Strona 1 z 4
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Pierwsze wakacje z maluchem

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Pierwsze wakacje z maluchem

Jak zaplanować i zorganizować pierwszy wakacyjny wyjazd z maluszkiem i co zrobić, by uchronić dziecko przed typowymi dolegliwościami? Przeczytaj nasze rady w czerwcowym numerze M jak mama (06/2012). Jeśli pierwsze wakacje masz już za sobą, podziel się swoim doświadczeniem.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Pierwsze wakacje przed nami ale to drugie dziecko więc mogę się podzielić swoimi doświadczeniami ;-)

Pierwsze to wybór miejsca-góry,morze,jezioro- u nas wybór padł na morze. Wybraliśmy spokojne miejsce nie przy samej plaży i z dala od głównej uliczki.Trzeba zwrócić uwagę czy jest miejsce będzie przyjazne na wakacje z maluszkiem,wiadomo trzeba dziecku przygotować jedzenie,swobodnie przebrać,wykąpać itd.Nam zależało też na tym,by synek mógł się spokojnie poruszać ( jak na swoje umiejętności).Wybraliśmy domek parterowy,bez schodów,w drzewiastej okolicy ( cień przydaje się w upalne dni ).
    Następnie sprawdzamy gdzie znajduje się najbliższy lekarz ( no oby nie był potrzebny ale przy maluszku lepiej być przygotowanym i na każdą ewentualność)
    Kolejno zabieramy ze sobą wszystko co niezbędne czyli apteczkę maluszka -książeczkę zdrowia,legitymację, termometr,syrop przeciwgorączkowy,plastry,woda utleniona,krem z filtrem,preparat na odstraszanie owadów,żel na ukąszenia,środki na ból brzuszka,wapno i co kto uważa.
    Następnie coś do ubrania,stosownie do pory roku,coś cieplejszego też się przyda,koniecznie coś na główkę i karczek.
    Nie możemy zapomnieć o ulubionych zabawkach,przytulance,przyda się leżaczek i wózek .
    Gdy już mamy wszystko przygotowane to jeszcze trzeba tam dojechać ;-)
    Wybieramy porę do jazdy ,gdy wypada akurat drzemka dziecka.Mamy gwarancję , że maluch większość podróży prześpi a jak się uda to nawet i całą ( zależy jak daleko jedziemy )
    Pamiętajmy by mieć pod ręką jakieś przekąski dla malucha,wodę i coś czym można umilić maluszkowi podróż . Czasem wystarczy śpiewanie piosenek,zagadywanie maluszka a czasem trzeba się bardziej nagimnastykować ;-)
    No ale jak już dojedziemy to nie zostaje nic innego jak życzyć UDANYCH WAKACJI !!!

Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Ja byłam bardzo zadowolona z pierwszych wakacji z naszą małą. Nadia wówczas miała nie co ponad dwa miesiące. Bardzo bałam się najbardziej o podróż samochodem - jak ją zniesie i na miejscu czy się szybko zaaklimatyzuje... Strach był nieuzasadniony, mała spała, ponieważ wiadomo jechaliśmy w nocy, budziła się tylko na karminie i przewinąć, a tak przespała całą noc. Oczywiście trzeba trochę było zabawić, bo od 6 00 nie spała. Na miejscu również nie było większych problemów.
    Oczywiście nie chcąc się powtarzać, trzeba zabrać niezbędne akcesoria i dokumenty tj pisała Pinacolada. Lokum mieliśmy na parterze -apartament, bo z drugą parą i też to jest duże udogodnienie , zwłaszcza jak się ma wózek- wjechać mogliśmy zarówno frontowymi drzwiami jak i prosto do pokoju przez taras Większość czasu Nadia przesypiała jeszcze w tamtym czasie, choć i czasu w którym czuwała też było sporo, ogólnie na plaży była w gondoli pod parawanem, najczęściej właśnie spała. Wydaje się przynajmniej mnie że im mniejsze dziecko, tym łatwiej je zabrać w długą drogę. Zastanawiam się jak to będzie w tym roku, też myślimy o wyjeździe Nad Morze. Nadia ma rok, a już ma problem z wysiedzeniem godzinki w foteliku..

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    W moim przypadku też sprawdza się twierdzenie dziudzi, że im dziecko mniejsze, tym łatwiej, bo przesypia większość czasu, w tym podróż. My pierwszy raz pokonaliśmy prawie cały kraj z miesięcznym maleństwem. Bardzo baliśmy się tej podróży, bo to nasze pierwsze dziecko i zima. Jechaliśmy znad morza na południe Polski, by spędzić święta z najbliższą rodziną. No i na początek wizyta u pediatry, żeby skonsultować z nim podróż, potem jeszcze przed wyjazdem odwiedziła nas położna, żeby wszystko ustalić (co zabrać, co robić w razie problemów z maluszkiem i ostatecznie sprawdziła stan małej). Namawiała nas na podróż, bo nadal mieliśmy obawy. Samochód, którym jechaliśmy też w doskonałym stanie, bo był niewiele starszy od małej, więc o jego stan się nie baliśmy (a to bardzo ważny punkt w planowaniu podróży, nie tylko z dzieckiem). No i jakież było nasze zdziwienie, gdy okazało się, że mała całą podróż przespała i o 23.00 moi rodzice ucieszeni już ją kąpali. Bez obaw więc ruszyliśmy i na Wielkanoc.. Jechaliśmy w dzień, żeby mała się nie przestraszyła, gdy nas nie będzie widzieć jak się obudzi (w nocy świeci się lampka i w pokoju jest półmrok), no i był to błąd jakich mało. Maluszek spał, ale co jakiś czas budziła się. Miała mokre włoski, bo tak się zgrzała! Co chwilę przystanek.. Karmienie, picie, przewijanie, rozprostowanie kości, przytulanie.. Bardzo długa i męcząca podróż. A bałam się włączyć klimy, żeby jej nie przewiało takiej spoconej. Teraz jeśli podróż samochodem, to tylko nocą, ale raczej przeniesiemy się na samolot. Tanio (od niedawna działają tanie linie po Polsce) i szybko.

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Ja na pierwsze wakacje z moją córką mam zamiar wybrać się w tym roku po raz pierwszy , niestety wcześniej bym się nie zdecydowała ,ponieważ moje dziecko przez pierwsze 4-5 miesięcy prawie wogóle nie chciało spać w dzień, chyba że na spacerku ale broń Boże żeby wózek stanął na chwilę i oczywiście musiałam być w pobliżu , a jeśli chodzi o jazdę samochodem ,mimo to że jeździła od maleńkiego i to bardzo często , to ciągle jej coś nie pasowało i był płacz , mimo tych wszystkich rzeczy oczywiście nie zrażałam się i już w tym roku byłam na jednodniowej wycieczce z córką w górach żeby ją sprawdzić jak będzie się zachowywać i było ok , jeszcze nie zdecydowałam się na konkretne miejsce na wakacje , ale wchodzi też w grę zagranica czyli lot samolotem mam nadzieje że będzie wszystko ok.
    w moim przypadku jest zupełnie inaczej im dziecko starsze tym łatwiej , bo nie każdy maluszek jest taki sam

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Zgadza się. U mojej znajomej córeczka miała bóle brzuszka jak była maleńka i płakała prawie całe dnie, uspokajała się tylko na rękach. W wózku zasypiała, ale tylko przy odpowiedniej prędkości. Później nauczyła się spać w samochodzie i usypiali ją przejażdżkami po mieście. Teraz ma pół roczku i jest lepiej.

A co do samolotu, to większość maluszków źle reaguje na zmianę ciśnienia, ale to nie jest na pewno reguła.

Senior Member Awatar anuska
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama w ciąży z terminem 1.12.2013
    My byliśmy na pierwszych wakacjach gdy Hania miała 7 miesięcy. I nie żałuję tego wyjazdu chociaż obawy miałam spore. Podróż zniosła wspanale prawie czały czas spała. Powrót równiez był zaplanowany w czasie jej popołudniowej drzemki. Choć Hania w tym czasie była bardzo absorbująca grzecznie siedziała w wózku i zaczepiała wszystkich przechodzących ludzi. Bez problemu zasypiała przy szumie morza. Konieczne jest zabranie odzieży dla maluszka na każdą pogodę, nam akurat przytrafił się deszcz i wiatr ale byliśmy odpowiednio przygotowani. Zabraliśmy również łóżeczko turystyczne, w którym mała śpi w czasie wyjazdów do dziadków a wraz z nim grubszy koc i podusię. Z posiłkami nie było problemu zabraliśmy sporo słoiczków i puszkę mleka a gdy na mieście w deszczowy dzień Hania chciała wypić ciepły napój lub mleczko prosiliśmy w restauracjach o podgrzanie wody i niegdy nie spotkaliśmy się z odmową. Kolejną ważną rzaczą którą należy spakować jest apteczka malca czyli środki przeciwbólowe i gorączkowe, coś na ząbki bo nigdy nie wiadomo kiedy nas zaskoczą a szkoda czasu na szukanie aptek, my mieliśmy również termometr tak na wszelki wypadek. Zabraliśmy również zestaw kosmetyków m.in emulsję z wysokimi filtrami oraz paczkę pieluszek. Do tego dokumenty dziecka czyli książeczkę zdrowia i legitymację ubezpieczeniową. Koniecznie trzeba pamiętać o rzeczach vez których maluch nie umie się obyć w naszym przypadku była to pieluszka do spania i przytulanka w ten sposób czuła się bezpiecznie. muszę też dodać że w naszym przypadku doskonale sprawdził się też termos, Hania piła jeszcze wówczas mleko w nocy a dzięki niemu nie trzeba było wstawać i podgrzewać wody, jednak zalecalaby jego wcześniejsze sprawdzenie pod kątem trzymania ciepła w niektórch po godzinie czy dwóch woda jest zimna szcególnie polecam te ze szklanym wkładem z tym że trzeba na nie uważać żeby ich nie stłuc. W tym czasie posiadałam dwie spacerówki typu 3w1 oraz parasolkę, zdecydowaliśmy zabrać ten większy i nie żałujemy mimo że zajął sporo miejsca, mała miała dużo miejsca w czasie drzemki a my duży kosz, w parasolkę nie zapakowalibyśmy się. Do tego lepiej się go prowadziło.

tak wyglądał nasz ekwipunek dla Hanusi, mimo wszelkich obaw z jakimi jechaliśmy nad morze ( że będzie płakać, że cały czas będziemy ją nosić na rękach, że nawet obiadu nie będzie można zjeść w spokoju, nie mówiąc już o posiedzeniu na plaży) wwyjazd był naprawdę udany, bardzo wypoczeliśmy a Hania - jakby nam ktoś dziecko zamienił spała, jadła i grzecznie się bawiła. Wszystko ją bardzo interesowało i nie było mowy o marudzeniu i złym humorze. Wszystkim wahającym się gorąco polecam taki wyjazd rodzinny

9. BabyApp
    Senior Member Awatar anuska
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama w ciąży z terminem 1.12.2013
    PS dla zapewnienia bardziej komfortowego snu polecam zabrać moskiterię przeciw owadom bo w czasie naszego wypoczynku była plaga tych muszek co lecą do żółtego i zielonego koloru

Dzięki za rady, nie ma to jak wiedza bardziej doświadczonych koleżanek. Z maluszkiem takim to się bałam, poza tym nie było też jak. W tym roku jedziemy nad morze, to już postanowione. Mniejsza miejscowość z ładną plażą.

Junior Member
    blubella

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-29 zobacz kalendarz
    My też jedziemy pierwszy raz na dłuższe wakacje. Mnie najbardziej martwi podróż, samochodem kilka/kilkanaście godzin.. Oczywiście jestem świadoma, że będzie sporo postojów, ale mam nadzieje, że mała sobie poradzi.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów