podwójna mama dwóch córeczek
    ja też się ciągle stresuje w czasie ciąży i nie mogę nic na to poradzić. za dużo rzeczy się dzieje. mam nadzieje, że nie wpłynie to negatywnie na dzidzię.

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    ja tez przeżyłam duży stres w 9 miesiącu ciąży , nawet myślałam że przyspieszy to mój poród , ale jak teraz na to wszystko patrzę to cieszę się że mała urodziła się w terminie i wszystko jest ok , stres nie wpłynął ani na dziecko ani na ciąże , moja bratowa miała prawie całą ciąże w stresie problemy związane z rodzicami ale na szczęście córa też urodziła się zdrowa a ciąża donoszona

9. BabyApp
    Junior Member
    olakor

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-09-24 zobacz kalendarz
    Witam!
    Zapisałam się na to forum Mjakmama właśnie dla tego tematu. Czasami mi się wydaje że ciąża jest przereklamowana. Wszyscy uważają że mam mieć brzuch jak piłeczkę, wyglądać kwitnąco i się uśmiechać. Tydzień po tym jak dowiedzieliśmy się z mężem że będziemy rodzicami wylądowałam w szpitalu z powodu plamienia. Moje pierwsze USG to nie tak jak w gazetach i filmach proszę zobaczyć tu jest serduszko blablba... tylko - ciąża zachowana. koniec. Tych akcji było x2. A potem wyprowadzka do teściów, którzy mówili że ciąża to nie choroba i że kiedyś kobiety w ciąży do pola chodziły i nic im nie było a ja się czułam jak krowa kwitnąca w łóżku całymi dniami, która nic nie zrobi nie posprząta, nie ugotuje... potem znowu szpital i troche teście zrozumieli że się musze oszczędzać i nie mogę nic robić. Więc żeby mnie nie stresować wyjechali na działkę i zostawili nas samych z babką. Tej trzeba było gotowac obiady bo ma 93 lata i mimo że całymi dniami kopie w ogodku to nawet nie pomoże nic ugotować. Nie mogę liczyć na własną matkę nie chce do mnie przyjechać bo pilnuje dzieci mojej siostry. Doszli do tego super znajomi, którzy przestali nas odzwiedzać. Przez szwy które mam założone siedze albo leżę w domu który stał się dla mnie więzieniem. Nie cierpię miasta w ktłorym wylądowałam, bo tu jest ciągle chałas. Często płaczę i łatwo się złoszczę, boję się żebym nie miała po porodzie depresji. Mam tylko- aż dzidziusia, męża i kota, to mam mi starczyć na następne 3 miesiące. Mam wrażenie że potem zleci się całe stado, żeby podziwiać nasze piękne uśmiechnięte dziecko.

Senior Member Awatar LadyScarlet
    O mnie
    Moj Mały Książe urodził się dn.4.11.2011. Mama last minute :)
    Dziewczyny ja o stresie w ciązy wiem chyba abolutnie wszystko, wiem też że przez stres od 22 tc. walczyłam ze skurczami
    Niestety nawet brałam leki , ponieważ byłam w grupie ryzyka gdyz przed ciążą miałam depresję. Wspólczuje stresu , nie potrafię napisac wyluzujcie się, bo sama wiem ,ze nie potrafiłam. Wiem jedno mam zdrowe szczęśliwe dziecko i zyczę Wszystkim zestresowanym Mamuską duzo słonecznych i usmiechniętych dni.

Senior Member Awatar klara
    Mieszka w
    bielsko-biała
    O mnie
    13.01.20011r
    Kochane ja też żyłam w strecie odkąd dowiedziałam się ,że jestem w ciąży,N palcach by można było liczyc dni szczęścia i spokoju z moim partnerem.Czasami całymi dmiami płakałam,czasami złościłam się.To nie kwestia hormonów a problemów z nim i naszym życiem,zmartwień...A mój synek jest zdrowy i uśmiechnięty i ważne jest to że teraz mamy spokój i stabilne ułożone życie...
    MAMY TYLKO SIEBIE FABIO:-*

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów