Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Jak rozplanować posiłki 8 miesięcznego dziecka na mleku modyfikowanym

Senior Member Awatar mamaemilki
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-22 zobacz kalendarz
    Moja Emilka też ma takie tygodnie, że bardzo mało je. Ale to wtedy kiedy jej ząbek wychodzi. Ogólnie jej porcje jedzenia wynoszą ok 70-80ml i tyle jej starcza. Byłam z tym u lekarza i powiedział, że Emilka jest drobnej kości i nie potrzebuje więcej. Dodam, że ma prawie 8 miesięcy i waży 7,2 kg. Jemy tak:
    2-3 w nocy: pierś
    7-8: pierś
    9-10: kaszka manna z owocem ok 80ml
    12: jogurt z deserkiem ok 60 ml
    15: zupka sama gotuję ok 80 ml
    18: kaszka mleczno ryżowa z owocem ok 80 ml
    20: pierś przed snem
    Dodatkowo dużo pije herbatek i soczków i je czasami chrupki kukurydziane

2. BabyApp
    Senior Member Awatar 27gwiazdka
    Mieszka w
    Żory
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-04 zobacz kalendarz
    Data
    1 SIERPIEŃ
    Lenka przez wekend ładnie jadła i podobało i się rozplanowanie jej posiłków. Ale od jutra znowu pojawia się problem. Ona chodzi do żłobka i tam mają:
    - śniadanie ok. 8:30 kaszka
    - drugie śniadanie jakiś owoc
    - obiad ok. 11:45 najczęściej jakaś zupka
    - podwieczorek 14:30 bobofrut,biszkopty,chrupki itp.
    Ja najczęsciej odbieram ją ok. 15tej i tak naprawdę nie mam pojęcia co o której jej dawać jeść. Tzn. przed pójściem spać dostaje mleko,ale wcześniej to nigdy nie wiem co jej zrobić i ile dać

Senior Member Awatar mamaemilki
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-22 zobacz kalendarz
    27gwiazdka wydaję mi się, że spokojnie możesz jej dać po przyjściu ze żłobka kaszkę ryżową lub kaszkę mannę np z tartym jabłuszkiem lub banankiem wtedy lepij smakuje i jak zje takie coś ok 16 to do wieczornego posiłku jej starczy. Kaszki są na tyle zdrowe, że można je podawać często.

Junior Member
    mamuska1980

O mnie
    jestem Mamą i jestem w drugiej ciązy
    Hej jesteś troche mało elastyczna i nie chcę Ciebie oceniać ale każda mamusia moze iść na łatwiznę i podawać dziecku dotowe obiadki w słoiczkach a ja gotuję swojemu synkowi świeże obiadki i sama bez wyręczania się gotowcami i przynajmniej wiem co tak naprawdę podaje dziecku do jedzenia,bo te słoiczki to szczerze mówiąc tylko chemia.Mojemu dziecku raz tylko dałam spróbować taki deser ze słoiczka i nie chciał nawet tego jeść,dlatego nie rozumiem jak mozna truć własne dziecko chemią zamiast trochę się wysilic i samej cos ugotować,to wcale nie jest taki wielki wyczyn.

Junior Member
    mamuska1980

O mnie
    jestem Mamą i jestem w drugiej ciązy
    Podziwiam Mamusie które zadają sobie więcej trudu od tych "nowoczesnych mamusiek" kupujących gotowe produkty w słoiczkach i po prostu same gotuja świeże obiadki w 100% naturalne i bezpieczniejsze i jakościowo lepsze i dają je swoim pociechom.SZACUN

Witam Serdecznie
    Mam bardzo podobny problem. Mam śliczną Córeczkę ma 8,5 miesiąca. problem ogólnie polega na sposobie żywienia i wyglądzie naszej pociechy. jak już wspomniałam ma 8,5 miesiąca i wazy 12 kg. karmiona jest mieszanie z racji tego że juz wróciłam do pracy.
    jej jadłospis to:
    ok 6 -7 pierś
    9.00 Śniadanko w postaci kaszki jakies 150 ml
    w miedzy czasie połowa jabłuszka lub jakis inny miks owoców.
    12. 00 zupka warzywna ok 150- 180 ml
    w międzyczasie kisielek jakieś 50 ml lub chrupek, biszkopcik i soczek
    15.00 kaszka na mleku modyfikowanym 150 ml
    18. 00 pierś
    i jeszcze raz pierś na sny około 20-21.

jeśli chodzi o ilości kaszki pisałam orientacyjnie 150 ml bo wody lejemy 120 a wiadomo że po wsypaniu kachy jest jej troche wiecej.
    Mała urodziła sie sporym niemowlakiem bo ważyła 3950 i miała 59 cm. przez pierwsze 6 tyg przybrała nam na wadze jakies 1,9 kg. karmiona była mieszanie od samego początku.

bardzo proszę o opinie co powinniśmy zmienic w sposobie żywienia naszego skarba.
    dodam ze mała nie ma żadnych problemów rozwojowych. przekreca się, jest zwinna siedzi juz pięknie od jakiegoś czasu, interesuje się dosłownie wszystkim i wszedzie jej pełno. martwi mnie naromiast jej waga,
    ubranka już w tym momencie kupuje na 86-92.

czekam na porady.

Junior Member
    viola150

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-18 zobacz kalendarz
    Podbijam temat
    Mój synek skończył 5m-cy i chciałam zapytać jak wygląda u Was kochane mamy plan jedzenia mniej więcej oczywiście??
    nasz tak:
    ok 8 - 180ml mm
    ok. 12 obiadek (ogólnie jest problem z jedzeniem łyżeczką pokarmów stałych, niewiem jak mam go nauczyć, zje czasem pół słoiczka i to z max )
    ok. 15.30 - deserek (ten nie zawsze cały słoiczek)
    ok. 18 mleko 150ml
    ok. 20 kaszka w butli 180ml
    ok. 3.30 mleko 180ml
    niewiem czy nie przestawić mu obiadku. bo on ok. 13 idzie spać na 2h i wtedy jak by wstał o 15 to dostał by obiadek a deserek wtedy o tej 18. tylko poradzcie to wtedy dać mu przed spaniem w południe, porcję mleka??
    no i osobny problem to ten że on nie chce mi jeść tych obiadków i deserków zbytnio (choć deserki je chętniej) czy spróbować mu dać obiadek narazie przez smoczek i dać spokój na jakiś czas z łyżeczką??
    Proszę o pomoc

9. BabyApp
    Junior Member
    frytka1987

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-29 zobacz kalendarz
    Witaj, moim zdaniem masz dobrze rozplanowane posiłki, a jeśli chodzi o jedzenie łyżeczką to chyba każda mama to przechodziła i nie rezygnuj z niej powoli sie przyzwyczai i polubi jedzenie łyżeczką, możesz również podawać kaszkę troszkę gęstszą łyżeczką, np. zamiast tego obiadku daj kaszkę właśnie łyżeczką a obiadek daj po drzemce tak jak chciałaś. Albo o 8 daj kaszkę a o 12 mleczko. Oczywiście po pewnym czasie nawet jak będzie jeść ładnie to znowu może wrócić do wybrzydzania podczas jedzenia łyżeczką, jak będą iść ząbki, to normalne.
    Pozdrawiam

do kaszki możesz troszkę owoców również dodać, albo zamiast niej zrobić budyn lub kisiel np. z owocami

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez viola150 Zobacz posta
    Podbijam temat
    Mój synek skończył 5m-cy i chciałam zapytać jak wygląda u Was kochane mamy plan jedzenia mniej więcej oczywiście??
    nasz tak:
    ok 8 - 180ml mm
    ok. 12 obiadek (ogólnie jest problem z jedzeniem łyżeczką pokarmów stałych, niewiem jak mam go nauczyć, zje czasem pół słoiczka i to z max )
    ok. 15.30 - deserek (ten nie zawsze cały słoiczek)
    ok. 18 mleko 150ml
    ok. 20 kaszka w butli 180ml
    ok. 3.30 mleko 180ml
    niewiem czy nie przestawić mu obiadku. bo on ok. 13 idzie spać na 2h i wtedy jak by wstał o 15 to dostał by obiadek a deserek wtedy o tej 18. tylko poradzcie to wtedy dać mu przed spaniem w południe, porcję mleka??
    no i osobny problem to ten że on nie chce mi jeść tych obiadków i deserków zbytnio (choć deserki je chętniej) czy spróbować mu dać obiadek narazie przez smoczek i dać spokój na jakiś czas z łyżeczką??
    Proszę o pomoc
    Ja swojemu synkowi też podaję słoiczki, obiadku zje niewiele, bo też pół słoika, to samo z deserkiem, też pół. Resztę zostawiam na następny dzień
    i dojada. Jeśli podajesz o 8 mleko a o 13 idzie spać, to dałabym jeszcze przed snem mleko, bo jak się budzi o 15 to wtedy dziecko jest za długo bez jedzenia.

Member
    kaja2308

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-01-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mamuska1980 Zobacz posta
    Podziwiam Mamusie które zadają sobie więcej trudu od tych "nowoczesnych mamusiek" kupujących gotowe produkty w słoiczkach i po prostu same gotuja świeże obiadki w 100% naturalne i bezpieczniejsze i jakościowo lepsze i dają je swoim pociechom.SZACUN
    O ja cię!!!! Szacun dla ciebie że jesteś taka zorganizowana, że potrafisz jednocześnie zająć się dzieckiem i gotować obiadki. Bo ja tak nie potrafię i wolę gotowy słoik z obiadkiem wyciągnąć. Bo we mnie siedzi taki leń i nic mi się nie chce! Co tam chemia! My jemy chleb z solą odpadową i kurczaki faszerowane antybiotykami i nic nam nie jest.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów