Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Pierwsze kroki na nartach!

Pierwsze kroki na nartach!

Koleżanki, kiedy jest najlepszy wiek na naukę jazdy na nartach dla dziecka?

-> http://www.youtube.com/watch?feature...&v=6aSmFerMROI

Zobaczcie jak Maluchy jeżdżą na nartach. Najfajniejsze w dzieciach jest to, że nie mają aż tylu obaw co dorośli podczas nauki.

Czy uczyłyście już swoje dzieci jakiś sportów zimowych?

2. BabyApp
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    Nie uczyłam,bo Iza jeszcze nie jest n nie gotowa ;D Natomiast trochę sie obracałamwśród instruktorów. Maluchy superwyglądają na nartach i błyskawicznie się uczą ale!!!! Nie stawij malucha nim skończy 4 lata. Jegoukład kostny nie jest jeszcze gotowy na takie przeciążenia i obciążenie samym sprzętem. Jeśli jeździsz to sama wiesz ile ta frajda waży. Ja też marzęopierwszych deskach dla małej ale jeszcze musimy poczekac ;D

Dziękuję za info. I tu sie właśnie zaczynają schody... jest wiele wersji i dobrych rad. Ja znów słyszałam, że i 16 m-czne dzieci można uczyć i fajnie spędzać czas z nimi na nartach już od 3 roku życia... lżejszy- technologia.

Chyba zapytam biuro podróży z którym ew. planujemy jechać jak to jest? Mają tam instruktorów w ofercie to niech się wykażą...

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Też się zdziwiłam, że dopiero od 4 roku życia... Nie raz widziałam śmigajace szkraby wyglądające na 2-3 latka i to właśnie jadące za instruktorem, albo świetnie jeżdżącym rodzicem. Wiadomo, nikt o jeździe takich maluchów nie będzie mówił w kategorii jakiegoś wyczynu, czy wielu godzin morderczego treningu... Chodzi o to, żeby oswoić ze sprzętem, stokiem, przełamać ewentualny strach. A sama jazda i jej czas powinien być dostosowany do dziecka, jego wieku i możliwości. Wydaje mi się, że to jest możliwe, żeby dostosować naukę jazdy do jego układu kostnego. Zresztą, czy raczkowanie, wspinanie się, chodzenie, a potem jazda na rowerze, nie są obciążające?
    Ja będę chciała wyciągnąć małą na stok możliwie szybko- może jeszcze nie za rok, ale za 2 na pewno spróbuję!

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Mój Jaś w tym roku będzie uczył się jeździć na nartach We wrześniu skończył 4 latka

"Może dla Świata to tylko Dzieci , dla mnie te Dzieci to Cały Świat "

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    Moje obie córki zaczynały naukę w wieku 4 lat. Instruktor kręcił nosem, że za wcześnie

Senior Member Awatar justyna1658
    O mnie
    Jestem Mamuśką trójki fantastycznych Chłopców :)
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Moje obie córki zaczynały naukę w wieku 4 lat. Instruktor kręcił nosem, że za wcześnie
    A nas zachęcał w zeszłym roku , ale Jaś nie był tym zainteresowany

"Może dla Świata to tylko Dzieci , dla mnie te Dzieci to Cały Świat "

9. BabyApp
    Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Uważam ,że dzieci ,które mają świetnie zachowaną równowagę dadzą sobie radzę na nartach już w wieku 2 albo 3 lat. Jeżeli miałabym taką możliwość (a niestety nie mam) spróbowałabym już w tym roku sprawdzić ,czy mój 2,5 latek byłby w stanie taką umiejętność opanować. :-)

Pandora, ale czemu by nie spróbować? W Wielkopolsce nie ma gdzieś w pobliżu Ciebie choćby małej górki na pierwsze boje?

A co myślicie o tym, by pierwsze kroki zacząć stawiać na koloniach/zimowiskach? Czy 7 lat to dobry wiek np. na zimowiska w Krynicy? Dla niektórych województw to już dość późno, ale niektóre mają jeszcze szansę na zaplanowanie czegoś.

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Korali - niestety ,ale nie jesteśmy w stanie w tym roku zainwestować w sprzęt narciarski ,który umożliwiłby nam taki sport. :-) Ponadto u nas jest ZERO śniegu. Chociaż dzisiaj coś tam napadało ,ale do jutra pewnie stopnieje.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów