Strona 2 z 10
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 94

Czy znieczulenie obowiązkowo?

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Cytat Zamieszczone przez asiula Zobacz posta
    napisz mi proszę jak można załatwić znieczulenie zz, gdzie rodziłaś, ile to kosztuje, jak się to załatwia. z góry dziękuję
    Kochana asiulo . Mój pierwszy poród miał miejsce w Warszawie w szpitalu na Madalińskiego w 2000 r a znieczulenie do porodu kosztowało mnie 600 zł , drugi poród był w 2007 roku w Warszawie w szpitalu na Inflanckiej za znieczulenie nie płaci się nic .( tak jest do dzisiejszego dnia i dlatego będę tam rodzić ).

2. BabyApp
    Member Awatar nowa
    Mieszka w
    Anglia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-02-12 zobacz kalendarz
    Witam ponownie po kilku dniach nieobecności.
    Ja tak jak niektóre z Was nie chciałam znieczulenia.Jak wywołano mi poród i dostałam już dość silnych skurczy to pytali mnie czy chcę znieczulenie,a ja twardo mówiłam,że nie,ale jakieś 2h później ból był nie do wytrzymania (przynajmniej dla mnie).Nie czułam w ogóle skurczy,ale mój synek zaczął przeć mi na pupę i mój organizm automatycznie zaczął przeć mimo tego,że rozwarcia pełnego nie miałam.W ciągu 2h rozwarcie zmieniło się z 5cm na 9cm,ale niestety mój synuś miał pępowinę zawiniętą dookoła szyi i czasami tracił oddech i musieli interweniować.Plus taki,że nie zakończyło się to cesarką,ale za to mam szwy,które strasznie bolą.Mimo wszystko dziękowałam lekarzowi za znieczulenie,bo gdyby nie to to chyba sama bym sobie cesarkę zrobiła.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez asiula Zobacz posta
    napisz mi proszę jak można załatwić znieczulenie zz, gdzie rodziłaś, ile to kosztuje, jak się to załatwia. z góry dziękuję
    W każdym szpitalu są inne reguły, niestety. W wielu szpitalach za zz trzeba zapłacić (od 300 do 700 zł), wiele jest takich, w których w ogóle nie ma takiej możliwości (zwłaszcza że NIK niedawno się do tego przyczepił), i tylko w bardzo nielicznych można mieć to znieczulenie bez dodatkowych opłat. Musisz po prostu zadzwonić do szpitali w swoim regionie, które bierzesz pod uwagę, i zapytać, jak ta sprawa u nich wygląda.

Senior Member
    learta

Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 21-12-2010 i jestem w ciąży, mam termin porodu na 08-11-
    Póki co rodziłam raz i nie korzystałam ze znieczulenia. W tym szpitalu, w którym rodziłam niestety za znieczulenie należało zapłacić.
    Ale poród nie był ciężki. Ból do wytrzymania

Member Awatar wiga
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-11-05 zobacz kalendarz
    Właśnie problem polega na tym, że większości szpitali nie ma znieczulenia nawet za opłatą. Ja osobiście miałam do wyboru albo szpital ze znieczuleniem ale nie był dobrze wyposażony i w razie czego nie mieli aparatury ratującej życie noworodką i trzeba by jechać do wojewódzkiego karetką albo bez znieczulenia ale cieszący się dobrą opinią, sprzętem oraz kadrą lekarską i wybrałam ten drugi

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    W szpitalach, w których nie oferują znieczulenia zewnątrz oponowego do porodu stosuje się znieczulenie z dolarganu. Także jeśli jest potrzebne znieczulenie to na pewno je dostaniecie Po prostu nie będzie to zz

Senior Member Awatar stokrotka.
    O mnie
    Jestem mamą Dziuni 31.12.10r. i aktualnie oczekuję Ewuni :)
    Znieczulenie nie jest obowiązkowe
    Nie chcesz nie musisz brać. Ja rodziłam bez znieczulenia.
    Tp. 25.12.2012r. Ewa

9. BabyApp
    Senior Member Awatar ilona_p
    Mieszka w
    Trójmiasto
    O mnie
    mama studentka
    Data
    11.10.2011
    Słyszałam w telewizji, że Ministerstwo Zdrowia ma w planach, by niebawem w każdym szpitalu był "dodatkowy" anestezjolog, który obsługiwałby jedynie porodówkę, a nie biegał między oddziałami. Tym samym chcą wprowadzić darmowe znieczulenie w kążdym szpitalu w Polsce, bez łaski, prosisz i dostajesz. Jeśli nie chcesz, to nikt na siłę go nie poda. Byłoby fantastycznie, ale szczerze mówiąc, to w ogóle nie ufam Ministerstwu...

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kasiek Zobacz posta
    Także jeśli jest potrzebne znieczulenie to na pewno je dostaniecie Po prostu nie będzie to zz
    Co to za porównanie! Dolargan to nie jest znieczulenie, tylko narkotyk! Otumania, powoduje zawroty głowy, wymioty, w dodatku przenika do krwi dziecka i także je odurza - maluch może mieć problem ze ssaniem. Dolargan powinien zniknąć z porodówek. Znieczulenie zewnątrzoponowe to zupełnie inna bajka.

Senior Member
    kasiek

Mieszka w
    Stargard Szcz.
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-09-07 zobacz kalendarz
    Dolargan jest lekiem znieczulającym, czy tego chcesz czy nie. Tak jak morfina, też znieczula. A że ma działanie narkotyczne, to niestety inna sprawa. A znieczulenie zewnątrzoponowe, uważane za taki cudowny środek w krajach "wysoko rozwiniętych", może zmniejszyć ilość tlenu, który dziecko otrzymuje (po wprowadzeniu cewnika do żyły rodzącej). Do tego może dojść do spowolnienia, albo zatrzymania akcji porodowej, itd. Ale o tym można sobie poczytać, albo popytać lekarzy. Rodziłam w szpitalu, który nie oferuje zzo, a dostał wyróżnienie fundacji Rodzić po ludzku, jako jeden z kilkunastu szpitali w Polsce. Może by tak spróbować urodzić bez farmakologicznego znieczulenia, a dopiero później panikować. Da się to zrobić, tylko trzeba chcieć

Dodam, że wiem jak działa dolargan, bo miałam okazję być nim "faszerowana" kilka dni, gdy leżałam z podejrzeniem zapalenia wyrostka i jedynie ten lek był w stanie uśmierzyć ból

Używanie znaków interpunkcyjnych nie gryzie, a ułatwia czytanie innym forumowiczom :P

Zapytaj naszych ekspertów