Strona 9 z 9
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 90

Witaminy, których potrzebujesz

Dzięki za tan przydatny temat. Dopiero co szukałem czegoś takiego.

2. BabyApp
    Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    tak naprawdę to o uzupełnianiu niezbęnych witamin warto pamietac jeszcze przed zajściem w ciąże, ja osobiście preferuję tabletki, które są rekomendowane przez jakieś wiarygodne instytucje. Ale mama dha premium brałam też z innego powodu. Miałam po prostu niedobory witaminy d, nawet latem, więc musiałam to wszystko wyrównać. Tak mi to wszystko wyjaśnił lekarz, bo przecież on wie co najlepsze i wskazał, co powinnam brac i dlaczego.

Ja regularnie biorę witaminę d, żelazo, magnez dobre ceny mają na doz.pl, zazwyczaj kupuje ich produkty firmowe, żeby nie stać w kolejce w aptece między chorymi.

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    ja wychodzę z założenia że suplemntacja w ciąży to podstawa, warto o to zadbać. Ja stosuję Mama DHA Premium Plus. Zawiera kwas foliowy, żelazo, witaminę D, jod oraz kwasy DHA czyli wszystko to, co jest niezbędne dla mamusi i dla bobaska. Korzyści jest sporo: łatwa przyswajalność, obniżenie ryzyka powikłań czy przedwczesnego porodu. Nie dziwię się, że ginekolodzy ją rekomendują bo dostarczaja wszystkiego co potrzebne przyszłej mamie i maluszko

Teraz jeszcze lekarz mi polecił Naturell Omega-3 1000, wpływają na prawidłowy rozwój dziecka, szczególnie serca, mózgu, wzroku. Ktoś miał? Stosował? Nie czuć potem w buzi rybą? ;D

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    moim zdaniem wszelkie niedobory kwasu foliowego, jodu nie są dobre dla układu nerwowego rozwijającego się płodu, czy witaminy D na układ kostny. dlatego lepiej mieć w tabletce pakiet witamin i minerałów, co np. znajdziesz w mama dha premium plus, ja go stosowałam, bo rekomendował mi go mój lekarz. prowadzący

Tylko z kwasem foliowym trzeba pamiętać żeby wybrać taki gdzie on faktycznie jest, położna mi poleciła naturell folian bo ma własnie 100% formę aktywnego kwasu, bez żadnych ulepszaczy.

9. BabyApp
    Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    mi ginekolog w czasie ciąży zawsze powtarzał, że najważniejsze jest przyjmowanie witamin, bo dzięki temu dziecko może się prawidłowo rozwijać, ja brałam mama dha + bo zawierał wszystko czego potrzebowałam kwas foliowy, jod, kwasy dha i witaminę D, nie była bym w stanie w naturalny sposób przyswoić takiej ilości witamin każdego dnia, więc dodatkowa suplementacja była dla mnie jak najbardziej wskazana.

Ja w sumie jeszcze przed tym jak zaszlam w ciaze zmienilam diete i zaczelam sie suplementowac. Chcialam,zeby moj organizm byl w jak najlepszej formie, dlatego zacelam brac mame dha plus, jadlam duzo warzyw, owocow i nasion i rzeczywiscie to chyba pomoglo, bo po dwoch miesiacach bylam juz w ciazy

Senior Member
    mieszka

O mnie
    Staram się o ciążę
    odpowiednia dieta to podstawa, dobrze było żeby była odpowiednio zbliansowana, poza tym wazny jest kwas foliowy ale to nie wszystko. bo np. niedobory jodu też nie są dobre dla układu nerwowego rozwijającego się płodu, czy witaminy D na układ kostny. Dlatego lepiej mieć w tabletce pakiet witamin i minerałów, co np. znajdziesz właśnie w mama dha premium niż potem się zastanawoać czy oby na pewno wszystko podawałaś dziecku co niezbędne.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów