Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Indukcja na życzenie?

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa

Indukcja na życzenie?

W Polsce około 50 proc. porodów jest wywoływanych, a część z nich podobno na życzenie kobiety zaraz po 38 tygodniu ciąży - czasem z prozaicznych powodów, bo np. zbliża się jakaś rodzinna uroczystość, święta itp. Trudno uwierzyć.

2. BabyApp
    Senior Member
    Darius012

O mnie
    :)
    Pierwsze słyszę o wywoływaniu porodu "na życzenie".
    Aż szkoda myśleć, że takie coś istnieje...
    Rozumiem po upływie terminu, ale przed?
    Alicja - 30.11.2011r,14:42, 2300g, 50cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)
    Kornelia - 30.11.2011r, 14:44, 2360g, 49cm, 10 pkt w skali Apgar, 36tc (CC)

Agata - 30.11.2012r, 21:03, 4340g, 57cm, 10 pkt w skali Apgar, 40tc (SN)

Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    hmm nigdy o tym nie słyszałam żeby na zyczenie poród wywoływać ... co też juz nie wymyślą:/
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Też się z takim czymś nie spotkałam i nie słyszałam, żeby jakaś znajoma mama miała poród wywoływany na życzenie. Raczej kobiety wolą uniknąć indukcji, bo to nic fajnego... Ja muszę się przyznać, że prosiłam lekarzy o jak najszybsze wywoływanie, ale byłam już po 41 tygodniu. Ale i tak nikt się tym nie przejął i podano mi kroplówkę dopiero tydzień później.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    A ja czytałam jakiś czas temu historię (i chyba nawet w mediach o niej było). Kobieta była w ostatnich tygodniach ciąży. Jej mąż (ojciec dziecka) był umierający - zostało mu kilka dni. Chciał zobaczyć jeszcze córeczkę. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Mężczyzna był pierwszym ,który wziął dziewczynkę na rączki. Kilka dni później zmarł - ale spełnił swoje ostatnie życzenie i ujrzał córeczkę.

Więc czasami te ,,wywoływanie na życzenie" ma swoje powody ...

Senior Member Awatar karolina86
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-11-24 zobacz kalendarz
    Ja byłam dokładnie w terminie, gdy zjawiłam się na KTG w szpitalu. Lekarz powiedział, że skurcze nie są zbyt silne (ja ich nie czułam). I zapytał czy chcę zostać, i gdybym miała ze sobą walizkę pewnie bym się zgodziła. Przyjechałam następnego dnia rano z walizką rzeczy i zostałam w szpitalu, ponieważ lekarz powiedział, żebym została i jeśli poród sam nie zacznie się dziś, to jak mam dość ciąży, to mi podadzą oksytocynę i wywołamy poród! Myślałam, że to normalne i się ucieszyłam. Na całe szczęście dzidzia na wieść o oksytocynie sama zechciała wyjść wcześniej.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    A ja czytałam jakiś czas temu historię (i chyba nawet w mediach o niej było). Kobieta była w ostatnich tygodniach ciąży. Jej mąż (ojciec dziecka) był umierający - zostało mu kilka dni. Chciał zobaczyć jeszcze córeczkę. Lekarze zdecydowali się na cesarskie cięcie. Mężczyzna był pierwszym ,który wziął dziewczynkę na rączki. Kilka dni później zmarł - ale spełnił swoje ostatnie życzenie i ujrzał córeczkę.
    Więc czasami te ,,wywoływanie na życzenie" ma swoje powody ...
    To jednak była sytuacja nadzwyczajna - myślę, że każdy przyzwoity lekarz zrobiłby coś takiego. Poza tym zaplanowanie i wykonanie cesarskiego cięcia to jednak co innego niż wywoływanie "na życzenie" porodu drogami natury.

9. BabyApp
    Senior Member Awatar eve82
    Mieszka w
    Górny Śląsk
    O mnie
    Szczęśliwa Mama
    Data
    2011 & 2013
    Szczerze to nie słyszałam o takim przypadku, wogóle lekarze nie chcą tak szybko wywoływac porodów......ja miałam podaną oxy dopiero w 42tyg....i mnie akurat pomogła urodzić, bo gdy mi ją odłączali to rozwarcie nie postępowało i skurcze były masakrycznie dłuuugie.....a gdy mi podłączyli to skurcze krótkie no i poród postępował Ale ja miałam zlecone przez lekarza 12g oxy.....więc jeśłi to jest po terminie to napewno ona pomaga i wtedy lekarze ją podają, przynajmniej u nas w szpitalu. Przed terminem na pewno nie zgodziłąbym się na jej podanie.

Senior Member Awatar Jamaja
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-04-08 zobacz kalendarz
    Data
    8.04 2013
    Ja miala wywoływany poród w pierwszym dniu 42 tc. Mimo, że wylądowałam z bólami, jak się okazało przepowiadającymi, w szpitalu w 40 tc i pytałam o możliwość wywołania, lekarz nie chciał o tym słyszeć.

Senior Member Awatar alex123
    Mieszka w
    Francja, Polska
    Pierwszy porod mialam wywolywany w 41 tygodniu , bo moj lekarz ma taki zwyczaj.
    A drugi porod w 40 tygodniu bo sama o to poprosilam. Pod koniec drugiej ciazy wysiadlo mi biodro, co wiazalo sie z potwornym bolem. Nie moglam chodzic , a mialam 2 letnie dziecko. Moj maz mial tylko 4 tygodnie urlopu i chociaz tydzien chcielismy zachowac po porodzie. Dodatkowo lekarz uznal , ze dziecko jest juz bardz duze i sprobujemy wywolywac przez oxy , a jak nie da rady to cesarka.
    Od podania oxy po 7 h drugi synek byl juz z nami.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

wywołanie porodu na życzenie

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów