Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Senior Member Awatar 27gwiazdka
    Mieszka w
    Żory
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-04 zobacz kalendarz
    Data
    1 SIERPIEŃ

Witam. Właściwie to nie wiem do kogo powinnam się zwrócić.
    Moja córka ma skończone 9msc i ciągle ciągnie się za uszy i włosy. Najczęściej robi to przy wieczornej butelce. Trwa to już od dłuższego czasu i nie wiem co mam robić. Czy pozwalać jej na to czy próbować ją powstrzymać od tego? Czy coś to oznacza?? Ja jak to widzę to coraz bardziej mnie to denerwuje.

2. BabyApp
    Senior Member
    margie

Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-10-25 zobacz kalendarz
    Kiedyś koleżanka mi powiedziała, że dzieci robią tak jak są zmęczone, bo to je uspokaja i przygotowuje do snu. Nie wiem ile w tym prawdy. Podobno są też tacy mali agenci co przed snem walą głową w coś Piszesz, że najczęściej przy wieczornej butelce, to może właśnie ze zmęczenia tak robi? a w ciągu dnia to w jakich sytuacjach? pozdrawiam

Senior Member Awatar sabina22
    Mieszka w
    Bysina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-27 zobacz kalendarz
    Ja znam 3 przyczyny ciągniecia się za uszy Po pierwsze podobno jak idą zęby, po drugie jak jest zapalenie ucha,ale to by zapewne dziecko płakało. Po trzecie dla rozrywki, moja córcia ma jedno uszko trochę kłapciate i często sobie je rusza i ciągnie

Senior Member Awatar eMSi
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Mam córeczkę ur. 19.01.2011
    Zapewniam Cię, że to nic niepokojącego. Ja właśnie po tym poznaję, że moje dziecko jest gotowe do spania

Senior Member Awatar gaugi
    O mnie
    Mama Oleńki i Adusi :)
    Data
    07-04-2011/ 25-10-2015
    Moja ciągnie włosy jak się denerwuje albo jak widzi,że ja na to reaguje
    A uszka może nie ciągnie ale trze jak jest zmęczona

Senior Member Awatar Kubecek
    Mieszka w
    troche TU troche TAM :)
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamą cudownego Kubusia i kochanych Aniołkow 01.10.2010 i 30.01.2014
    Data
    09.08.2011
    hej Gwiazdko mój też tak robi jak jest mega zmęczony gdyby to było zapalenie uszka to by mała płakała i to bardzo
    wydaje mi się ze to albo zmęczenie albo ja to uspokaja a jeśli Cie to bardzo niepokoi moze idz do pediatry
    pozdrawiam
    "Każdą sekundę mojego życia nazywam Twoim imieniem, bez Ciebie moja dziecino świat dla mnie nie istnieje!"

Senior Member Awatar kuleczka80
    O mnie
    MIŁOSZEK 03.09.2011 :) BASIA 25.03.2013 :)
    Cytat Zamieszczone przez 27gwiazdka Zobacz posta
    Witam. Właściwie to nie wiem do kogo powinnam się zwrócić.
    Moja córka ma skończone 9msc i ciągle ciągnie się za uszy i włosy. Najczęściej robi to przy wieczornej butelce. Trwa to już od dłuższego czasu i nie wiem co mam robić. Czy pozwalać jej na to czy próbować ją powstrzymać od tego? Czy coś to oznacza?? Ja jak to widzę to coraz bardziej mnie to denerwuje.
    mój młody też tak robi a zwłaszcza wieczorem ale w ciągu dnia jak chce spać to właśnie ciągnie się za uszko i włosy

[/url]

9. BabyApp
    Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Jak ja bym chciała, żeby moja mała terrorystka ciągnęła siebie za włosy, czy uszy. Ale nie, ona upodobała sobie moje i kompletnie nie czuje, jak ciągnie za mocno, albo, że to nie jest przyjemne, jak próbuje mi zdrapać dziurkę na kolczyk :/ Na szczęście zdarza się to już coraz rzadziej, bo momentami na prawdę miałam już dość.
    U nas wygląda to tak, że jak jest zmęczona, ale pozytywnie usposobiona, to mnie głaszcze, nawija sobie kosmyki moich włosów na palec, albo przepuszcza przez palce i usypia. Gorzej, jak jest już przemęczona, ząbkuje, albo jak coś jej dolega, czy jak nie może zasnąć- wtedy potrafi szarpnąć bardzo mocno. Jak jest nerwowa, to potrafi być agresywna...

Ale jeśli chodzi o ten wątek, to:
    Gwiazdko, nie martw się- dziecko sobie nie zrobi krzywdy w ten sposób, bo jak pociągnie mocniej, to poczuje.

Senior Member Awatar kusza34
    Mieszka w
    Gdynia
    O mnie
    Jestem szczęśliwą mamusią 3" dzieciaczków;)
    Dziewczyny mój synuś też tak robi właśnie jak jest zmęczony i nie może zasnąć.Przy piersi tak właśnie nieraz robi..ciągnie się za uszko, szarpie za włoski i niekiedy drapie po karku..ale to jak jest na coś wściekły...
    POZDRAWIAM
    [

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    A mój to znowu drapie się po głowie i to z taką siłą że ma pełno małych strupków...Najczęściej robi tak jak się przebudza w nocy i nie zawsze jestem w stanie temu zapobiec...

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów