Strona 2 z 8
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 72

kto wie jakie leki moze zazywac kobieta w ciazy na gardlo/przeziebienie/grype/katar??

Senior Member
    anias

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-08-11 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez shiza91xx Zobacz posta
    witam jestem w 15tyg ciazy i jestem chora nie wiem co moge zazyc a farmaceutka mi nie byla w stanie doradzic.. a moja ginekolog na urlopie i ma wylaczony telefon.pomozcie

witaj , ja bylam przeziebiona na poczatku ciązy (aktualnie jewstem w 15 tyg),przede wszystkim najlepeij polozyc sie do lozka pod kołdrę,do tego czosnek(Polski nie chiński,gdyz chinski nie ma wlasciwosci leczniczych),miod,imbir,cytryna.mozesz sobie zrobic okropny syrop z czosnku,cytryny miodu i wody,jest wstretny ale pomaga,do kazdej cherbaty dawalam imbir,miod,cytrynę.moze byc tez mleko z miodem,tylko miodu nie dodaje sie do zbyt goracych plynow bo traci wlasciwosci zdrowotne.bolące gardlo mozesz przepukac woda z rozpuszczona sola(taka zwyklą) mi pomogły te wszystkie zabiegi zycze duzo zdrowia pozdrawiam

2. BabyApp
    Member Awatar shiza91xx
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    [url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/5f04ac4e24.png[/img][/url]

:)

noo dzis zostal juz tylko sam katar ustapil bol glowy oczu gardla takze rano ostatnia dawka syropu i koniec

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Cholinexu brać nie można bo zawiera salicylany
    Co do Prenalenu to można go brać spokojnie, oczywiście zgodnie z dawkowaniem z ulotki.

Jeśli chodzi o stosowanie innych leków, w tym także homeopatycznych, to dla bezpieczeństwa własnego dziecka, nie powinno się stosować nic na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem. W przypadku przeziębienia, grypy i innych dolegliwości nie-ginekologicznych idzie się do lekarza rodzinnego, nie ginekologa.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Member Awatar shiza91xx
    Mieszka w
    Wadowice
    O mnie
    [url=http://www.suwaczek.pl/][img]http://www.suwaczek.pl/cache/5f04ac4e24.png[/img][/url]

:)

no mi wlasnie farmaceuta odradzil cholinex powiedzial ze nie mozna... kupilam ten prenalen oscillococcinum i tantum verde ale ostatecznie oscillococcinum wzielam tylko jedna dawke a tak to bralam tylko sam syrop prenalen.. gardlo w sumie przestalo mnie bolec wiec tantum verde tez nie bralam myslalam ze prenalen sam na mnie nie zadziala stad ten oscillococcinum ale obeszlo sie bez tego, sam syrop mi pomogl dwa dni brania go a ja juz jestem zdrowa.. zostal mi sam katar ale to da sie zniesc najgorszy byl bol glowy i oczu..

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Tantum verde można sobie popsikać gardło, ewentualnie jako pastylki do ssania, to też można brać karmiąc piersią, na bóle gardła.

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Senior Member Awatar ZielonaMysz
    Mieszka w
    Gdańsk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-10-14 zobacz kalendarz
    A ja przeziębiłam się na początku drugiego trymestru i moja lekarka rodzinna poleciła mi rutinoscorbin raz dziennie i tantum verde. Ponoć rutinoscorbinu nie można brać w pierwszym trymestrze, ale później tak. Pytałam później również mojego ginekologa i powiedział mi to samo. Do tego posiłkowałam się wodą z miodem i cytryną oraz naparem z żurawin (dopadły mnie też problemy z drogami moczowymi). Dowiedziałam się również, że aspiryna i leki przeciwgorączkowe na bazie ibuprofenu są zakazane. Na bóle ewentualnie paracetamol.

Senior Member
    ewuśka

Mieszka w
    lublin
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-11-06 zobacz kalendarz
    Ja odpukać z przeziębieniem się nie męczyłam ,ale co lekarz to inna szkoła,mi w ciąży wysokiego ryzyka w pierwszym trymestrze przepisano progesteron no i własnie rutinoscorbin i aspiryna mała dawka.dodam że 2 razy byłam na izbie za każdym razem inny lekarz ale te same zalecenia,więc ten rutinoscorbin i aspiryna nie szkodzą...wiadomo że każda ciąża i jej przebieg to indywidualna sprawa,nawet przy zwykłym przeziębieniu pofatygowałabym się do rodzinnego musimy być ostrożne. ZDRÓWKA

9. BabyApp
    Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    JA w ciąży byłam chora 2 razy nawet miałam gorączkę , nie brałam żadnych leków , leżałam plackiem w łóżku i wygrzewałam , zero wychodzenia z domu i dość szybko mi przeszło , starałam się unikać leków w ciąży chyba że były konieczne to brałam , wiem że gorączka może zaszkodzić dziecku więc powinno się tego nie lekceważyć tylko jak najszybciej ją zbić

Senior Member Awatar Paulinusia
    Mieszka w
    Szczecin
    O mnie
    Urodziłam 8 lipca 2011 r.
    ja w ciąży brałam wit C, tantum verde, no i apap czy cokolwiek z paracetamolem, ale bez innych środków. Ale i tak najlepiej pomagał czosnek, bądź mleko z miodem. No i płukanie gardła, choć przy tym można mieć odruch wymiotny.

Junior Member
    Graza56

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-01-18 zobacz kalendarz
    Na mnie najlepiej działa Prenatal Gripcare i zapobiegawczo i już w trakcie choroby.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów