Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Czy mięso drobiowe jest naprawde zdrowe?

Czy mięso drobiowe jest naprawde zdrowe?

Zawsze słyszałam, że mięso drobiowe jest najzdrowsze, najdelikatniejsze, niealergizujące.
    A teraz okazuje się, że to wszystko pic na wodę! Okłamują nas, wmawiają, że żadnych antybiotyków i innych świństw się kurczakom nie daje, a tutaj proszę - całe życie kurczaki faszerowane. I to czym? TOKSYCZNYMI substancjami, których ze względu na toksyczność nie stosuje się u ludzi!

http://laboratorium....hp?article_id=1

Coraz poważniej myślę o tym, żeby razem z całą rodziną zostać wegetarianką. Chyba lepiej, żeby dzieci wcale nie jadly mięsa niż podawać im trutkę?

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Domyslam sie, ze podajesz link do wyników jakichś badań - niestety, jest błędny, bo strona się nie wyświetla... A temat sam w sobie ciekawy, od dawna wiadomo, że są fermy kurcząt, na których te biedne ptaki są faszerowane hormonami, żeby szybciej rosły, i antybiotykami, żeby nie chorowały.

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Niestety zostać wegetarianinem nie jest takie proste... Raz że trzeba umieć komponować dietę żeby nie brakowało w niej niczego, a po drugie nie każdy od tak, może zostać wegetarianinem, bo jedzenie mięsa ogółem jest nam naturalne. Pozostaje nam kupowanie z pewnego źródła mięso choć nie każdy ma dostęp i nie zawsze można mieć całkowitą pewność, ponieważ nie ma u nas mentalności droższe to lepsze, a jak jest promocja, a pracowałam w sklepie mięsnym to wszyscy się rzucają np na udka i nikt nie pyta skąd są(...)

Dzięki za odpowiedź.

Rzeczywiście coś się porobiło z linkiem i nie chce się wyświetlać.
    Podaję więc adres na główną stronę: www.laboratorium.tnb.pl
    Mam nadzieję, że teraz będzie działało. Myślę, że warto ten artykuł przeczytać. Choćby po to, żeby byś świadomym zagrożeń.

Co do wiarygodności tych informacji, to poszukałam sobie w necie tej monografii, na którą często powołuje się to Laboratorium i wszystko się zgadza. Rzeczywiście to są wyniki badań naukowych, a autorzy artykułów są pracownikami naukowymi znanych placówek badawczo-naukowych w Polsce. Wygląda na to, że żaden pic i tekst pod zamówienie, jak sugerowała jedna z tutejszych użytkowniczek!

@Kasia

To, że są nieuczciwi hodowcy i producenci, którzy stosują jakieś świństwa, żeby zrobić więcej kasy, to wiemy. Ale z tego artykułu wynika, że te antybiotyki jonoforowe są powszechnie podawane WSZYSTKIM brojlerom, kurom nioskom i indykom. Jako rutynowy dodatek do paszy! I to taki, który każdy hodowca SAM dodaje i miesza, więc tak naprawdę nie wiadomo, ile taki kurczak tego zjada. A to są bardzo toksycznie substancje i odkładają się w wątrobie i mięśniach - czyli dokładnie w tym, co z drobiu zjadamy!

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Chętnie sobie poczytam Z ciekawostek - dziś dostałam zaproszenie na konferencję prasową, inaugurującą kampanię pro-drobiarską - podczas kampanii producenci chcą obalać mity na temat hodowli drobiu w naszym kraju. Jestem baaardzo ciekawa, co powiedzą

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Dziudzia:
    wegetarianizm nie jest trudny. Sama przez wiele lat nie jadłam mięsa, mam koleżanki, których dzieci nie jedzą mięsa od urodzenia i rozwijają się modelowo. Ciężko jest na początku zapomnieć o smaku kiełbasy czy wędliny. Ale tak naprawdę smak ten zawdzięczamy przyprawom, jakie są do nich dodawane - wyobrażasz sobie, by zjeść surowe, niczym nie przyprawione mięso? A w dodatku wcześniej samodzielnie upolować zwierzaka?
    Obserwując doniesienia na temat chemii, jaka jest dodawana do mięsa, coraz częściej zastanawiam się, czy nie wrócić do wegetarianizmu. Moje dzieci mięso jedzą - sporadycznie, ale jedzą - wędliny też, choć staram się kupować te niezbyt różowe, zdrowsze bo bez wielkiej ilości polepszaczy. Przymierzam się do pieczenia szynki w domu - na Allegro można kupić gotowe zestawy, jedna z moich koleżanek ma taki zestaw, samodzielnie robi wędliny i bardzo to sobie chwali. Tylko zadaję sobie pytanie, gdzie kupić jakieś mięso, które wcześniej nie zostało nafaszerowane chemią

Senior Member Awatar karlita
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    już 4 latka temu :)
    Ja wega na pewno nie zostanę...
    Ale - no własnie... drób jest zdrowy pod warunkiem, że jest ZDROWY. Ja kupuję w znanych sklepach typowo mięsnych, choć i tak nie ma pewności skąd to mięso pochodzi

9. BabyApp
    Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Kasia nie wyobrażam sobie nie jeść mięsa, dodam że przyprawy mocno ograniczam, a przy mężu nauczyłam się dużo mniej solić, bo on też nie lubi ( nie raz nawet nie zauważył że ziemniaków nie posoliłam) Poza tym też tego mięsa wydaje mi się że nie jemy dużo- w tygodniu raz lub dwa i w weekend Ja jestem ziemniakolubna, czasem się śmieje, że mięsa mogłoby nie być ale ziemniaki pod każdą postacią Niemniej całkowicie mięsa z diety wykluczyć nie dałabym rady.

Z drobiu podobno najzdrowszy teraz indyk i kaczka, bo nie hodowany na tylu hormonach.

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    Ja też byłam wegetarianką przez 7 lat , ale z mięsa rezygnowałam stopniowo i pod okiem lekarza. Nie jest to trudne

A co do drobiu, to jest on bardzo naładowany hormonami(zresztą, a co dzisiaj nie jest ) i najlepiej kupować takie mięso ze sprawdzonego źródła lub hodować sobie własne ptactwo Słyszałam,że od hormonów w drobiu, małym dziewczynkom powiększały się piersi, ale czy to prawda - nie wiem.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów