Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 134

Różnica wieku między dziećmi

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    ja jeszcze powiem to ze moja siostra co jest 2 lata młodsza jest o wszystko zazdrosna i pamietam jak była moim ogonem nie miała swoich znajomych , poznawała moich znajomych . jak ja poznałam mojego przyszłego męża to tez na poczatku wszedzie łaziła za mna wkurzało mnie to strasznie bo jak przychodzili znajomi czy moj mąz to przyszła i siedziała jak słup soli i słuchała co sie mowi a potam leciała i opowiadała . jej zazdrosc doprowadziła do tego ze nie rozmawaim z nia juz 3 miesiace jak mi powiedziała bardzo przykre słowa . i czasem te kontakty miedzy rodzenstwem nie sa takie dobre lepszy kontakt mam z siostra 11 lat młodsza.

2. BabyApp
    Junior Member
    czarnulka21

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-10-29 zobacz kalendarz
    to wkońcu jaka różnica jest dobra?ja mam córeczke która w maju będzie miała dwa latka a jestem w ciąży z drugim dzidziusiem i termin mam na koniec października...więc różnica będzie 2,5 roku...to dużo czy mało?boje się że córeczka będzie zazdrosna o to młodsze.jest za mała żeby jej to wytłumaczyć...

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Czarnulka, nie będzie tak bardzo zazdrosna, jeśli będzie czuła, że nadal jest dla Ciebie ważna i że kochasz ją tak samo jak młodsze dziecko. Staraj się poświęcac jej nadal czas, kiedy maleństwo się urodzi - każdego dnia znajdź czas na rozmowę czy zabawę z nią, pieść i przytulaj. Staraj się wciągać ją - na miarę jej możliwości - do pomocy w opiece nad maleństwem, żeby czuła, że jest potrzebna Tobie i dzidziusiowi (niech ci np. asystuje przy kąpaniu czy przewijaniu maluszka). I niech od początku będzie z wami - nie oddawaj jej np. pod opiekę dziadkom na czas pierwszych dni po porodzie, bo poczuje się odtrącona i nieważna.

Senior Member Awatar Mama*sierpien*
    Mieszka w
    Piotrków Tryb.
    O mnie
    Mama Kingi i Sylwii
    Data
    15/08/2011
    między moimi córeczkami bedezie różnica 3 i pół roku,jeszcze niewiem co bedzie ale mam nadzieje,że bedzie dobrze,w sumie to nie ma idealnej różnicy wiekowej między dziećmi,w każdej znajdą sie jakieś plusy i minusy

Junior Member Awatar Inka_76
    Mieszka w
    małopolska
    Witam!
    Mam 3 dzieci i roznica miedzy nimi to 3 i 4 lata. Uwazam ze to nizla roznica bo gdy pojawialo sie kolejne dziecko to starsze bylo juz samodzielne. Bawic tez sie umia razem...moze lepsza bylaby roznica 2 lata ale nie umialam sie tak szybko zdecydowac ;-)
    Marzy mi sie jeszcze 4 maluszek ale powinnam sie juz decydowac bo i wiek i roznica miedzy dziecmi bedzie spora ale...

Senior Member Awatar Joasia
    Mieszka w
    Masovia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-05-27 zobacz kalendarz
    A ja mogę podać przykład mój i rodzeństwa. Siostra starsza ode mnie o 12 lat i brat o 11. Oni zżyci a ja dopiero jakoś odkąd zostałam żoną z nimi się bardziej zbratałam Generalnie zawsze się mną opiekowali, chociaż z bratem trudno było mi się zawsze dogadać. Zawsze żałowałam, że nie mam młodszego rodzeństwa, w dodatku wychowałam się na takim osiedlu, na którym w ciągu mojego dzieciństwa było niewiele dzieci w zbliżonym do mnie wieku... Tak więc było trochę nudno, ale już teraz jako dorosłą to mogę powiedzieć, że fajnie mieć takie starsze rodzeństwo

Z kolei słyszałam, ze różnica 2-3 lata to trudna różnica. Z racji, że chociażby taki czterolatek chce uwagi rodziców, a oni ją muszą częściej skupiać na rocznym Maleństwie... Ale wydaje mi się, że to też jest loteria, bo jedne dzieci są bardzo zazdrosne, a drugie mniej i do tego pomagają mamie w opiece nad młodszym rodzeństwem, mimo tych czterech lat A elementy zazdrości, moim skromnym zdaniem, ZAWSZE się pojawią. bez względu na to, jaka różnica wieku jest miedzy dziećmi

Member
    ewelka251

Mieszka w
    ŚWIDWIN
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-28 zobacz kalendarz
    Między moimi synkami jest 2,5 roku różnicy.Na początku starszy synek Radek był bardzo zazdrosny o młodszego Przemka.Teraz młodszy ma 4 mies.a Raduś go w końcu polubił,rozmawia z nim,przytula go,całuje,jak płacze przynosi zabawki.Aż miło popatrzeć.Wydaje mi się,że to dobra różnica wieku,że będą sie dogadywać.Myślę jescze o jednym dziecku,ale to tak za 3-4 lata,może będzie córcia

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Naina
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą.
    Data
    29.09.2011
    U mnie będą 4 lata różnicy. Nie wiem jeszcze jak będzie, ale wierzę, że dobrze, taką różnicę wieku chciałam

Senior Member
    edysiia

Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-12 zobacz kalendarz
    Każda różnica wieku ma swoje plusy i minusy.
    Ja mam brata starszego ode mnie o 1rok i 9 miesięcy i jak teraz na to potrze to wydaje mi się to bardzo dobre, ponieważ mamy wspólnych znajomych, podobne zainteresowania, i mamy o czym ze sobą rozmawiać ponieważ nasza różnica wieku jest dość mała. Ale w dzieciństwie różnie to bywało

Ale za to jak miała bym starszego o jakieś 6 lat to jako dziecko czuła bym się jak księżniczka która ma swojego strażnika
    a jak młodszego to miała bym się kim opiekować, przytulać, uczyć tego czego nie nauczył by go nikt inny...

Jeśli mogła bym wybrać to chciała bym mieć dzieci między którymi różnica wieku była by nie większa niż 2-3 lata.

Senior Member Awatar Kati
    Mieszka w
    Rybnik
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-28 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Naina Zobacz posta
    U mnie będą 4 lata różnicy. Nie wiem jeszcze jak będzie, ale wierzę, że dobrze, taką różnicę wieku chciałam
    Witam u mnie różnica jest też 4 lata i powiem szczerze według mnie nic lepszego nie mogło mnie spotkać,starszak sam koło siebie porobi(umyje się,wykapie,ubierze itp.)a i mnie osobiscie dużo pomaga przy drugim synku(poda,wyniesie,przypilnuje,zabawi itp)więdz ja jesli kiedykolwiek miałabym sie zdecydowac na 3 dziecko to tylko z taka róznicą

Zapytaj naszych ekspertów