Strona 3 z 14
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 136

Jak załatwiłyście sobie cesarkę?

Senior Member Awatar sunflower
    Mieszka w
    Gdynia- Wrocław
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-06-29 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Pytanie było skierowane do kobiet, które rodziły w szpitalach publicznych. O tym, że w prywatnym za kilkanaście tysięcy można mieć cesarkę, to wszyscy wiedzą.
    Prawda być może wszyscy wiedzą, jednak nie wszyscy wiedzą ,że niestety cesarka cesarce nie jest równa. Jedni lekarze robią to lepiej, inni gorzej. Wiele moich koleżanek załatwiło sobie cc w publicznym szpitalu i później straszliwie cierpiały i długo nie mogły dojść do siebie. Te które decydowały się na prywatne kliniki szybko dochodziły do formy i nie sądzę aby to była sprawa pieniędzy, które wydały i nie wypadało im narzekać...W końcu w publicznych szpitalach też trzeba to opłacić...
    Zawsze sądziłam,że skoro operacja jest zaplanowana to w każdym przypadku efekt powinien być ten sam. A jednak jest to sprawa bardzo indywidualna- kwestia wielu czynników- pacjentki, i przede wszystkim lekarzy,metody przecinania, szycia...Szkoda, że kobiety w Polsce nie mają prawa wyboru, gdyby tak było to jakość tych operacji wszędzie byłaby taka sama i to za darmo. Ale faktycznie zboczyłam z tematu. Pozdrawiam

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez sunflower Zobacz posta
    Szkoda, że kobiety w Polsce nie mają prawa wyboru, gdyby tak było to jakość tych operacji wszędzie byłaby taka sama i to za darmo.
    Nie mają prawa wyboru?
    Ciekawe ...
    WHO bije na alarm ,że ostatnimi czasy co trzeci noworodek przychodzi na świat poprzez cc i to wcale nie dlatego ,że takie są zalecenia, ale dlatego ,że taki jest wybór kobiety.
    Kobieta ma wybór.
    Tylko musi z tego wyboru umieć skorzystać.

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Cytat Zamieszczone przez Karolina2305 Zobacz posta
    Mieszkam w Płocku i w jednym ze szpitali też można załatwić sobie cesarke na życzenie.Słyszalam że kosztuje to 500zl ale ile w tym prawdy to nie wiem
    Także mieszkam w Płocku,a rodziłam w Szpitalu Św.Trójcy.Niestety nie słyszałam,a nawet sie nie dowiadywałam o cc.Po prostu po 16 h krzyknęłam do lekarza ,,Panie nie da się inaczej tego rozwiązać?'' Pan doktor stwierdził,że mnie nie będzie męczyć i zrobi cc.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sunflower Zobacz posta
    Zawsze sądziłam,że skoro operacja jest zaplanowana to w każdym przypadku efekt powinien być ten sam. A jednak jest to sprawa bardzo indywidualna- kwestia wielu czynników- pacjentki, i przede wszystkim lekarzy,metody przecinania, szycia...Szkoda, że kobiety w Polsce nie mają prawa wyboru, gdyby tak było to jakość tych operacji wszędzie byłaby taka sama i to za darmo. Ale faktycznie zboczyłam z tematu. Pozdrawiam
    Metoda operacji jest na pewno taka sama - dziś już nie operuje się tak jak 20-30 lat temu. "Jakość" zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętnośći i doświadczenia lekarza. Ale nie można też powiedzieć, że w publicznych szpitalach pracują sami partacze. To gruba przesada!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez mama_21 Zobacz posta
    Przychodzi się po 35 tygodniu ciąży do szpitala i mówi się, że chciało by się tu urodzić i pn przez cc.
    Moja koleżanka kilka lat temu rodziła w Berlinie - to było jej pierwsze dziecko w wieku 39 lat i myślała, że to jest powód do cesarki, ale lekarka stwierdziła, że nie, i rodziła normalnie (w znieczuleniu). Może tej koleżance nie zależało tak bardzo na cesarce, ale on chyba nie wiedziała, że mogłaby sobie tego zażyczyć.

Mieszka w
    Gdynia- Wrocław
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    Metoda operacji jest na pewno taka sama - dziś już nie operuje się tak jak 20-30 lat temu. "Jakość" zabiegu zależy przede wszystkim od umiejętnośći i doświadczenia lekarza. Ale nie można też powiedzieć, że w publicznych szpitalach pracują sami partacze. To gruba przesada!
    Nigdzie nie napisałam ,że w publicznych szpitalach pracują sami partacze...
    Napisałam jedynie, że cesarka cesarce nie jest równa oraz, że w prywatnych szpitalach lekarze robią to naprawdę dobrze ( w oparciu na własne jak i moich znajomych doświadczenie śmiem stwierdzić,że lepiej) i jak najbardziej polecam taką opcję. Coś w tym jest-w końcu tak naprawdę technika operacji (metoda Cohena, szycie śródskórne) zależy od operującego lekarza i od warunków anatomicznych danej kobiety. Prywatne szpitale to trochę taka "fabryka" cesarskich cięć( 60%) i to już samo świadczy za siebie...To do mnie przemawia i właśnie dlatego zdecydowałam się na prywatną klinikę i nie żałuje ani jednej złotówki wydanej na operację, oraz śmiało polecam innym.
    Powtarzam-opieram się jedynie na własnym doświadczeniu jak i moich koleżanek- badań na ten temat nie robiono przecież. Wiadomo też, że od reguły zdarzają się wyjątki. Znam przypadki zadowolonych kobiet, które miały cc w szpitalu publicznym.Widziałam w Tvn Style dokument w którym kobiecie, która miała cc na żądanie w prywatnej klinice gdzieś w mniejszym mieście w Pl lekarz pozostawił w ciele kawałek bandażu- więc trudno jest się jednoznacznie ustosunkować. Dziś będąc z córką na szczepieniach usłyszałam od pani, która pierwsze dziecko urodziła w Kanadzie przez cc , że operacja kosztowała ją tak wiele bólu i cierpienia, iż drugie dziecko urodziła już sn w Polsce...

Jak słusznie zauważyła Pandora"Światowa Organizacja Zdrowia zaleca, aby cesarskim cięciem kończyło się maksymalnie 15%ciąż. Tymczasem statystyki z całego świata, w tym także z Polski, ukazują, że liczba cesarek wzrasta. Średnia dla naszego kraju to 32%"- Również nie potrafię ustosunkować się do tych faktów...Znam przypadki,że nawet gdy kobiety miały wskazania do cc to lekarze odmawiali, i dopiero gdy dochodziło do zagrożenia , w ostatniej chwili decydowali się na cięcie, bądź też nie...(Na szczęście coraz częściej zapadają wyroki za zbyt późne lub niewykonane cięcia)
    Słyszałam,że w publicznych szpitalach lekarze mają płacone za cc tyle samo co za poród sn -pewnie stąd też między innymi ta niechęć lekarzy do cc, w końcu to jest jednak operacja wymagająca od nich pewnego trudu...
    Wciąż jednak zaśmiecam wątek. Wracając do tematu właściwego wiadomo ,że łatwo załatwić cc-nie trzeba bardzo kombinować, wystarczy popytać znajomych, na forach internetowych bez problemu można znaleźć namiary na lekarzy, którzy przystają na takie prośby pacjentek, wiadomo za opłatą. I tu wracam do tej samej myśli -szkoda, że kobieta po prostu nie ma prawa wyboru- OFICJALNIE, a nie tak po cichu ...

Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    A ja tutaj czegoś nie rozumiem. Sądzisz, że cięcie cesarskie to "trud" dla lekarza i po Twoim poście można wywnioskować, że lekarze są w tej kwestii jakby leniwi. Co w takim razie z innymi operacjami ginekologicznymi? Wiele z nich odbywa się podobnie jak cięcie cesarskie... Trzeba przeciąć powłoki brzuszne i macicę, a następnie je zszyć. To także dodaje doświadczenia.
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

9. BabyApp
    Mieszka w
    Gdynia- Wrocław
    O mnie
    Darius012- o operacjach ginekologicznych mam takie samo zdanie jak o cc- jest to loteria i ich powodzenie zależy od wielu czynników tak samo jak cc...
    Znam Twoje stanowisko na temat kobiet decydujących się na cc na żądanie z forum. O poście Evelins, która zdecydowała się na cc na żądanie i wymieniła racjonalne ku temu dla niej argumenty piszesz "Tak mnie ten post rozbawił, że stało się to aż żałosne." Bez urazy , ale w takim razie może lepiej darujmy sobie niepotrzebną dyskusję, żeby nie zejść poniżej pewnego poziomu??? Ty masz swoją opinie na ten temat - Twoje święte prawo, szanuje to. Moje zdanie jak wiesz jest zupełnie inne. Z tego co się orientuje również miałaś cc- i było to dla Ciebie traumatyczne przeżycie- współczuje Ci bardzo tak jak każdej innej kobiecie z podobnym do Twojego doświadczeniem. Jest to poniekąd kolejny argument na to, o czym pisałam wcześniej, że cesarka cesarce nie jest równa.

Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    W poście Evelins, chodziło mi o to, że cc jest bezpieczniejsze i lepsze dla dziecka( od dawna wiemy, że nie).
    Ja maiłam komplikacje po znieczuleniu, nie samym cięciu. Zgodzę się z Tobą, że czasem trafi się na lekarza, który zrobi to " na odpieprz".
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Mieszka w
    Gdynia- Wrocław
    O mnie
    Ok, rozumiem Nigdy nie napiszę ,że cc jest lepszym rozwiązaniem w ogóle ( czy dla kobiety czy dla dziecka) od porodu sn, bo zdaje sobie sprawę,że tak nie jest. Nie napiszę również nigdy, że poród sn jest najlepszym rozwiązaniem. Wszystko ma swoje plusy i minusy i nie wszystko jest dobre dla każdego. Natomiast będę "walczyć", gdy piętnuje się kobiety, które zdecydowały się na poród przez cc na żądanie. Tak jak niekiedy piętnuje się kobiety karmiące butelką etc. Nie odpowiada mi ta powszechna presja kobiet (i nie tylko) na inne kobiety z powodu ich wyborów (a dość często konieczności).
    Oj, zaśmieciłam wątek.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów