Strona 2 z 14
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 134

Różnica wieku między dziećmi

Member Awatar kaja
    Mieszka w
    płock
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-08 zobacz kalendarz
    czekać może nie ma sensu ale czasami życie samo pisze taki scenariusz
    ja nie czuję różnicy światów z moim starszym bratem zawsze będę jego młodszą siostrzyczką pomimo że i ja i on mamy już swoje rodziny
    Wydaje mi się że ta różnica jest najbardziej odczuwalna gdy starsze dziecko jest niepełnoletnie ale później się zaciera

2. BabyApp
    Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    u mnie z najmlodsza siostra jest 10 lat roznicy i spora granica bo ja mam swoja trojke dzieci ( miedzy kazdym z nich jest minuta roznicy) a ona dopiero konczy podstawowke... druga moja siostra jest mlodsza ode mnie o 1 rok i 4 miesiace i teraz zostanie mama ale zawsze bylysmy ze soba zzyte.. oczywiscie klocimy sie ale najwazniejsze ze umiemy sie dogadac...

Senior Member Awatar mada77
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    O mnie
    02.03.2011
    Cytat Zamieszczone przez kaja Zobacz posta
    Nikt nie podjął tematu
    Między mną a moim bratem jest 8 lat różnicy i zawsze od kiedy pamiętam był dla mnie idolem
    Teraz mam syna który skonczył 16 lat i za 21 dni będzie z nami nasz maleńki Kubuś
    Mój syn jest nad wyraz troskliwy w stosunku do mnie i myślę że będzie taki sam do młodszego brata , cieszy się bardzo i już nie może się doczekać
    Myślę że rozumie że brat nie może mu już nic "zabrać", zaczyna wkraczać już we własne życie (koledzy, koleżanki)
    A mały myśle że będzie brał z niego przykład i będzie wpatrzony w tak dorosłego brata jak w obrazek
    a jak to wygląda u Ciebie mada77
    W moim synu też pojawiły się odruchy o które go szczerze mówiąc nie podejrzewałam. Jest troskliwy i opiekuńczy w stosunku do mnie , chociaż nie zawsze potrafi się odnaleźć w niektórych sytuacjach. Ale bardzo na swoją siostrę czeka. Myślę , że dla niej on też będzie wielkim idolem.

Senior Member Awatar Agnieszka.
    Mieszka w
    Choroszcz,Białystok
    O mnie
    Szczęśliwa mama szczęśliwych dzieci
    Data
    17/09/2010
    Hej,
    u nas jest przepaść wiekowa-między Gabrysią a jej braćmi jest 15 i 13 lat różnicy.Starszy się buntował,teraz jest ok,młodszy był zachwycony,a teraz panikuje bo niby 'środkowe' dzieci mają najgorzej.Czasami lepiej mieć dzieci rok-dwa po sobie,ale czasami mimo szczerych chęci się nie udaje...Pozostaje nam tylko mieć nadzieję,że kiedyś w dorosłym życiu się dogadają i będą wspierającym się rodzeństwem

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Jeśli chodzi o mnie to na pewno nie chciałabym bardzo dużej różnicy wieku dla swoich dzieci, może nie jedno po drugim, ale różnica kilku lat żeby była!
    Co do dogadywania się rodzeństwa to na to nie ma naprawdę reguły, bo mam przykłady gdzie rodzeństwo dogaduje się świetnie bez względu na płeć i różnicę wieku i są tacy co w ogóle kontaktu nie mają ze sobą.... Ja mam czwórkę rodzeństwa; 3 braci i jedną siostrę, a ja jestem najstarsza i w domu z braćmi jak to z braćmi pogadać zawsze można było, natomiast z siostrą nawet jako dorosłe osoby zdawało się że się pozabijamy... Gdy wyszłam za mąż i wyprowadziłam się sytuacja odwróciła się całkowicie; przyjaciółki ,kumpelki!

Senior Member Awatar AniaP.
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    SZCZĘŚLIWA MAMA :)
    Pomiędzy moimi pocieszkami będzie 7 lat różnicy. I wcale tego nie żałuję. moim zdaniem wszystko zależy od wychowania ich przez nas. Mam nadzieję, że podołam temu wyzwaniu Synek już nie może doczekać się maluszka. Wciąż chodzi koło mnie, przytula się i całuje brzuszek. Rozmawia z bobaskiem. Kiedy czytam mu bajki cieszy się jak dostaję kopniaki i twierdzi że dzidzia też słucha

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    7 lat to nie jest tak dużo ale ponad nawet 10 jeszcze dość ale ponad 10 to za dużo mówcie co chcecie dzieci maja 10 i drugie 20 lat przepasc spora w kazdym znaczeniu znajomi inne zycie juz ma 20 latek a inne 10 latek .

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    Ja mam 3 dzieci miedzy pierwsza corka a synkiem jest rowno 2 lata roznicy, teraz urodzilam 3 dziecko po roku i 8 miesiacach i powiem szczerze ze corcia jest bardzo samodzielna w maju konczy 4 lata i sama sie ubierze zrobi kanapke itd,,, a synek ma 2 latka w maju i uczy sie od siostry probuje sie sam ubierac bo rozbiera sie juz sam
    jak zajmuje sie maluszkiem oboje chca pomagac corka lubi mi podawac ubranka itd a synek z kolei wynosi zuzyta pieluszke do kosza
    Ja swietnie sobie daje z nimi rade bo starsza corka z synkiem razem sie bawia a ja moge zajac sie Malutką.

Senior Member Awatar inga
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    27.04.2011 Iza i 1.12.2014 ;-)
    no to wspaniale ja mam 3 młodszego rodzenstwa i z tego co mama mówiła tez chętnie pomagałam a róznica jest 2 .6 i 12 lat

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    5-6 lat to dla dzieci już spora różnica, one dopiero zaczynają mieć jakieś wspólne tematy, kiedy to młodsze ma -naście lat. Coś wiem o tym, bo mam siostrę 6 lat starszą. Oczywiście są i wcześniej wspólne zabawy i przeżycia, ale "sztama" i takie prawdziwe kumplowanie się to dopiero później. Kiedy jest mała różnica wieku, to jest o tyle lepiej, że oboje mogą funkcjonować w tej samej grupie rówieśniczej. Z drugiej strony - taki kilka lat starszy brat czy siostra może fajnie "ciągnąć" to młodsze, uczyć je tego, co samo umie - niekoniecznie w sensie dosłownym, ale np. kształtując gust muzyczny, zarażając rozmaitymi pasjami. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje dobre strony.

Zapytaj naszych ekspertów