Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

jedzenie co 20minut

Member
    askamaj2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-04-06 zobacz kalendarz

jedzenie co 20minut

moj synek (ma 7tygodni) je co 10-20minut po 10-30ml, az wyjdzie mu ok.100ml, nie zasnie poki takiej akcji nie bedzie, gdy chce mu wydluzyc czas miedzy karmieniem to ciagle placze-nie pomaga zabawa, noszenie bujanie, zadna pozycja kompletnie nic, az nie dostanie kilku lykow, wiecej tez nie da sie w niego wmusic bo po prostu nie chce ale za pare minut znowu wklada piastki do buzi i wykazuje wszystkie objawy glodu,
    godzine w najlepszym wypadku trwa usypianie malucha bo na przemian dokarmiam i usypiam (idzie przez to paczka mleka dziennie, uzywam bebiko1)
    jak mu wydluzyc ten czas miedzy karmieniem?
    dzis chcialam mu na sile wydluzyc ten czas ale plakal niemilosiernie az sie zanosil a udalo sie wydluzyc tylko do 40minut

2. BabyApp
    Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    A może spróbuj innej butelki lub smoczka może mu coś nie pasuje , albo spróbuj zrobić rzadsze mleko ( mniej miarek mleka do wody) bop może szybko się zapycha a po chwili i tak czuje głód

Senior Member Awatar karowrk
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Jak mój Kuba tak jadł to dr kazała go przegłodzić. Dać jedzenie, zje ile zje, a później przez 3 godziny nie dokarmiać. Po jednym takim działaniu je normalnie... ciężko było ale zrobiłam to dla jego dobra. Po 3 godzinach zjadł 150ml miał 4 msc... skończył się problem z dokarmianiem...

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Miałam ten sam problem i ... karmiłam na żądanie.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    askamaj2, a próbowałaś dać coś innego zamiast mleka między karmieniami? Typu woda, herbatka... W szpitalu dają też samą glukozę, ale to chyba nie jest akurat najlepszy pomysł...

Senior Member Awatar Esmenet
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-01-18 zobacz kalendarz
    Hej,
    szczerze mówiąc nie wiem co to za lekarz który każe przegłodzić dziecko. Nie wiem czy jesteś świadoma tego że dziecko odczuwa głód jako ból...(tak mówi moja lekarka) askamaj2 ja proponuję karmić go na żądanie i czekać. Moja lekarka mówiła że dziecku musi się wszystko ustabilizować i trzeba się wykazać cierpliwością. Mój Adaś jak miał 7 tygodni to potrafił wołać co 30 minut a z czasem mu się wszystko unormowało Jak masz jakieś wątpliwości to udaj się do swojego lekarza. Ale ja uważam że tutaj po prostu trzeba cierpliwości

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 24-08-2012 i Jestem macochą-Patryś 14-04-2004
    Cytat Zamieszczone przez Esmenet Zobacz posta
    Hej,
    szczerze mówiąc nie wiem co to za lekarz który każe przegłodzić dziecko. Nie wiem czy jesteś świadoma tego że dziecko odczuwa głód jako ból...(tak mówi moja lekarka) askamaj2 ja proponuję karmić go na żądanie i czekać. Moja lekarka mówiła że dziecku musi się wszystko ustabilizować i trzeba się wykazać cierpliwością. Mój Adaś jak miał 7 tygodni to potrafił wołać co 30 minut a z czasem mu się wszystko unormowało Jak masz jakieś wątpliwości to udaj się do swojego lekarza. Ale ja uważam że tutaj po prostu trzeba cierpliwości
    Kuba przez te 3 godziny nawet nie płakał, by marudny ale nie płakał, spacer, herbatka, zabawy pomogły. Teraz je regularnie.
    Fakt faktem miał wtedy 4 msc a nie 7 tyg. Dla takiego dziecka to już nie jest dobre jesc tak często i w tak małych porcjach bo żołądek wtedy nie rozwija się tak jak powinien.
    askamaj2 ja przeczytałam że ma 7 msc, przepraszam. W Twoim przypadku musisz czekać. Dziecko jest jeszcze małe. W brzuszku dostawało jedzenie przez pępowine 24h na dobę, zanim się od tego odzwyczai trochę minie. Może warto przebadać uszka, może gdzieś tam jest stan zapalny dlatego nie chcę więcej jeść. Zje tyle ile jest mu potrzebna w danej chwili i więcej nie chce...

9. BabyApp
    Member
    askamaj2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-04-06 zobacz kalendarz
    myslisz ze powinnam isc do laryngologa?
    teraz synek jest przeziebiony-ma katar, w srode ma zakonczyc leczenie, bylam wczoraj u lekarza-powiedziala ze jest poprawa itd,

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    askamaj2, a próbowałaś mu zmienić mleko? Może bebiko mu nie smakuje, ale pije w takich małych porcyjkach, bo jest głodny...

Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez askamaj2 Zobacz posta
    myslisz ze powinnam isc do laryngologa?
    teraz synek jest przeziebiony-ma katar, w srode ma zakonczyc leczenie, bylam wczoraj u lekarza-powiedziala ze jest poprawa itd,

poproś o skierowanie do laryngologa. Kubuniek gdy miał 3 tyg jadł na raty z mojej piersi, często płakał, mało spał... oczywiście natychmiast zareagowałam, ale trafiłam na głuiego dr, który stwierdził, że dziecku nic nie ma. gdy miał 6 tyg okzało się że 3 tyg chodził z zapalonymi uszami.
    Pamiętaj, że uszka nie zapalają się od wody wlanej do ucha, czy zbyt ciękiej czapeczki, tylko od ulewania.
    Ulewa Twoje dzieciątko?

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów