Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

dieta bezglutenowa

Junior Member
    maua88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-10 zobacz kalendarz

dieta bezglutenowa

witam , mam pytanie.jako male dziecko bylam na diecie bezglutenowej.lekarz powiedzial moim rodzicom, ze jak ja urodze dziecko to mam mu przez rok nie podawac produktow zawierajacych gluten , zeby zmniejszyc ryzyko wystapienia choroby u dziecka.nie wiem czy to prawda , poniewaz juz troche czasu minelo od mojej choroby.teraz jestem w ciazy i mam tez pytanie, poniewaz zamierzam karmic piersia czy w tym wypadku ja moge spozywac produkty zawierajace gluten , czy on przenika do pokarmu matki ? z gory dziekuje za odpowiedz

2. BabyApp
    Member Awatar Julia Jaskowska
    Mieszka w
    Warszawa
    Witam,
    Jeżeli w wieku dziecięcym była Pani na diecie bezglutenowej to czy zdiagnozowano u Pani celiakię? Jeżeli tak to jest to choroba, z której niestety się nie wyrasta - dietę należy stosować przez całe życie. Jeżeli nie padła taka diagnoza - to czy były inne np. uczulenie na gluten? Jeżeli nie no to nie ma powodu żeby rezygnować z produktów glutenowych zarówno w ciąży jak i podczas karmienia, natomiast u dziecka wprowadzać nowe produkt zgodnie ze schematem żywienia.

Junior Member
    maua88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-05-10 zobacz kalendarz
    dziekuje za odpowiedz... tak w wieku dzieciecym stwierdzono u mnie celiake.wiem ze z tej choroby sie nie wyrasta,ale od tamtej pory nie mialam problemow i spozywam normalnie produkty glutenowe.tyle we lekarze wtedy moim rodzicom powiedzieli , ze gdy bede miala dziecko nie moge podawac mu przez rok produktow zawierajacych gluten i ciekawi mnie czy jezeli ja bede spozywala takie produkty to czy beda one przenikaly do mleka, bo zamierzam karmic piersia.jeszcze raz dziekuje za odp

Member Awatar Julia Jaskowska
    Mieszka w
    Warszawa
    Myślę, że najlepiej by było gdyby omówiła Pani to z lekarzem gastroenterologiem - tak jak Pani wie z tego się nie wyrasta, a objawy mogą być dla Pani nieodczuwalne na codzień, jednak w Pani jelicie może cały czas dochodzić do niszczenia śluzówki co prowadzi do zaburzenia wchłaniania składników odżywczych - zarówno w ciąży jaki i podczas karmienia powinna Pani przebywać na diecie bezglutenowej.

Senior Member
    sylwia4012

Data
    2004
    Faktycznie może lepiej skonsultować się z lekarzem. Być może zaleci Pani produkty bez glutenu. Ja sama często takie spożywam. Tu znalazłam fajny sklep ze zdrowymi przekąskami, również takimi bez cukru Podobno są pyszne.

Member
    puszekk

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-11-17 zobacz kalendarz
    witajcie w klubie od dwóch dni jestem na bg i bl z niskim ig i ił. pudełkuję się póki co bo nie mam czasu na gotowanie przy intensywnej pracy posiłkowałam się tymi informacjami na początku a teraz już mam wszystko ułożone przez catering dietetyczny i jest mi łatwiej Muszę zrzucić jakieś 20 kg na początek a potem się zobaczy. Uzbrojona jestem w witaminy i lek od lekarza na IO . mam nadzieję że uda mi się w końcu wyjść z IO

Member
    Agniechaa

Kiedyś wydawało mi się, że samemu można zabrać się za odchudzanie bez szczególnej wiedzy. Jednak jak po dłuższym czasie nie widziałam efektów mojego odchudzania wolałam zgłosić się po pomoc do profesjonalistów. Teraz wiem że korzystanie z pomocy takich trenerów http://bodyhero.pl/trening-i-konsultacje/ szybciej pomogą nam osiągnąć upragniony cel.

9. BabyApp
    polećcie tylko coś zdrowego do jedzenia i bez cukru
    Ostatnio edytowane przez kanina88 ; 28-03-19 o 16:03

Junior Member
    klamrutka8

Mieszka w
    warszawa
    Na diecie bezglutenowej bardzo dużo jest smakowitych rzeczy, nawet nie mamy pojęcia, jak niektóre rzeczy potrafią być smaczne i zdrowe do tego... Mnie ostatnio zauroczyły dżemy i konfitury od https://www.polenastole.pl/k/konfitury-i-dzemy/ zero cukru i samo zdrowie

Jeśli chcecie dowiedzieć się trochę więcej na temat diety, zdrowia, czy również samej medycyny to polecam zwrócić uwagę na propozycje oraz porady, jakie można znaleźć bezpośrednio na portalu https://www.naturalmedica.pl z którego również sam często korzystam i muszę przyznać, że naprawdę jest on prowadzony ciekawie i co najważniejsze z uwzględnieniem najnowszych trendów i sprawdzonych sposobów w dietetyce, czy też dobrego utrzymania naszego zdrowia.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów