Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29

Kiedy następne dziecko???

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    To prawda, trzeba myśleć o tym, by nasze dziecko miało rodzeństwo, kompana do zabawy,a potem przyjaciela i towarzysza w dorosłym życiu
    Z tym towarzyszem w dorosłym życiu to niestety różnie bywa.
    Nie mam wśród rodziny czy znajomych dobrych wzorców ,żeby stwierdzić ,ze rodzeństwo jest czymś przydatnym w dorosłym życiu. Ale to zapewne wszystko zależy bezpośrednio od rodzeństwa.
    Ja tam uważam ,że kompana do zabawy dziecko ma jeżeli różnica jest bardzo mała, rok ,góra 2 latka - wiek 3+ to już nie bardzo wiek na wspólne zabawy ,bo jedno dziecko jest w pieluchach,drugie już ma opracowane bardziej rozwinięte zabawy.
    Ja przynajmniej tak to odbieram ,a jako ,że rodzeństwa mój syn nie ma (i mieć w najbliższym czasie nie będzie) mogę sobie tylko gdybać.

2. BabyApp
    black_pearl
    Guest
    black_pearl
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Z tym towarzyszem w dorosłym życiu to niestety różnie bywa.
    Nie mam wśród rodziny czy znajomych dobrych wzorców ,żeby stwierdzić ,ze rodzeństwo jest czymś przydatnym w dorosłym życiu. Ale to zapewne wszystko zależy bezpośrednio od rodzeństwa.
    Ja tam uważam ,że kompana do zabawy dziecko ma jeżeli różnica jest bardzo mała, rok ,góra 2 latka - wiek 3+ to już nie bardzo wiek na wspólne zabawy ,bo jedno dziecko jest w pieluchach,drugie już ma opracowane bardziej rozwinięte zabawy.
    Ja przynajmniej tak to odbieram ,a jako ,że rodzeństwa mój syn nie ma (i mieć w najbliższym czasie nie będzie) mogę sobie tylko gdybać.
    zgadzam sie z tym towarzyszeniem

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Uważam,że jeżeli rodzice mają warunki i chęci posiadania większej rodziny to czemu nie ?!
    Kiedyś teść mi powiedział,że Aleksander powinien mieć rodzeństwo kiedy zapytałam czemu to odpowiedział,że jedno jest dla Boga drugie dla rodziców.My jednak nie planujemy więcej dzieci.Może za kilka lat

Senior Member Awatar aniolandia
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-06-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Kajoj_ek Zobacz posta
    Uważam,że jeżeli rodzice mają warunki i chęci posiadania większej rodziny to czemu nie ?!
    Kiedyś teść mi powiedział,że Aleksander powinien mieć rodzeństwo kiedy zapytałam czemu to odpowiedział,że jedno jest dla Boga drugie dla rodziców.My jednak nie planujemy więcej dzieci.Może za kilka lat
    ja słyszałam wersje że jedno dla boga drugie dla ojczyzny trzecie dla rodziców
    ja mam "przyszywaną" siostrę młodszą o 3 lata i całe dzieciństwo spędziłyśmy razem a i teraz jedna drugiej służy pomocą i spędzamy razem sporo czasu. jest to chrześnica mojej mamy która mieszka tuż obok nasze pokoje pomimo dwóch różnych mieszkań dzieli tylko ściana. i po miomo że w sumie rodziną nie jesteśmy to od kiedy pamiętam była jak młodsza siostra wspólne zabawy i kłótnie i wymiana ciuchami nawet teraz. teraz czasami nawet robi za nianike dla mojej córy

następna wizyta 17.12 godz 18:30

Senior Member
    maskotka

O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży
    Ja bym chciała kolejne dziecko jak najszybciej, ale niestety nie mamy na to warunków finansowych. Ale jak tylko mąż dostanie podwyżkę (na co się zapowiada w następnym roku kalendarzowym) to bierzemy się do roboty I jeśli mój zapał po drugim dziecku się nie zmieni to po kolejnych dwóch latach planuje trzecie dziecko (ale to jest też uzależnione od tego, czy uda nam się zmienić mieszkanie na większe do tego czasu).

Senior Member Awatar KarolaK
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą bliźniaków - chłopcy urodzili się 28.03.2012
    My wstępnie planujemy za jakieś 2 lata - to znaczy mąż tak planuje, ja planuję wcześniej ;P
    Na razie brak warunków (z 2 w 2 pokojowym mieszkaniu jest ciasno, a co by było jakby dzieci było więcej ) na kolejne dziecko, ale mam nadzieję, że za te max 2 lata będą już warunki i chłopcy będą mogli mieć rodzeństwo
    36+6 tydz. 28.03.2012, CC, Filip 3300g, 51cm i 10p Apgar, Jarek 1980g, ok 47cm i 2p Apgar

https://www.facebook.com/FitTwinsowaMama?ref=hl Fit Twinsowa Mama

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Cytat Zamieszczone przez aniolandia Zobacz posta
    ja słyszałam wersje że jedno dla boga drugie dla ojczyzny trzecie dla rodziców
    ja mam "przyszywaną" siostrę młodszą o 3 lata i całe dzieciństwo spędziłyśmy razem a i teraz jedna drugiej służy pomocą i spędzamy razem sporo czasu. jest to chrześnica mojej mamy która mieszka tuż obok nasze pokoje pomimo dwóch różnych mieszkań dzieli tylko ściana. i po miomo że w sumie rodziną nie jesteśmy to od kiedy pamiętam była jak młodsza siostra wspólne zabawy i kłótnie i wymiana ciuchami nawet teraz. teraz czasami nawet robi za nianike dla mojej córy
    Też mam rodzeństwo i fajnie by było gdyby Olek także je posiadał.Tak naprawdę nigdy nie wiadomo co będzie.Mówię,że kolejne będzie za parę lat,ale kto wie może kolejna niespodzianka się przytrafi

9. BabyApp
    Member
    kamila28

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-31 zobacz kalendarz
    czasami najłatwiej wpaść dziecko jest i tyle wychowa się i wyrośnie... ale wpaść dzisiaj znowu nie tak łatwo. my też planujemy drugie, jest spora obawa, jak to będzie, ale liczymy, że jakoś się wszystko poukłada i damy radę tak sobie marzymy, żeby była różnica 2,5 roku

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Ja rozmawiałam ostatnio z teściową i napomknęłam, że już chciałabym drugie dziecko. Ona zaprotestowała mówiąc, że najlepiej dla rodzica, gdy między dziećmi jest 3 lata różnicy.

Senior Member Awatar *Kasia*
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Kolekcjonerka uśmiechów, dobrych myśli i snów.
    KarolaK Ty hardcorze

My też myślimy nad drugim. Mieliśmy się wziąć do roboty w sierpniu , ale mamy kilka bardzo stresujących chwil przed nami i odłożyliśmy planowanie w czasie. Aczkolwiek myśleliśmy,że już coś będzie, ale beta HCG rozwiała nasze nadzieje.

M leży na łóżku i pytam go (teraz ) kiedy my w końcu zrobimy dla Adaśka rodzeństwo i odrzekł : "wkrótce"

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów