Ankieta: Czy zdecydowałabyś się na in vitro, gdybyś nie mogła zajść w ciążę?

Strona 13 z 13
Pokaż wyniki od 121 do 125 z 125

In vitro

mama2111 naprotechnologia nie pomoże na przykład przy braku owulacji.
    "Jest adresowana do pacjentów, których niepłodność jest uleczalna i daje się korygować medycznie, czyli do ok. 40% niepłodnych par[4] (nie będą to więc kobiety z niewydolnością jajników, niedrożnością jajowodów czy mężczyźni"- wikipedia, hasło: naprotechnologia
    Nikt tu nie mówi o korzystaniu z in vitro przy planowaniu ciąży. Myślę, że ludzie którzy decydują się na in vitro są w sytuacji beznadziejnej i jest to ich ostatnia deska ratunku na posiadanie własnego potomstwa. Takie pary leczą się kilka lat przeróżnymi metodami. Sama jestem na etapie stymulowania cyklu i bez tabletek mogłabym mieć owulację raz na rok. I jeśli nie pomogą nam lekarze to i ja się zdecyduje na in vitro. Zrobię wszystko, żeby zostać mamą!!!!!

Zawsze ze mną byłeś, choć zapominam na chwilę, że…
    Dajesz mi znów, to co potrzeba mi, zawsze tylko tyle, ile mogę znieść… ZAUFAM CI!!
    Bo ty przychodzisz jak sen, jak cudowny lek, napełniasz znów mnie nowa nadzieją…

2. BabyApp
    Senior Member Awatar miau
    O mnie
    Mama dwóch cudownych Dziewczynek: Gosia 5.02.2012 i Ola 12.05.2015
    Cytat Zamieszczone przez asia Zobacz posta
    Do rządowego programu refundacji in vitro, który wszedł w życie w tym roku, zgłosiło się ponad 7 500 par, a 400 już jest w ciąży. Dla mnie z tego wynika, że po pierwsze, jest wiele par, dla których jest to jedyna szansa na dziecko, a po drugie: że refundacja jest możliwa (a tyle mówiło się o tym, że nas na to nie stać). Szkoda tylko, że ten program potrwa tylko 3 lata. Refundacja powinna być na stałe - nie uważacie?
    Pewnie, że refundacja powinna być na stałe.
    Ja jestem przykładem osoby, która ma porównanie finansowe dwóch zabiegów in vitro.
    Pierwszy robiliśmy na własny koszt, bo o refundacji mowy nie było. Teraz drugi robiliśmy z programu NFZ i koszta są nieporównywalne.

Senior Member Awatar Bernata
    Mieszka w
    Warszawa
    Data
    lipiec 2019
    Ile trzeba przejsć zabiegów aby zajść w ciażę?

Teraz bardzo dużo osób korzysta z in vitro. Mi z tego powodu nie jest źle bo jestem za in vitro.

Nikt Ci tutaj bezpośrednio nie odpowie na to pytanie bo jedna osoba musi takich zabiegów przejść wiele, druga osoba po jednym tylko zabiegu od razu zajdzie w ciążę.
    https://gameta.pl/blog/in-vitro-krok-kroku/
    Prawdopodobieństwo ciąży po in vitro waha się w granicach 25-30%. Przy pojedynczej procedurze szansa na zajście w ciążę wynosi ponad 20%, a w przypadku zastosowania trzech zabiegów - 40-50%. Około połowa par decydujących się na metodę in vitro w leczeniu niepłodności nie doczekuje się jednak potomstwa.

Moim zdaniem warto jest jednak próbować z uwagi na to, że dla wielu osób jest to w zasadzie jedyna możliwośc doczekania sie potomstwa.
    Ostatnio edytowane przez nansy ; 20-12-18 o 09:18
    Im happy

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów