Ankieta: Czy chcesz pracować do 67 roku życia?

Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

macierzyństwo a emerytura

Senior Member Awatar asia
    Mieszka w
    Warszawa

macierzyństwo a emerytura

Co myślicie o planach przedłużenia wieku emerytalnego dla kobiet do 67 roku życia? Jak się wam podoba pomysł PSL, by za każde wychowane dziecko skrócić czas pracy matki nawet o 3 lata?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar dziudzia
    Mieszka w
    Małopolska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-04-28 zobacz kalendarz
    Data
    28 kwiecień 2011
    Szczerze mówiąc mało mi się podobają pomysły naszego rządu, bo nawet jeśli taka ustawa wejdzie to pewnie z 15 razy ją zmienią to raz, a dwa jak nie będzie pieniędzy na emerytury to ciekawe skąd wezmą pieniądze dla tych kobiet wcześniej(?) Ja bym wolała żeby się bardziej skupili na polityce prorodzinnej, a nie obiecywali "gruszki na wierzbie" np żeby nie było problemów z przejściem z urlopu macierzyńskiego na wychowawczy, żeby tak samo kobieta była chroniona umową albo niech Państwo weźmie za to odpowiedzialność. Bo 5 miesięcy z dzieckiem to stanowczo za krótko , co mi z emerytury, której nie wiadomo czy dożyję i której raczej się nie spodziewam, bo tu jest jeszcze jeden ważny szkopuł; staż to jedno , a przepracowane lata to drugie, gdzie dzisiaj jest ciężko w wielu przypadkach o pracę...

Senior Member Awatar sabina22
    Mieszka w
    Bysina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-27 zobacz kalendarz
    Szczerze? W tym momencie ani trochę mnie to nie interesuje.
    Do momentu gdy się zestarzeje zdąży się wszystko zmienić nie raz.

Senior Member Awatar koniczynka13
    Mieszka w
    Leszno
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-17 zobacz kalendarz
    Data
    17.10.2010
    Też tak mi się wydaje. Tzn. że zanim my będziemy na emeryturze, to jeszcze 5 razy wszystko się zmieni. Jednak szczerze mówiąc, biorąc pod uwagę hipotetyczną wysokość naszej emerytury po ukończeniu 60 roku życia, może faktycznie pracując 7 lat dłużej, a z emerytury korzystając 7 lat krócej, jest szansa, że będzie ona znacząco wyższa. No i jeszcze prywatnie cieszy mnie fakt, że po spłaceniu kredytu mieszkaniowego (koniec spłaty przypada mi 3 miechy przed 60tką ), będę mogła jeszcze otrzymywać przez te 7 lat wypłatę normalnej wysokości, a nie jakieś marne grosze.

A tak na marginesie: na pewno nie będę mówić "jak dożyję", albo że emerytury nie dożyję, bo nie warto kusić losu. Trzeba być pozytywnie nastawionym do życia i umieć cieszyć się z małych rzeczy

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Na chwilę obecną mało mnie to interesuje, bo za nim ja dobije do 60 chociażby to się może dziesięć razy zmienić.

Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    skraca ale i tez zmniejsza kwote emerytury ....

Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    Na chwilę obecną mało mnie to interesuje, bo za nim ja dobije do 60 chociażby to się może dziesięć razy zmienić.
    Święta racja. Też mi się coś tak wydaje, że co ekipa rządząca, to nowy pomysł. Brak stabilizacji i nieprzewidywalność polityki społecznej - a potem wielkie zdziwienie, że kobiety nie chcą rodzić dzieci. Raczej należałoby się dziwić, że w ogóle jakieś chcą rodzić...

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Święta racja. Też mi się coś tak wydaje, że co ekipa rządząca, to nowy pomysł. Brak stabilizacji i nieprzewidywalność polityki społecznej - a potem wielkie zdziwienie, że kobiety nie chcą rodzić dzieci. Raczej należałoby się dziwić, że w ogóle jakieś chcą rodzić...
    Kiedyś była taka reklama (nie wiem czy pamiętasz?) ,że szykuje nam się niż demograficzny i już wkrótce nie będzie miał kto pracować na naszą emeryturę. Paradoksem tego wszystkiego jest fakt ,że rok później podniesiono VAT (ten ,który mamy obecnie) na akcesoria dla niemowląt. Co jest jeszcze bardziej zabawne (oczywiście w negatywnym tego słowa znaczeniu) idąc do sklepu kupuje to samo a płacę prawie dwa razy więcej. Wcześniej nie patrzyłam za bardzo na ceny - teraz kupuje tak ,żeby dojechać jakoś do 10. I od 10 znowu jechać do 10. W tym momencie rząd stwierdzi ,że powinna uzupełnić rodzinę i żyć w schemacie 2+2 - ale jakim cudem.
    Dlatego ja na razie skupiam się na problemach kryzysu gospodarczego i tego ,że pensje nie są adekwatne do wydatków. Że wszystko drożeje ,a dziecko stało się luksusem - a każde kolejne jeszcze większym ...
    Emeryturą zajmę się za x lat.

Mieszka w
    Warszawa
    Mamaola, to bardzo rozsądne podejście - ale z drugiej strony - z czego oszczędzać na emeryturę, kiedy koszty utrzymania są coraz wyższe (m.in. wskutek podwyżek podatku VAT, jak o tym wspomniała Pandora) i ledwo wystarcza do pierwszego? Jeszcze jak się ma jedno dziecko, można się jakoś ogarnąć, ale z dwójką albo trójką? Kto zatrudni matkę trójki drobiazgu? Chcesz pół etatu? Elastyczne godziny pracy? Pracodawca zabije cię śmiechem! Własnie na tym polega to całe błędne koło - niesposób rodzić dzieci, kiedy się nie ma poczucia finansowego bezpieczeństwa, trudno sie więc dziwić, że rośnie społeczeństwo singli, bezdzietnych i rodziców jedynaków.

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Hej a ja powiem tak,my z M oboje na razie pracujemy, ja wróciłam nie dawno do pracy, dostałam podwyżkę,mieszkam z teściami więc zajmą się dzieckiem.Ale nie które mamy nie mają od nikogo pomocy i siedzą w domu, więc rodzina utrzymuje się z jednej pensji.Mój M będzie miał ok 600 zł emerytury ja nawet nie myślę jaką ja będę mieć?.

Tu Nasuwa się pytanie panie Premierze Jak żyć?

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów