Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Etat, własna działalność gospodarcza i ciąża?

Junior Member
    AgnieszkaKrzyś

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-09-13 zobacz kalendarz

Etat, własna działalność gospodarcza i ciąża?

Witam. Jestem zatrudniona na pełny etat i prowadzę od 2 miesięcy własną działalność gospodarczą. Jestem w 4 miesiącu ciąży - lekarz skierował mnie na zwolnienie lekarskie z uwagi na zagrożoną ciążę. Czy przysługuje mi prawo do zasiłku chorobowego?

2. BabyApp
    Z tytułu stosunku pracy z pewnością tak, a z działalności to zależy czy opłaca Pani dobrowolnie składki na ubezpieczenie chorobowe (jeśli tak to nabędzie Pani prawo do zasiłku chorobowego z tego tytułu po upływie 90 dni nieprzerwanego ubezpieczenia chorobowego).

Senior Member Awatar Daisy_27
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-23 zobacz kalendarz
    znalazłam wątek, który po troszku mnie dotyczy. Jestem na etacie ( umowa o pracę ), poza tym od 2 lat prowadzę własną DG ( od maja opłacać będę tylko składkę zdrowotną ), nie zatrudniam pracowników i jestem w 17 tyg ciąży. Póki dobrze się czuję chodzę do pracy i prowadzę DG, czy jak pójdę na zwolnienie będę musiała ustanowić pełnomocnictwo do wystawiania faktur? (Bo sama nie będę mogła wystawiać) Czy kogoś z rodziny np. siostrę? Czy może to być obca osoba? I gdzie trzeba to zgłosić ? Bardzo proszę o odpowiedź.

Wg większości interpretacji nie mogłaby Pani w takiej sytuacji osobiście podpisywać faktur, rzeczywiście trzeba byłoby ustanowić kogoś innego, może być to ktoś z rodziny jak i osoba obca, co prawda nie ma prawnego obowiązku informowania o tym urzędu skarbowego, ale w praktyce ponoć tak się właśnie robi.

Senior Member Awatar Daisy_27
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-23 zobacz kalendarz
    bardzo dziękuję za odpowiedź,

Zakładanie własnej działalności to nie taka prosta sprawa, ale nie jest to niemożliwe

Junior Member
    mother_ru

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-11 zobacz kalendarz
    Obecnie jest wiele dróg kariery i sposobów na jej rozwój nawet dla mam. Na rynku istnieje nawet taka usługa jak sprzedaż gotowych spółek, dzięki czemu nie musimy się martwić o wszystkie początkowe formalności dotyczące firmy. Każda mama powinna skupić się na prawidłowym rozwoju maluszka, warto też zadbać o nasze samopoczucie. Kobiety chcą się spełniać na wielu frontach i uważam, że w przyszłości każda mama zauważy, że własny biznes to wolność i możliwość dopasowania kariery i zarobków do stylu życia niezależnie od pracodawcy i etatu.

9. BabyApp
    Nie wiem jak da radę to wszystko ogarnąć na późniejszym etapie, gdy będzie już dziecko. Myślę, że trzeba jednak zrezygnowac z jednej rzeczy. ja własnie neidawno porzuciłam etat, bo zakładam własną firmę https://6krokow.pl/jakie-obowiazki-c...-i-pracodawcy/

Senior Member
    marikka20

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-12-01 zobacz kalendarz
    Wszystko kochana zależy od Ciebie, jak to się mówi sama jesteś kowalem swojego losu. Ja generalnie miałam podobną sytuację rok temu i postawiłam wszystko na jedną kartę i się opłaciło, mowa o własnej działalności. Jeżeli masz spory wkład własny to zainteresuje Cię może myjnia bezdotykowa, bo taką kompleksową opcję można znaleźć w firmie Aspera, która zajmuje się montażem gotowych myjni bezdotykowych. Moim zdaniem to idealna opcja na biznes, który praktycznie sam zarabia na Ciebie, minusem jest jedynie spory wkład własny, ogromna inwestycja rzędu trzech zer, ale później kosisz co miesiąc sporą kwotę, która wszystko wyrównuje.

Oczywiście można to pogodzić Swoją działalność otwierałam będąc jeszcze w ciąży Grunt to dobre nastawienie i dobra reklama, a najlepszą będzie Twoja własna strona internetowa Nowoczesną i ciekawą stronę stworzą Ci tutaj https://szamaniwp.pl/ Polecam serdecznie, współpracuję z nimi od roku i jestem bardzo zadowolona

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów