Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Zostać doulą

Mnie również wydaje się, że taka osoba powinna mieć już jakieś doświadczenie. Jak można komuś pomagać, wspierać itp skoro nawet nie wiemy co robić?

2. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez brandiak Zobacz posta
    Mnie również wydaje się, że taka osoba powinna mieć już jakieś doświadczenie. Jak można komuś pomagać, wspierać itp skoro nawet nie wiemy co robić?
    Doula wie, co robić - dlatego jest doulą. Doświadczenie jest na pewno ważne, ale nabywa się go z wiekiem. Każdy kiedyś zaczyna i początkująca doula też ma mało doświadczenia, to oczywiste. Ale przecież wiedzę o tym, jak pomagać podczas porodu, czerpie się nie tylko z własnego doświadczenia - także z wielu innych źródeł.

Pierwszy raz słyszę o takiej osobie naprawdę ciekawy wątek, poszperałam i internecie i od razu wyskoczył mi artykuł:
    http://www.ciazowy.pl/artykul,doula,2251,1.html
    Właśnie jest to konieczność czy kaprys? Wydaje się to pytaniem banalnym ale co o tym sądzicie?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lidia87 Zobacz posta
    Pierwszy raz słyszę o takiej osobie naprawdę ciekawy wątek.
    Właśnie jest to konieczność czy kaprys? Co o tym sądzicie?
    Konieczność to na pewno nie jest, ale jakaś forma wsparcia dla rodzącej. Moim zdaniem, wynajęcie douli ma sens wtedy, kiedy nie ma innej osoby, która mogłaby towarzyszyć rodzącej, a szpital nie ma najlepszej opinii. Lepiej mieć kogoś wspierającego, gdy się trafi na niefajną położną.

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mama899 Zobacz posta
    ja w ogole pierwszy raz słyszę o takiej osobie ;/
    Bo nie jest ich wiele, i nie ma u nas jeszcze takiego zwyczaju. W stowarzyszeniu Doula w Polsce jest zrzeszonych 107 doul (dla porównania - w Wielkiej Brytanii jest ich 650).

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    A ja właśnie niedawno przeczytałam, że amerykańskie stowarzyszenie położników wymienia opiekę douli w swoich rekomendacjach jako jeden ze sposobów na zmniejszenie liczby cesarskich cięć. Bo rodząc z dobrą doulą, kobieta niczego się nie boi i poród przebiega wtedy sprawniej.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Od 1 stycznia 2015 roku doula (asystentka kobiety w czasie ciąży i porodu) jest oficjalnie uznanym zawodem!
    Od nowego roku weszło w życie rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 7 sierpnia 2014 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy, gdzie jest też wymieniona doula.

9. BabyApp
    Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez milkami Zobacz posta
    Ja czytałam o douli i żałuję, że nie wiedziałam o niej wcześniej Pierwszy poród miałam z mężem i było ok ale drugi... byłam sama i było mi niesamowicie ciężko.
    Rozumiem, że męża nie było, bo nie mógł? Szkoda! Ale Twój głos to dowód na to, jak ważna jest taka obecność.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów