Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

Męskie problemy z płodnością

Administrator Awatar Nowotka
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    administrator

Męskie problemy z płodnością

Jak długo czekacie/czekaliście na dziecko? Czy podjęliście leczenie? Jakie?
    Jakie macie rady dla innych starających się par...

Czy wiecie, że przyczyny problemów z poczęciem w połowie przypadków leżą po stronie mężczyzny? Jak to zbadać i co może medycyna, by ojcostwo było możliwe? Przeczytasz o tym w lutowym numerze M jak mama. Zachęcamy i pozdrawiamy wszystkie czytelniczki i czytelników!

2. BabyApp
    Member Awatar kfiatuszek
    Mieszka w
    ...
    O mnie
    marzec 2011
    to prawda, a niestety badaja sie glownie kobiety...
    znam kilka par ktore maja duzy problem z poczeciem dziecka, ale wsrod nich tylko jedna pare w ktorej zarowno kobieta jak i mezczyzna robila sobie badania
    w pozostalych przypadkach tylko kobiety sie badaja, chodza caly czas do lekarza-owszem wykryto u nich jakies zaburzenia, itp. ale mysle ze dobrze by bylo jakby mimo to mezczyzna tez sie przebadal, bo moze on tez miec jakies zaburzenia i samo leczenie kobiety niewiele pomoze...

Senior Member Awatar ola0203
    Mieszka w
    małopolska
    O mnie
    Szczęśliwa mamusia♡♡♡
    Data
    19.04.11 r. / 11.03.15 r.
    Też znam parę, która od dobrych kilkunastu lat stara się o dziecko. I powiem szczerze, że faktycznie im współczuję. Oboje robili badania, ale szczegółów nie znam. W zamian kupili sobie psa i on jest ich całym światem. Najgorsze jest to, że przez niemożność posiadania dzieci, dziewczyna (pracuję z nią) stała się zołzą. Odkąd dowiedziała się, że jestem w ciąży, jak przychodzę odwiedzić dziewczyny, to jej wzrok przenika przez moje ciało jak rentgen. Nigdy nie zapytał się co tam u mnie słychać, jak się czuję. Nie mam o o do niej pretensji, tylko chciałam zauważyć jak zmienia się charakter, osobowość w takich przypadkach. To jest smutne...

Senior Member Awatar katsik3
    Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-04-21 zobacz kalendarz
    Jeżeli chodzi o badania męża to wierzcie trudno było go namówić -wiecie męska duma!!! Ale po kilku namowach mąż zgodził się i poszedł zrobic ogólne badanie nasienia koszt ok 20zł okazało się że mój mąż jest jak najbardziej zdrowy nawet został pochwalony przez Pania Ginekolog że dawno nie widziała tak dużej liczby plemników bo w tych czasam bardzo często się zdarza że mężczyźni maja słabe plemniczki ale wtedy dostaja leki i po jakims czasie wszystko wraca do normy, także drogie Panie warto wysłać Panów na badania pomimo marudzenia i chwil wahania mąż przekonał się że warto było się "poświęćić"

Senior Member Awatar AGAPE_26
    O mnie
    Jestem szczesliwa mamusia!!!
    o dzidzie staralismy sie 2,5 rokui raz stracilismy maluszka...
    po ponad roku poszlam do lekarza i poprosilam o pomoc.zaczely sie badania:monitoring owulacji, badania partnera, no i te straszne hcg.pojechalismy nawet do kliniki leczenia nieplodnosci, ale po 3 miesiacach od hcg udalo sie!
    jestemy w 24 tyg i czekamy na naszego Synka do Wielkanocy!

Senior Member Awatar AGAPE_26
    O mnie
    Jestem szczesliwa mamusia!!!
    dodam jeszcze ze wyniki Tatusia nie wyszly najlepiej, dostal jakies leki od androloga, ale nigdy ich nie wykupil i nie bral.

Member Awatar blada
    Mieszka w
    Konin
    Ja zaczęłam się badać po ok. roku starania się z mężem o maleństwo. Mój lekarz od razu powiedział, że nie zacznie mnie badać, dopóki mój mąż nie zostanie zbadany...
    Pomimo męskiej dumy, mąż długo nie oponował Jego wyniki były nie najgorsze, ale też nie bardzo dobre. Zaczął więc brać tabletki no i został gruntownie przebadany przez swojego lekarza, który stwierdził, że jest "całkowicie zdrowym mężczyzną"
    Później cała seria moich badań. Hormony, obserwacja owulacji, HSG.... aż po laparoskopię, która wykazała endometriozę. Obecnie jestem po trzymiesięcznej kuracji farmakologicznej. Od pierwszej miesiączki po tej kuracji mija ponad miesiąc, a nadal nie mam następnej miesiączki. Nie nastawiam się jednak na nic.... cierpliwie czekam... zrobiłam wczoraj test i wyszedł negatywny :|
    Od czasu do czasu mam bóle, jak przed miesiączką. Jeśli nic się nie pojawi do przyszłego tygodnia, idę do lekarza.

Moja mała prośba do ola0203: nie mów parom z problemami, że im współczujesz. To nie wiele pomaga, a tylko przygnębia...
    A jeśli chodzi o zmianę zachowania kobiety, która nie może zajść, to faktycznie miałam taki okres, gdy nienawidziłam patrzeć na dzieci i kobiety w ciąży czy z małymi dziećmi. Doszłam jednak do wniosku, że odwracam kota ogonem, bo przecież te kobiety nie są niczemu winne... a póki co, swój instynkt macierzyński "rozładowuję" na moich bratankach i bratanicach (razem jest ich siedmioro)

9. BabyApp
    Member Awatar blada
    Mieszka w
    Konin
    no i dostałam okres
    spodziewałam się tego
    nie teraz, to kiedy indziej.... tak to jest

Junior Member
    Placzek

Mieszka w
    Warszawa
    Powodzenia blada! Oby się udało. Czego i sobie życzę. Co do badania mężczyzn, rzeczywiście maja z tym problem. Nie wszyscy oczywiście, ale ci, którzy z rozmaitych względów się obawiają, zapierają się jak osły. Mnie osobiście to wyprowadza z równowagi. Dlaczego kobiety nie trzeba przekonywać do badań, a bić pokłony przed wrażliwą naturą samca - i owszem. Trochę się rozpędziłam. Przepraszam wszystkich, których to nie dotyczy .

Member Awatar blada
    Mieszka w
    Konin
    Faceci naprawdę różnie reagują.
    Ja z moim mężem od samego początku bardzo szczerze rozmawiamy o wszystkim, co dotyczy naszego związku. Dlatego też od razu zrozumiał, że po prostu musi przeprowadzić te badania. Jedyny problem był tylko w tym, czy mam mu "pomóc", czy poradzi sobie sam ;D

Według mnie faceci obawiają się "nie pozytywnych" wyników, bo to uderzałoby w ich męskie EGO. Jeśli istnieje jakiekolwiek prawdopodobieństwo, że coś będzie nie tak, to po co ryzykować? Lepiej pozostać nieświadomym - takie ich myślenie... Tutaj ważną rolę odgrywa kobieta i jej umiejętność rozmowy ze swoim facetem.
    Czasami wkurza mnie, że musimy wszystko trzymać w ryzy, ale cóż... takie życie

Zapytaj naszych ekspertów