Strona 3 z 9
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Brak snu po porodzie

Junior Member Awatar maaamaaa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-17 zobacz kalendarz
    No ząbkowanie u mojego aniołka to jest coś
    Cukrzyca - informacje

2. BabyApp
    Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cześć Dziewczyny

Jesteście wszystkie bardzo dzielne. Brak snu i pobudki strasznie życie uprzykrzają, ale to wszystko w końcu minie i będzie lepiej. Trzeba jakoś żyć z dnia na dzień, łapać dobre chwile, uśmiechy malucha, męża/partnera i wytrwać.

Mnie w pierwszym tygodniu nocne pobudki każdorazowo doprowadzały do płaczu. Do tego stres, "ssanie w dołku" i ogólne rozchwianie emocjonalne, ciągłe zastanawianie się czy dobrze karmię, przewijam, itd... Teraz zaczęliśmy trzeci tydzień życia z Lidziakiem i jest o niebo lepiej. Mąż wspiera i pomaga jak może, mimo że pracuje od 7 do 17.

Mnie pomaga herbata z melisy, na uspokojenie i zwiększenie cierpliwości. Codziennie wieczorem, jeszcze przed kąpaniem małej wypijam i jest lepiej. Jak ja jestem spokojniejsza to i ona jest. Pobudki w nocy średnio co 2-3h, do tego dochodzi przygotowanie butli (niestety brak pokarmu i nie mogę karmić piersią), przewijanie i usypianie młodej. Chodzę trochę zakręcona ale daję radę Mąż w nocy ma zakaz wstawania i pomagania - on pracuje a ja zajmuję się młodą. W ciągu dnia podział jest równy i wydaje mi się, że tak jest sprawiedliwie.

Poradzimy sobie i wytrwamy - nie ma innego wyjścia. Będzie raz lepiej, raz gorzej ale przecież warto Więc uszy do góry i jedziemy dalej.

Senior Member Awatar Sheeebax
    Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-02 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mavrolaczek Zobacz posta
    Poradzimy sobie i wytrwamy - nie ma innego wyjścia. Będzie raz lepiej, raz gorzej ale przecież warto Więc uszy do góry i jedziemy dalej.
    Coz..ja teraz z perspektywy czasu widze ze jedy co to trzeba to wszystko przetrwac i w koncu nadejdzie TEN dzien kiedy maluszek bedzie spal. U mnie perwsza przespana noc nastapila w 8mym miesiacu Teraz Kuba spi po 11 godzin w nocy, usypia wieczorem sam jak aniolek, w dzien spi 2 razy czasem nawet po godzinie i co raz czesciej w dzien tez sam usypia zycie wrocilo do normy mam na wszystko czas, malutki jest cudownym dzieckiem zawsze usmiechnietym i prawie wcale nie placze. Mysle powoli o powrocie do pracy. Warto bylo to wszystko przejsc i z checia zrobiabym to samo jeszcze raz. Co uwazam za najwazniesze to aby dziecko mialo ustalony dzien, u nas jest czasem co do minuty, posilki itp. Na poczatku uwazalam to za przesade, a teraz wiem ze to byl klucz do naszego sukcesu. Wszystkim Mama zycze slodko spiacych maluchow

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Sheeebax - czyli to prawda, co mówią - przespane noce w końcu nadchodzą! Czasami niestety miewam chwile zwątpienia, szczególnie nad ranem, gdy Młoda bez powodu płacze i tylko chodzenie po schodach ją uspokaja. I tak wspinam się góra-dół o 3-4 nad ranem nucąc kołysanki i starając się nie zabić - bo światła nie zapalę, żeby jej nie wybudzić jeszcze bardziej. Jedyny plus z tego taki, że schody dobrze robią na nadmiar kg po ciąży. Minus taki, że w ciągu dnia potrafię schować np. telefon do lodówki.

Ale będzie lepiej. Musi być :P

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Sheeebax Młoda bez powodu płacze i tylko chodzenie po schodach ją uspokaja. I tak wspinam się góra-dół o 3-4 nad ranem nucąc kołysanki i starając się nie zabić - bo światła nie zapalę, żeby jej nie wybudzić
    No nie wiem, czy to najlepszy sposób. Spróbuj wymyśleć coś innego, bo chodzenie po schodach w ciemności, z dzieckiem na ręku - to może się naprawdę źle skończyć.

Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Cytat Zamieszczone przez Aga Zobacz posta
    No nie wiem, czy to najlepszy sposób. Spróbuj wymyśleć coś innego, bo chodzenie po schodach w ciemności, z dzieckiem na ręku - to może się naprawdę źle skończyć.
    Nie no, aż tak źle to nie będzie - pali się lampka na górze i ona troszkę światła daje - akurat tyle, żeby dziecku krzywdy nie zrobić. Poza tym ostatnio stosuję metodę 'na lenia' - wchodzę i schodzę tylko na jeden stopień, góra dwa - Młoda jeszcze nie połapała się, że ją oszukuję Kilka takich serii i zazwyczaj zasypia a ja mam domowy fitness :P

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Sheeebax - czyli to prawda, co mówią - przespane noce w końcu nadchodzą!
    Mam nadzieję, że to prawda, ale ja nadal na ten szczęśliwy dzien (a raczej noc) czekam.

U nas bez zmian, pobudki w nocy kilkukrotne, jak śpi aż 3-4 godziny to jest super, i nie zdarza się niestety każdej nocy.
    Ostatnią noc przespałam rok temu. Nawet trochę ponad rok, bo zgaga w ciąży tak dokuczała, że noce były ciężkie.
    Chyba się już przyzwyczaiłam. Gorzej, że straciłam moją cudowną zdolność szybkiego zasypiania. Teraz po odłożeniu małej do łóżeczka przewalam się i zasnąć nie mogę z pół godziny, więc najczęściej jeszcze nie zdążę dobrze zasnąć jak już muszę wstać.

Pogromcy mitów level hard - sen do życia nie jest potrzebny
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

9. BabyApp
    Senior Member
    mavrolaczek

O mnie
    Jestem mamą, będę mamą.
    Vella - Mrozisz krew w moich żyłach. Jeżeli za rok Młoda nie będzie przesypiała nocy, to czarno widzę swój powrót do pracy. Ale cóż, będę się martwić na bieżąco. Póki co pozostaje tylko wytrwać i czekać na poprawę...

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Vella - Mrozisz krew w moich żyłach. Jeżeli za rok Młoda nie będzie przesypiała nocy, to czarno widzę swój powrót do pracy. Ale cóż, będę się martwić na bieżąco. Póki co pozostaje tylko wytrwać i czekać na poprawę...
    Spoko, uwierz mi, to kwestia przyzwyczajenia. Szymon budził się mniej więcej do 15-go miesiąca życia, a do pracy wróciłam, jak miał 6 miesięcy. Z czasem organizm przyzwyczaja się do wszystkiego i działa po prostu jak automat. Jestem w stanie stwierdzić nawet, że już wolałam budzenie się z powodu konieczności nakarmienia, niż budzenie się i darcie w niebogłosy przez 2 godziny z powodu wyrzynania się ząbków... Zresztą człowiek nigdy do końca nie będzie zadowolony, bo z dzieckiem jest zawsze inaczej niż zanim przyszło na świat. Teraz np. denerwuje mnie, jak w sobotę rano budzi się o 6 i ani myśli po obaleniu mleczka spać dalej...

Senior Member Awatar Ninka24
    O mnie
    jestem mamą Oli 11.08.98 i Natalki 12.08.11
    hejka
    u nas nocki nie przespane Natalka budzi sie z 2 razy w nocy taki jest z niej mały rozbójnik rano trzeba wstac do pracy ale jakos daje sobie radę taka jest widocznie rola mamy no i to prawda organizm się przyzwyczaja i szybciej sie regeneruje mam nadzieje ze kiedyś będzie spała jak aniołek
    wszystkim mama życze powodzenia

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów