Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Kwasy DHA dla niemowlaka

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)

Kwasy DHA dla niemowlaka

Witam ;-)

Mam pytanie...

W książeczce zdrowia mojego dziecka mam wbitą pieczątkę z zaleceniami.Jest tam między innymi " dla matki karmiącej 500mg czystego DHA dziennie,dla dziecka od 6 miesiąca życia do 3 roku życia 150mg czystego DHA dziennie " Rozumiem że ten wyznacznik 6 miesiąca to w założeniu ,że dziecko przez pół roku jest tylko na piersi ? A jeśli dziecko od 4 miesiąca jest już wyłącznie na mleku modyfikowanym ,to czy te DHA można podać wcześniej? I czy w ogóle jest taka konieczność czy to tylko zalecenie ?
    Pytałam pediatry,powiedziała, że jeśli chcę to mogę podawać a jak nie to nie muszę... No tak ale jeśli te kwasy mają taki dobroczynny wpływ na rozwój mózgu i wzroku u dzieci to może lepiej je podawać ???
    Z roku na rok wymyślane są coraz to nowsze zalecenia.Pięć lat temu rodziłam córkę i wtedy nawet witK się nie podawało...W ciąży DHA też nie przyjmowałam i nie uważam , by moja córka była "mniej mądra" wręcz przeciwnie ,jak na jej wiek to nieraz mam wrażenie, że ten jej mały móżdżek pracuje zbyt mocno
    W drugiej ciąży przyjmowałam DHA i podczas karmienia piersią również. Mam dylemat jak tu postąpić by synkowi wyszło na zdrowie ???

2. BabyApp
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Bardzo zależy mi na odpowiedzi ,więc jeśli jakiś znawca tematu wie jak to jest z tymi DHA byłabym wdzięczna...

Witam, obszar nauk żywieniowych jest żywą, rozwijającą się dziedziną, dlatego w wyniku nowych doniesień naukowych zmieniają się również zalecenia żywieniowe. Jednym z tego przykładów jest docenienie w ostatnim czasie roli długołańcuchowych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (zwłaszcza typu Omega - 3). Udowodniono, że kwasy te wywierają korzystny wpływ na wzrok, rozwój komórek mózgowych i układu nerwowego. Dlatego zaleca się ich spożycie w odpowiedniej ilości. Niemowlęta karmione piersią otrzymują kwasy Omega 3 (DHA) wraz z mlekiem matki. Dla niemowląt karmionych mlekiem modyfikowanym istnieją mleka, które zawieraja odpowiednią ilość DHA np HiPP BIO Combiotik 1. Poza tym zalecane 150 - 200 mg DHA łatwo jest pokryć poprzez odpowiednio zbilansowaną dietę - podając 1-2 x w tygodniu produkty z rybą np. Marchewka z ziemniaczkami i łososiem HiPP lub inne produkty z napisem na etykiecie "zawiera Omega-3".
    SERWIS DLA RODZICÓW tel. 22*853 44 44; serwis@hipp.pl

Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Super,dziękuję za odpowiedz Stawiam więc na DHA zawarte w jedzonku .

Senior Member
    lilka90

Mieszka w
    Kraków
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2016-02-26 zobacz kalendarz
    kwasy dha dla niemowlaka kurczę nawet o tym nie słyszałam , może dlatego że ona są właśnie w tym jedzeniu a te biorę z najwyższej półki.

Member
    Antossia

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-19 zobacz kalendarz
    Kwasy DHA są niezbędne i generalnie też całkiem nie dawno się dowiedziałam o tym, bo ten temat poruszyła nasza pediatra. Jak synek był malutki to z tego co pamiętam to podawałam, ale jak przez mgłę. Teraz synek już ponad półtora roku ma i temat powrócił. W kapsułkach twist-off bobika DHA, bo tak nam wygodnie. Mam nadzieję, że nie zrobię dużej krzywdy dziecku, że zapomniałam o tym. A Wy jak podajecie?

Cytat Zamieszczone przez Antossia Zobacz posta
    Kwasy DHA są niezbędne i generalnie też całkiem nie dawno się dowiedziałam o tym, bo ten temat poruszyła nasza pediatra. Jak synek był malutki to z tego co pamiętam to podawałam, ale jak przez mgłę. Teraz synek już ponad półtora roku ma i temat powrócił. W kapsułkach twist-off bobika DHA, bo tak nam wygodnie. Mam nadzieję, że nie zrobię dużej krzywdy dziecku, że zapomniałam o tym. A Wy jak podajecie?
    Dobrze, że właśnie pediatrzy zaczynają na nowo zwracać uwagę na to, żeby witaminy podawać. Dużo rodziców też robi błąd tej witaminy nie podając. Bobik DHA jest okej akurat. Podawać należy zgodnie z tym, co jest na opaowaniu, nie inaczej

9. BabyApp
    Senior Member
    Kitti

Ogólnie to kwasy omega 3 można podawać w formie suplementu osobą i starszym dzieciom jednak ja odchodzę raczej od tabletek.
    Uważam, że najlepiej jest to uzupełnić w naturalny sposób. Wiem, że np dużo kwasu omega 3 jest w oleju rzepakowym. Sporo na ten temat czytałam na tej http://pokochajolejrzepakowy.eu/ stronie zajrzyj tam może dowiesz się jak kwasy omega 3 dostarczyć małemu dziecku

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów