Strona 1 z 5
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Bolesne ząbkowanie

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

Bolesne ząbkowanie

Jak rozpoznać, czy dziecku zaczynają wyrastać pierwsze ząbki? Czy dziecko zawsze wtedy gorączkuje? Jak mu ulżyć, kiedy cierpi? Napiszcie, jak radziłyście sobie z tym problemem. A jeśli ząbkowane dopiero przed wami, zajrzyjcie do kwietniowego wydania M jak mama (4/2012).

2. BabyApp
    Senior Member Awatar anuska
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Mama w ciąży z terminem 1.12.2013
    U mojej dzidzi pierwszy ząbek pojawił się w sierpniu (miała 7 mc) póżniej długo nic a gdy zaczęły wychodzić kolejne to praktycznie jeden za drugim, wówczas stosowaliśmy Camilię żele nam nie pomagały a z kolei Hania nie przepadała w tym czasie za gryzakami, obiadków też nie jadła chyba że w postaci papek. Sporo piła. Była strasznie marudząca, nie chciała spać, dodatkowo co bardzo mnie zdziwiło w czasie wychodzenia ząbków mała nie lubiła bliskości nie chciała żeby ktoś ją dotykał, przytulał (trochę to dziwne ale uszanowaliśmy) jedyną pocieszką na smutki ząbkowania była jej pieluszka i smoczki praktycznie od rana do nocy. W chwili obecnej żaden ząbek nie wychodzi i o smoczku nawet nie myśli, przytula i mamę i tatę i jest z powrotem naszym "leloszkiem". Aby pomóc jej w tym czasie zasnąć (bo noramlnie zasypia sama) wkładaliśmy smoczki na chwilę do zamrażalnika żeby je schłodzić pomagało jej do tego włączaliśmy spokojne kołysanki i jakoś się udawało. U nas poza tymi obajwami które opisałam były luźniejsze kupki oraz wręcz gryzienie swoich piąstek.

Senior Member Awatar Kajoj_ek
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    30.10.2011/25.10.2013/10.09.2015
    Mój Olek wkłada sobie piąstki,a ponadto wszystko co ma pod ręka tj.zabawki.Wieczorami i nad ranem jest marudny.Nie gorączkuje,nie ma biegunki.Do apetytu tez nie mam zastrzeżeń.Sprawdzałam dziąsełka,ale na dolnych ma tylko małą białą kropkę.Nie wiem czy to ząbki czy nie.Ostatnio jak go badał lekarz powiedział tylko,że jest czysto.

na zabkowanie mozesz wyprobowac smoczek z dozownikiem syropku przeciwgoraczkowego, widzialam cos takiego w toy r us

Senior Member Awatar AniaP
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-11 zobacz kalendarz
    Moja Tosia właśnie przechodzi przez tę katorgę. Dwa pierwsze ząbki wyrżnęły jej się bez najmniejszych problemów w 5. miesiącu życia (dolne jedynki). I aż do pierwszego roczku nic więcej! Od soboty Tosia marudzi, na początku aż się zanosiła od płaczu. Miała ok. 38 st. gorączki i wciąż ma katarek. Poza tym super apetyt, dużo pije i śpi. Ciągle chce być na rękach i się przytula. Na noc dałam jej 3 razy Panadol, żeby jej nie polało. Podałam w niedzielę Camilię i dziś już jest duuużo lepiej. Tosia odzyskuje humor, choć dziąsła na górze są ogromne. Mam nadzieję, że wyrżną się od razu ze 4 zęby...

Member Awatar Louis G
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2009-06-22 zobacz kalendarz
    trzeba masowac dziąsełka

Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Jestem tym kim (czym) jestem. Jeżeli nie potrafisz mnie zaakceptować, odejdź. Oboje będziemy szc
    Data
    Olkowi wróciło ślinienie.Dzisiaj idziemy do pediatry żeby zajrzał mu do buźki :-)

9. BabyApp
    Mieszka w
    Będzin/Płock
    O mnie
    Data
    No to się dowiedzieliśmy.Małemu wychodzą dwa zęby na raz :-)

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Smoczek wsadzony do lodówki - a raczej 4 smoczki i na zmianę wyciągane ,żeby ukoić ból. W tym okresie smoczek był nieodłącznym przyjacielem mojego syna. Oczywiście w grę wchodził również Bobo-Dent (który gwoli ścisłości sama używałam jak wychodziły mi ,,zęby mądrości" - więc sprawdziłam jakość również na sobie ). Przez przypadek w MotherCare zakupiliśmy świetny gryzak żelowy z wypustkami ,który Jaś notorycznie gryzł i brał do buzi (a on również lądował raz na jakiś czas do lodówki). Był niezawodny.
    Oczywiście cały stos śliników ,bo ślina leciała litrami. I tak jakoś zeszło.
    Na chwilę obecną mamy już pełne uzębienie.

Senior Member
    marza

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    trojacza mama
    u nas zeby wychodzily roznie... i u kazdego dziecka inaczej... jeden synek przechodzil okropnie wychodzenie kazdego zabka bo byla goraczka czasami wymioty biegunek nie bylo ale duzo pil nie chcial jesc i byl placzliwy okropnie... u drugiego synka wogole nie zauwazylam jak wyszly pierwsze zeby dopiero pozniej przy kolejnych zebach pojawily sie tez goraczka i bol... Julka natomiast najlagodniej przechodzi zabkowanie... w kazdym przypadku pomagal sachol badz dentinox viburcol na wyciszenie przed snem paracetamol w czopkach lub nurofen w syropie dodatkowo mielismy gryzaki zelowe ktore wkladalismy do zamrazalki i pozniej mlode je gryzly... dobrze juz koncowka zabkowania to mniejszy problem...

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów