Strona 1 z 6
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 55

Badania prenatalne

Member Awatar selen
    Mieszka w
    Opole

Lightbulb Badania prenatalne

Witam, ostatnio czytalam gdzies w gazecie, nazwy juz nie pamietam, artykul na temat badan prenatalnych w ciazy u kobiet po 30 i 40 roku zycia..
    I chcialam powiedziec, ze warto takie badania robic nie tylko wtedy kiedy sie jest w tym wlasnie przedziale wiekowym.
    Ja mam za soba takie badanie a mam 27 lat i chcialam sie podzielic wrazeniami z mlodymi kobietami, ktore dopiero dowiedzialy sie ze sa w ciazy.W 11 tygodniu na badaniu usg genetycznym mojej lekarce nie spodobaly sie parametry plodu, i choc znajdowaly sie w normie, zasugerowala mi zebym zrobila takie badanie, aby sie upewnic, czy moje dziecko jest zdrowe.Strasznie sie balam tych badan, naczytalam sie w sieci wiele na ten temat, wiele razy wertowalam strony internetowe w poszukiwaniu informacji na temat szans urodzenia zdrowego dziecka z takimi parametrami jakie mialo moje dziecko.Nie powiem zeby lekarka mnie probowala specjalnie uspokajac...w koncu zdecydowalam sie poznac prawde.Jeszcze tego samego dnia pobrali mi krew i kazali czekac na wynik ponad tydzien czasu.To byl najciezszy tydzien w moim zyciu..nie dosc ze dziecko mialo sie pojawic na swiecie zupelnie nieplanowane, kiedy juz zaakceptowalam ten fakt, zaczelam je kochac w sobie, i chciec bardzo zeby sie pojawilo na swiecie, nagle moj lekarz poddal pod watpliwosc to czy urodzi sie zdrowe.Jednak wierzylam gleboko ze tak wlasnie bedzie.Wynik dostalam w dniu swoich urodzin, z trzesacymi sie rekami otwieralam kartke.Jak tylko i zobaczylam, ze 1 na 900 dzieci z takimi wynikami rodzi sie chore poplynely mi lzy po policzkach...wracalam od lekarza cala szczesliwa, i wtedy nie zalowalam ze sie zdecydowalam na to badanie.To byl najwspanialszy prezent na urodziny jaki moglam dostac.To byla pierwsza informacja o stanie zdrowia mojego dziecka , ktore sie we mnie rozwijalo.Dlatego jesli lekarka wam poleca takie badanie, w jakimkolwiek wieku byscie nie byly warto sprobowac. Unikniecie wielu stresow w ciazy, i przede wszystkim upewnicie sie ze wasze pociechy sa zdroweJa dzis tego nie zaluje..

2. BabyApp
    Member
    agnihora

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-06-09 zobacz kalendarz
    sama takich badań na szczęście nie musiałam robić ale uważam, że warto, nawet jeśli towarzyszy temu ogromny stres. W większości przypadków wszystko kończy sie dobrze. PZ ma fajny artykuł: http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-...6.html?page=0&

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Zgodzę się, badania prenatalne są potrzebne. Natomiast ja był zaczynała od usg 4D. Badanie nieinwazyjne, bardzo przyjemne i na wyniki nie trzeba czekać. Przy aktualnych supermaszynach do tego celu dobry lekarz wyciągnie przesłanki do ewentulanych dlaszych testów. Oby nikomu nie były potrzebne

dormag22
    Guest
    dormag22
    Ja tez miałam robione badanie prenatalne 3D i wynik dostałam od razu ale było to badanie ok 21 tygodnia ciąży i nazywa sie prenatalne II stopnia

Senior Member
    mamaola

O mnie
    .........
    ja mam wyznaczony termin badań na przyszły wtorek i już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję, że wszystko z maleństwem jest ok i badanie to potwierdzi

Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    ja robiłam 4d dokładnie w tych terminach w których robi się normalne usg.super przeżycie i wewnętrzny spokój za jednym zamachem

Junior Member
    Anka_rubia

Mieszka w
    Nad morzem
    O mnie
    11 maj 2011r
    Selen zupełnie jakbym czytała swoją historię! Także miałam niejednoznaczne wyniki usg w 12 tyg i zrobiłam test Pappa. Całość kosztowała mnie 450 zł i ogromny stres w oczekiwaniu na wyniki. Na szczęście prawdopodobieństwo jest niewielkie (1:2000) więc trochę ochłonęłam. Jutro usg połówkowe...i znowu się denerwuję...

9. BabyApp
    Member Awatar selen
    Mieszka w
    Opole
    Cytat Zamieszczone przez Anka_rubia Zobacz posta
    Selen zupełnie jakbym czytała swoją historię! Także miałam niejednoznaczne wyniki usg w 12 tyg i zrobiłam test Pappa. Całość kosztowała mnie 450 zł i ogromny stres w oczekiwaniu na wyniki. Na szczęście prawdopodobieństwo jest niewielkie (1:2000) więc trochę ochłonęłam. Jutro usg połówkowe...i znowu się denerwuję...
    Napewno wszystko bedzie dobrze!!! mysl pozytywnie to pomaga, i przede wszystkim sie niczym nie stresuj 1:2000 to bardzo male prawdopodobienstwo takze napewno twoje dziecko jest zdrowe pozdrawiam

Member
    monika24

Mieszka w
    Zielona Góra
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-02-07 zobacz kalendarz
    Z tego co wiem, to takie badania wykonuje sie tez w innych przypadkach.Ja miałam robione takie badania pomimo ze mam 24 lata. A powodem do skierowania mnie na te badania było poronienie.teraz robi sie takie badania każdej kobiecie, która poroniła żeby wczesniej wykryć wady u dziecka i zacząć je laczyc wcześniej.

Junior Member
    Ana24

Mieszka w
    Łódź
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-11-14 zobacz kalendarz
    Data
    14.11.2012

Badania genetyczne a prenatalne . . . .?

Witam wszystkie Mamy! Nie długo będę robiła badanie prenatalne na 80%, dzisiaj rozmawiałam ze swoją znajomą która urodziła dziecko i mówiła że badania genetyczne są obowiązkowe i bezpłatne (państwowo) z tego co czytałam to nazwa prenatalne badania jest nieprecyzyjna i potocznie przez termin ten rozumie się badania genetyczne, które są odpłatne i nieobowiązkowe.
    Chciałabym się upewnić bo dzisiaj zgłupiałam a mam wrażenie że przez to ze jestem w pierwszej ciąży a ktoś już ją ma za sobą to uważa się za "ciocię dobrą radę" z tym ze nikt nie bierze mojego zdania na poważnie co mnie irytuję!
    Pozdrawiam i proszę opiszcie swoje przemyślenia i odczucia.

Zapytaj naszych ekspertów