Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Kiedy następne dziecko???

Senior Member Awatar kate25
    Mieszka w
    Września
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-11-22 zobacz kalendarz
    Data
    22.11.2011

Kiedy następne dziecko???

Postanowiłam poruszyć temat drugiego dziecka. Mam synka, ma teraz prawie 7 miesięcy i myślę z mężem nad drugim... Twierdzę, że lepiej chyba od razu... Zdaję sobie sprawę z tego, że na początku może być ciężko, ale...później będą same plusy.
    Pierwszą ciążę przeszłam bezobjawowo... Jedyne co, to brzuch mi rósł, ale czułam się wyśmienicie do samego końca. Tak samo poród raz - dwa i mały był już na świecie. No i po porodzie też szybko doszłam do siebie, więc...tak sobie myślę...

Co myślicie o kolejnej ciąży po roku (różnica między rodzeństwem byłaby 2 latka)??????????

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Jestem mamą 3latka i nie wyobrażam sobie go w roli starszego brata, a siebie w roli ,,podwójnej" mamy. Ja nie lubię sobie robić pod górkę ,a dla mnie 2latek jest za mało samodzielny, a niemowlak za bardzo czasochłonny.

Podziwiam rodziców ,którzy świadomie decydują się na dziecko z tak małą różnicą wieku.

Jeżeli jesteś gotowa, to nie widzę żadnych przeszkód. To w końcu Wasza decyzja.

Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-12 zobacz kalendarz
    u nas różnica wieku będzie 2 lata i 11 miesięcy. chcieliśmy żeby drugi maluch pojawił sie jak juz córa trochę pordośnie i pójdzie do przedszkola. do przedszkola sie nie dostała ale ja i tak nie wracam do pracy więc jakoś bardzo nie ubolewamy nad tym. myślę że 3 lata to ani za dużo ani za mało jest już na tyle duża że pewne rzeczy potrafi sama zrobić i myślę że będzie wspaniałą starszą siostrą

następna wizyta 17.12 godz 18:30

Senior Member
    Karolina2305

O mnie
    Fabianek urodzil sie 6 pazdziernika 2011 roku x33333
    Moim zdaniem roznica 2,3,4lata miedzy dziecmi jest najlepsza Od początku rodzeństwo ma ze soba dobry kontakt. Co to za rodzenstwo gdzie np jedno ma 12 lat a drugie rok Ja jednak chyba nigdy nie zdecyduje sie na drugie dziecko ale jesli Wy tego chcecie to jak najbardziej !!

Senior Member Awatar Ewciaaa88
    Mieszka w
    Towcester UK
    O mnie
    Szczęśliwa styczniówka 2008 :)
    Mam 4-letniego syna i nie planuję więcej dzieci. I ja i partner jesteśmy zgodni w tej kwestii. Nie mówię, że nigdy nie będę już miała, ale nie staramy się specjalnie. Od pewnego czasu zajmuję się synkiem koleżanki , który ma 10 miesięcy i stwierdzam, że nie dla mnie jest bycie mamą dwojga dzieci. Nie mam absolutnie cierpliwości ale Ciebie bardzo podziwiam i gratuluję odwagi, bo ja nie zdecydowałabym się na tak małą różnicę wieku nawet jeśli chciałabym żeby Oli miał rodzeństwo. Ale ile mam tyle zdań na ten temat, ale decyzja należy i tak do Was

Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    U mnie będzie różnica 18 miesięcy
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Senior Member Awatar Odrodzona
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-07-22 zobacz kalendarz
    U mnie będzie różnicy 15 mies. i właściwie wiem że będzie ciężko ale się cieszę
    Między mną a moim bratem jest 12 lat różnicy i niestety kontakt między nami to żaden ja już mam swoje dziecko a on sam jest jeszcze dzieckiem więc jak z nim siedzę to bardziej jestem rodzicem niż siostrą i obawiam się że kontakt złapiemy dopiero jak mój brat będzie miał swoją rodzinę

Październikowe mamusie i ich maluszki :
    http://mjakmama24.dlarodzinki.pl/thr...rod%C3%B3w-%29

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Ja też uważam, że im mniejsza różnica tym lepiej dla rodzeństwa. Myślę, że z dwójką można sobie spokojnie poradzić
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-12 zobacz kalendarz
    ja też myślę że mniejsza różnica wieku jest korzystna dla dzieci i generalnie kompan do zabawy w domu jest fajną sprawą

następna wizyta 17.12 godz 18:30

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    To prawda, trzeba myśleć o tym, by nasze dziecko miało rodzeństwo, kompana do zabawy,a potem przyjaciela i towarzysza w dorosłym życiu - ale ważne jest także to, żeby samemu byc przekonanym do tego, że chce się mieć drugie dziecko. Mieć takie wewnętrzne przekonanie, że to jest dobre - wtedy jest tez większa pewnośc, że się to zadanie udźwignie.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów