Strona 1 z 14
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 134

Różnica wieku między dziećmi

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Różnica wieku między dziećmi

Masz dwójkę, trójkę dzieci? W jakim wieku? Co sądzisz - lepiej mieć jedno dziecko po drugim, czy raczej korzystniejsza dla dzieci i rodziców jest różnica kilku lat. Ilu? Jakie są wasze doświadczenia?

2. BabyApp
    admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    To ja od razu odpowiem pięć lat różnicy to zdecydowanie za dużo Z mojego doświadczenia wynika, że nie warto za długo czekać na drugie dziecko, im mniejsza różnica wieku, tym dzieci lepiej się dogadują

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    To ja bym poleizowała z tymi 6 latami Tyle mnie dzieiod siostry. Owszem - mamie było łatwej gdy się urodziłam. Ja miałam fajne dzieciństwo bo siostra brdzo troskliwie się mną opiekowała - jak druga mama. Natomiast istniała przepaś komunikacji gdy ja podrosłam a moja siostra była już zupełnie dorosłą osobą. Ze względu na wiek żyłyśmy w dwóch różnych światach. Nie mwię o wsparcu tylko takich zwykłych codzienneych sprawach. Gdy ona stała się matką ja byłam nastoletnim podotkiem. Dopiero teraz , gdy i ja uprawia najpiękniejszy zawód świata - znów mamy wspólne tematy. Na podstawie własnych doświadczeń zamierzam więc postarać się orodzeństwo dla Izabelki za jakieś 3 lata najdalej. Chcę aby mała umiala cokolwiek wokół siebie zrobić. I musimy mieć gdzie zakwaterować nowego cżłonka rodziny Wtedy będze nas 4 ;D

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Mnie się wydaję że relacja między dziećmi nie zależy od różnicy wieku tylko od podejścia rodziców i otoczenia . Między moimi dziećmi jest 7 lat różnicy i nie wiem czy dlatego że to są chłopcy ale dogadują się super , jeden za drugim poszedł by w ogień . Młodszy nawet z przedszkola przynosi podwieczorek do domu , bo dzieli się ze starszym .

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    Ja wprawdzie narazie nie moge sie wypowiedziec co do róznicy miedzy rodzenstwem,bo dopiero sie okaze jak to bedzie miedzy moimi synami,gdy sie drugi urodzi starszy bedzie miał dokładnie 3lata i 10miesięcy więdz prawie 4lata bedzie róznicy.Natomiast puki co moge powiedzieć że wydaje mi sie że bedzie miedzy nimi silan więz,starszak juz nie może sie doczekać braciszka,cała wyprawkę kupowalismy liczac sie z jego zdaniem chcial w kolorze żółtym i takie kupowalismy,dużo nam doradza pomimo tak młodego wieku,to dzięki niemu wiemy juz gdzie ma stać łóżeczko itp.no i najsłodsze momenty sa kiedy przychodzi do mnie i głaszcze mnie po brzuszku,rozmawia z nim i całuje coś niesamowitego

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator
    Ja mam siostrę o dwa lata młodszą, jako dzieci rywalizowałyśmy , teraz się przyjażnimy. Chciałam mieć jedno dziecko po drugim, ale nie wyszło Większość moich znajomych ma małą różnicę pomiędzy dziećmi - 2,3 lata - dzieci chowają się razem, podobno jest łatwiej.

Senior Member Awatar mada77
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    O mnie
    02.03.2011
    Cóż... między moimi dziećmi będzie 17 lat różnicy

9. BabyApp
    Senior Member Awatar novynkah
    Mieszka w
    jest gdzieś lecz nie wiadomo gdzie...
    Między moimi córkami będą 3 lata różnicy.
    Z jednej strony starsza jest na tyle samodzielna, że będę mogła poświęcić się maluszkowi i wdrożyć starszą do pomocy w opiece nad siostrą.
    A z drugiej strony żałuję, że tak późno się zdecydowaliśmy na drugiego urwisa, bo jednak już się przyzwyczailiśmy do pewnych rzeczy, a tu znowu rewolucja w życiu.
    Jedno jest pewne - jakakolwiek by róznica wieku między dziećmi nie była należy kochać je mądrą, bezwarunkową i mocną miłością. Należy dzieci spajać ze sobą podkreślając przy tym indywidualność każdego z nich.

zanim do mnie napiszesz - poradź się mojego lekarza ;p

Member Awatar kaja
    Mieszka w
    płock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-08 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mada77 Zobacz posta
    Cóż... między moimi dziećmi będzie 17 lat różnicy
    Nikt nie podjął tematu
    Między mną a moim bratem jest 8 lat różnicy i zawsze od kiedy pamiętam był dla mnie idolem
    Teraz mam syna który skonczył 16 lat i za 21 dni będzie z nami nasz maleńki Kubuś
    Mój syn jest nad wyraz troskliwy w stosunku do mnie i myślę że będzie taki sam do młodszego brata , cieszy się bardzo i już nie może się doczekać
    Myślę że rozumie że brat nie może mu już nic "zabrać", zaczyna wkraczać już we własne życie (koledzy, koleżanki)
    A mały myśle że będzie brał z niego przykład i będzie wpatrzony w tak dorosłego brata jak w obrazek
    a jak to wygląda u Ciebie mada77

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    16 lat to spora różnica . w rodzinie mojego męża tez sa takie różnice i jego rodzeństwo jest w takim wieku :
    41 lat siostra
    40 brat
    39 brat
    36 brat
    30 mój mąż
    26 siostra
    23 siostra
    18 siostra
    i muszę przyznac ze miedzi pierwszym a ostatnim nie ma wcale prawi kontaktu wogóle te spore róznice sa tak znaczne ze niby rodzeństwo a jakby kontaktu nie ma . ja mam o 11 lat młodsza siostre i to juz sa osobne swiaty wydaje mi sie ze nie ma na co czekac zeby była duza różnica wieku miedzy rodzenstwem .

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.