Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Kto może rodzić w domu?

Widok mieszany

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Kto może rodzić w domu?

Jeśli rozważacie taką możliwość, warto się wstępnie zorientować, czy w waszym przypadku to możliwe. Nie każda kobieta może rodzić w domu, istnieją bowiem medyczne przeciwwskazania. Piszemy o tym w najnowszym wydaniu M jak mama (09/2012).

Junior Member Awatar snikersikowa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-09-11 zobacz kalendarz
    ryzykantka ja bym się niezdecydowała nidgy na taki poród zbyt duża odpowiedzialność a jeśli coś pójdzie nie tak zanim dojdziesz do szpitala może być już za późno

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez snikersikowa Zobacz posta
    ryzykantka ja bym się niezdecydowała nidgy na taki poród zbyt duża odpowiedzialność a jeśli coś pójdzie nie tak zanim dojdziesz do szpitala może być już za późno
    Toteż nie jest to rozwiązanie dla wszystkich, tylko dla tych, które się nie boją...

Junior Member
    magdusia90

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-05 zobacz kalendarz
    Ja też nie odważylabym się na porod w domu, choć podobno u zdrowych kobiet i maluchów, ne ma zadnych przeciwskazan, a nawet jakieś zalety są. Kiedys przecież kobiety rodziły w domu same, lub tylko przy pomocy jednej kobiety..

Senior Member
    sisibabycare_pl

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-17 zobacz kalendarz
    nie wiem jakoś wole zdecydowanie szpital w domu uwazam to za zbędną modę

Junior Member
    alisza

O mnie
    mama
    Nie wiem czy porody domowe mozna nazwac moda - przeciez w panstwach Europy zachodniej znaczaca czesc porodow to wlasnie porody domowe i to juz od lat. Niedawno w Wlk.Brytanii opublikowano wieloosrodkowe badanie porownujace porodu domowe i szpitalne i okazuje sie, ze dla kobiety ktora juz raz rodzila porody domowe sa tak samo bezpieczne jak szpitalne. Czyli to juz nie tylko czyjas opinia, ale fakty.
    W Polsce brakuje jeszcze zaplecza do szerokodostepnych porodow domowych - musialaby sie wielokrotnie zwiekszyc ilosc poloznych srodowiskowych opiekujacych sie kobietami w ciazy a nastepnie przyjmujacych porody domowe (podczas porodu powinny byc obecne 2 polozne), nastepnie nalezaloby jakos sensownie zorganizowac szczepienia i badania przesiewowe noworodkow urodzonych w domu.
    Na dluzsza mete oczywiscie jest to oplacalne, ale poczatkowo bedzie wymagalo nakladow finansowych ze strony NFZ, wiec pewnie jeszcze troche na to poczekamy. No i lobby szpitalno-kopertowe na pewno nie bedzie tu pomocne...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez alisza Zobacz posta
    Nie wiem czy porody domowe mozna nazwac moda - przeciez w panstwach Europy zachodniej znaczaca czesc porodow to wlasnie porody domowe i to juz od lat.
    Święta racja. Ale w Polsce jest inna sytuacja - mało położnych, niechęć szpitali, no i przede wszystkim: trzeba za taki poród sporo zapłacić. Dlatego to rozwiązanie dość elitarne i postrzegane jako moda. Gdyby porody domowe finansował NFZ (jak jest np. w Holandii), na pewno byłoby więcej chętnych i nie byłoby to traktowane jako wymysł i fanaberia.

8. BabyApp
    Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Myślę, że odwrotnie: NFZ zacznie się zastanawiać nad finansowaniem porodów domowych dopiero wtedy, gdy będzie więcej chętnych. A to pewnie nieprędko nastąpi.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Myślę, że odwrotnie: NFZ zacznie się zastanawiać nad finansowaniem porodów domowych dopiero wtedy, gdy będzie więcej chętnych. A to pewnie nieprędko nastąpi.
    Ale mało chętnych jest także właśnie dlatego, że trzeba za taki poród zapłacić co najmniej 2-3 tysiące złotych. To duży wydatek i mało kogo na to stać. Gdyby te porody były za darmo, w ramach NFZ - byłoby więcej chętnych, dla mnie to oczywiste. Chodzi nie tylko o pieniądze, ale też o to, że sam fakt finansowania przez NFZ jest w pewnym sensie potwierdzeniem, że to coś normalnego, a nie jakieś kuriozum.

ja bym się bała rodzić w domu, bała bym się , że jednak coś pójdzie nie tak...Nie, to nie dla mnie.

===============
    Tylko u Nas farby opinie
    Ostatnio edytowane przez Aga ; 12-11-14 o 11:19

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów