Ankieta: Czy chciałabyś rodzić w domu?

Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 48

poród w domu

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    pisshy, pamiętaj, że idealnie przebiegająca ciąża nie gwarantuje idealnie przebiegającego porodu. W moim szpitalu przy porodzie, jeśli wszystko przebiega prawidłowo jest tylko położna, jej pomoc i ojciec dziecka w przypadku porodu rodzinnego. Lekarz nie prowadzi porodu, chyba, że masz cesarkę.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

2. BabyApp
    Senior Member Awatar magda BS
    Mieszka w
    Olsztyn - Ostróda
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-29 zobacz kalendarz
    Poród domowy- dla mnie to na chwile obecną za duże ryzyko! Szpital to zawsze szpital.Jaki by nie był.I chyba opryskliwość i chamstwo ma tu nieweilkie znaczenie. Zawsze w razie komplikacji, są specjaliści, odpowiedni sprzęt, oddziały intensywnej opieki. Nie możemy tego przecież przewidzieć- co się wydarzy. A tak w domu...a jeśli mieszkamy w oddaleniu od szpitala.Chociaż nawet jak blisko. To i tak pozostaje pytanie- czy warto aż tak ryzykować???

Senior Member Awatar Alice
    O mnie
    Jestem mamą Blaneczki;* Moje Słońce urodziło się 13.09.2011
    Ja będę miała cc, ale gdybym miała rodzić naturalnie w życiu bym się nie zdecydowała na poród w domu.. zbyt duże ryzyko, a w razie jakichkolwiek komplikacji nie ma możliwości szybkiej reakcji..

Senior Member Awatar Kaspirowa
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Alice Zobacz posta
    Ja będę miała cc, ale gdybym miała rodzić naturalnie w życiu bym się nie zdecydowała na poród w domu.. zbyt duże ryzyko, a w razie jakichkolwiek komplikacji nie ma możliwości szybkiej reakcji..
    zgadzam sie

Mi nawet do głowy nie przyszło, żeby rodzić w domu, jakoś tak mi się wydaje, że wraz z rozwojem przenieśliśmy się z porodami z domów do szpitali, więc po co się cofać...?

Junior Member
    justyna_waw

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-03-13 zobacz kalendarz
    Z jednej strony i zwolennicy porodu w szpitali, i w domu mają racę. No bo każdy podaje logiczne argumenty. Rozmawiałam kiedyś z położną która od 20 lat przyjmuje porody domowe i sama powiedziała, ze w przypadku takiego porodu najwazniejsza jest sama decyzja - pewność, że robi się dobrze. Be z tego ona by się takiego porodu nie podjęła. Osobiście podziwiam takie mamy, które rodzą maluszka w swoim własnym mieszkanku, z drugiej - nie odważyłabym się.

Junior Member
    mgwiazdeczka

Mieszka w
    Gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-09-03 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny! Ja i maz bardzo chcielismy rodzic w domu i w dodatku w basenie z woda- mozna taki wypozyczyc. Jednak mieszkam w Irlandii, bardzo blisko stolicy i za taki porod musialabym sama zaplacic ok 4 tys euro. Dodatkowo jakas malenka czastka mnie, gdzis tam gleboko miala nieokreslone watpliwosci. Zdecydowalismy sie na porod w szpitalu, ktory i tak byl bardzo przyjazny rodzacej. Prysznic, pilka, swoboda ruchu, dogodna pozycja do rodzenia- nie trzeba na lezaco. Jednak w kolejnej fazie porodu gdy tak bardzo juz bolalo- nie chcialam znieczulenia- epidural jest tu bezplatny- bronilam sie rekoma i nogami- tak bardzo chcialam naturalnie, polozna kazala mi sie polozyc na plecach mowiac, ze to dla dobra dziecka bo ono nie lubi tej pozycji - ja chcialm kleczec . Wiec musialm na lezaco - co potegowalo bol w plecach. Dopiero po 2 tygodniach od porodu maz wyznal mi, ze gdy nadchodzily bole parte to na ktg w miejscu tetna dziecka pojawial sie znak zapytania- mala tracila tetno. Gdy akcja porodowa posuwala sie dalej - w slimaczym tepie - okazalo sie, ze mala wokol szyi ma owienieta pepowine. Corcia byla na tyle sprytna, ze w momenice okrecania sie pepowiny wyciagnela do gory raczke, wiec nie byla ona calkowicie zadziezgnieta wokol jej szyjki. Tym samym uratowala sobie zycie- mi natomiast przyszlo urodzic glowe razem z raczka wyciagnieta do gory. Popekalam strasznie. Michalinka wazyla 3,560kg. Ja natomiast wygladalam jakbym urodzila dziecko o wadze 4,5kg. Wszystko w strzepach. Czesc miesni zostala rozerwana nieodwracalnie niosac za soba przykre i dosc wstydliwe dla mnie skutki. Jednak najwazniejsza w tym wszystkim jest ona. Nasza corka, gotowa do walki o wlasne zycie juz na starcie. Michalinka tydzien temu skonczyla roczek i jak do tej pory glosno i bardzo aktywnie upomina sie o wszystko co sie jej nalezy
    Nie wiem czy jesli bede oczekiwala drugiego dziecka bede rozwazala porod w warunkach domowych.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar she.mother
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Ona mama braciszków dwóch
    Witam, mnie niestety nie udało sie rodzic w domu, a bardzo chcieliśmy. Wiem ze są różne opinie na tne temat, ale my byliśy przygotowani, tylko synek pospieszył sie z wyjściem na świat. Do porodu domowego jest wiele róznych dodatkowych badan, w tym usg z dopplerem które ważne jest dwa tygodnie. Lekarz który miał zrobić tam to badanie wyjechał nagle i przełożyliśmy badanie na "za dwa dni", a za dwa dni urodził się Wojtek i nie zdązyliśmy Tak więc chcąc nie chcą Wojtek domowym dzieckiem nie jest

magda jesli chodzi o dalekośc od szpitala o którym piszesz, z tego co się orientowałam, poród domowy moze odbyć sie tylko jezeli szpital jest oddalony do iluśtam kilometrów, tak żeby była możliwosć szybkiego przyjazdu.

kasiek masz racje, idealnie noszona ciaża też moze skonczyc się komplikacjami, więc położna musi czówać nad ciężarną bardzo dobrze. Kazdy nawet najmniejszy bół głowy jest przez nią sprawdzany. Pamietam te wszystkie dodatkowe badania

Jeżeli któraś z mam decyduje się na poród w domu to trzymam kciuki, może kiedyś i mi się uda

Myśłe że w polsce świadomość rodzenia w domu musi dojrzeć dopiero, większość kobiet jednak rodzi w szpitalach

Myśle że w polsce świadomość rodzenia w domu musi dojrzeć dopiero, większość kobiet jednak rodzi w szpitalach
    długo jeszcze będziemy rodzić w szpitalach, dopóki poziom położnych nie osiągnie jakiegoś poziomu

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.