Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37

samopoczucie po cesarce

Member Awatar stasia
    Mieszka w
    pod Kołem ;)
    O mnie
    Jestem mamą dwóch synków, urodzili się 22.05.2012 i 08.03.2014
    Data
    30.05.2012
    Przy porodzie pośladkowym jest dużo większe ryzyko zachłyśnięcia się przez dziecko wodami płodowymi i niedotlenienia, więc myślę że śmiało można mówić tu o zagrożeniu życia. Ja byłam urodzona w ten sposób (lekarze się za późno zorientowali) to podobno dość długo mnie musieli reanimować.

A co do porodu cc to swój wspominam całkiem nieźle, no może pomijając fakt że najpierw ponad miesiąc leżałam na patologii ciąży z małowodziem :/ ale chociaż miałam czas się przyzwyczaić do myśli, że nie będę rodzić naturalnie (a tak wolałam). Niestety synuś "wypiął się na wszystkich"-ma to po mamusi ;] a przy tej ilości wód nie było szansy, żeby się odwrócił (norma >10cm, ja w najgorszym momencie miałam ok5cm, lekarka stwierdziła, że wód w zasadzie prawie nie ma...)
    Przy porodzie miałam świetny zespół lekarski-zwłaszcza anastezjologa miło wspominam, cały czas gadali ze mną i próbowali mnie odstresować-jak mnie przewozili na salę operacyjną to mnie taki stres złapał, że aż się całą trzęsłam... Synka pokazali mi zaraz po wyciągnięciu (pielęgniarka nawet mi okulary założyła, bo bez nich bym go nie widziała), a jak go zważyli i ubrali to przynieśli go do mnie żebyśmy się mogli "przywitać".
    Po porodzie Mały był cały czas przy mnie, w łóżeczku bądź przytulony do mnie, mogłam się nim spokojnie nacieszyć. Wstałam po 24h bo mi dopiero pozwolili, i prawie "odleciałam", ale już dzień później chodziłam normalnie i nawet bardzo nie bolało. Tylko po paru dniach miałam straszny ból głowy, zwłaszcza jak pochylałam się lub patrzyłam na dół-co przy walce by karmić piersią nie było fajne :/
    Miarą Miłości jest miłość bez miary...

2. BabyApp
    Senior Member Awatar MamaRazDwaTrzy
    Mieszka w
    Wrocław
    Ja jestem po 2 cc i teraz będzie 3-cia! Czułam się bardzo dobrze. Bolało bardzo mało. Następnego dnia po cc wszystko robiłam już sama przy dzieciach. Schylałam się, klękałam itp. Tu bardzo ważne jest nastawienie psychiczne. Bo na cc trzeba być zawsze przygotowanym bo nie wiadomo jak zakończy się poród. Najmniej przyjemne są te dreszcze jak schodzi znieczulenie. Ale "trzepie" około 2-3 godzin i potem jest już OK!

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez MamaRazDwaTrzy Zobacz posta
    Najmniej przyjemne są te dreszcze jak schodzi znieczulenie. Ale "trzepie" około 2-3 godzin i potem jest już OK!
    A możecie napisać więcej, o co chodzi z tymi dreszczami? Każda kobieta po cc ma coś takiego?

Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Ja nie miałam dreszczy i trzepotania...
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Ja również nie miałam trzepotania ani dreszczy z tym, że ja podczas cc byłam pod narkozą a nie na znieczuleniu.
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Junior Member
    asix84

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-07-19 zobacz kalendarz
    Bardzo chciałam urodzić swoją córeczkę naturalnie ale niestety wyszło inaczej....Mimo bardzo pozytywnego nastawienia do porodu,uczestnictwa w szkole rodzenia,oglądania porodówki na TLC wszystko potoczyło się inaczej...pod koniec ciąży dostałam bardzo wysokie ciśnienie 150/110,do tego doszło wysokie białko w moczu ponad 300mg...po konsultacji ze swoim lekarzem skierował mnie do szpitala. Tam przez weekend próbowano zbić mi ciśnienie....miałam 4 próby wywołania porodu robiłam wszystko żeby przyspieszyć dzialanie lekow-chodzenie po korytarzu,korzystanie z piłki,itd ale co nic to nic....przy ostatniej próbie będąc na porodówce w pewnej chwili zaginęło tętno mojej dzidzi.... bardzo się wtedy przestraszyłam. Nastąpiła szybka reakcja lekarzy i wkońcu zadecydowali że pójdę "pod nóż"....bardzo się wtedy ucieszyłam,martwiłam się że coś złego może spotkać moją pociechę....Dziwne uczucie po cc całe to znieczulenie i powrót do formy,ale myśle że całkiem dobrze się po niej czułam.Szybko wstałam z łóżka,na następny dzień zaczęłam wędrować po szpitalnym korytarzu żeby szybko do siebie dojść.Pierwsze wstanie było dziwne,ale nie najgorsze,czułam się trochę osłabiona i przerażona że zaraz mi "odpadnie zszyty brzuch...:P" Ogólne cc zniosłam dość dobrze myślę że nawet szybko wrociłam do formy. Nie mniej jednak przy drugim dziecku bedę chciała rodzić siłami natury,mimo tego iż wiem że jest to napewno dużo większy wysiłek i znacznie bardziej bolesny....
    Pozdrawiam!

Junior Member
    Margolciaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    A możecie napisać więcej, o co chodzi z tymi dreszczami? Każda kobieta po cc ma coś takiego?
    Ja miałam cc i przechodziłam przez dreszcze i trzepanie . Występują one jak schodzi znieczulenie. to trzepanie to jest jest praktycznie takie samo jak trzepanie z zimna. ja byłam przykryta 2 czy 3 kocami i nie było mi gorąco, dopiero jak już znieczulenie praktycznie odpuściło to poprosiłam położną aby zabrała te koce bo było za gorąco. nie martw się to nic strasznego

9. BabyApp
    Junior Member
    Margolciaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-10 zobacz kalendarz
    asix84 z tego co ostatnio gdzieś wyczytałam to jeżeli już miałaś cc to przy następnym dziecku musisz mieć zgodę lekarza na poród naturalny, gdyż jeżeli są jakieś powikłania w czasie ciąży to jest on niebezpieczny dla Ciebie i maluszka

Senior Member Awatar MamaRazDwaTrzy
    Mieszka w
    Wrocław
    Wśród wszystkich mam jakie znam i które miały cc to trzepie...
    Może to zależy od znieczulenia ale trzepać już zaczyna na sali operacyjnej.
    Ja miałam podpajęczynówkowe

Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Tak, do cesarki dają znieczulenie podpajęczynówkowe, po którym głowa często boli. Znieczulenie zewnątrzoponowe, które podaje się do porodu drogami natury, rzadko powoduje bóle głowy.
    Nie zgadzam się. Miałam jedno i drugie i po zewnatrzoponowym nie moglam dojsc do siebie, glowa mi tak pekala ze nie moglam centymetr jej podniesc od poduszki. Nie pomagaly zadne proszki bol byl nie dozeniesienia od 3 doby do rawie 5!!
    a wstalam z lozka po 2 dobach dopiero bo mialam srubowana noge

Zas po podpajeczykowym nie mialam zadnych skutkow ubocznych! Wstalam po 6 godz od cc.
    I gdyby nie to ze mam w ksiazecce napisane porod przez cc, juz dawno bym o tym zapomniala...

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów