Strona 1 z 7
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66

lista leków refundowanych 2012- brak nutramigenu

Widok mieszany

Senior Member
    mamaola

O mnie
    .........

lista leków refundowanych 2012- brak nutramigenu

xxx

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Proponuję najpierw solidnie rozpatrzyć możliwość dalszego podawania nutramigenu - tyle tylko ,że już 2, skoro 1 jest do 5 miesiący.
    Rozumiem ,że zależy Ci na tańszych odpowiednikach?
    W sumie na Bebilonie Pepti jest dokładnie kilka złotych różnicy - właśnie sobie sprawdziłam internetowy cennik.
    Nie wiem jednak jak to będzie po nowym roku, produkty dla niemowląt mają wzrosnąć cenowo ,ale nie wiem czy jest w to włączone również mleko.
    Jeżeli w przeszłości dziecko dobrze znosiło Pepti to ja nie widzę żadnego ,,ale" ,żebyś się wstrzymała ze zmianą.
    Polecam jednak abyś zaczęła od 1 ,a 2 wprowadziła dopiero jak dziecko skończy to pół roku.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja jestem mamą butelkową więc zdaje sobie sprawę jak kosztowane jest mleko modyfikowane. Ja akurat nigdy nie brałam mleka na receptę, bo moje dziecko zaakceptowało zwykły Bebilon ,którego 800g kosztowało 40 zł.
    Natomiast uważam ,że jeżeli Bebilon Pepti uczulał córeczkę, to nie wiem czy jest jakikolwiek sens ,żeby ryzykować. Ale to już jest Twoja decyzja.
    Ja zmieniałam mleka tak jak na etykiecie : 1 - do 6 miesięcy, 2 - po 6 miesiącach i tak dalej i tak dalej.
    Porównywałam sobie skład i rzeczywiście - różnica jest ,choć nie tak spora jak się może wydawać na pierwszy rzut oka.

Senior Member Awatar sarenka
    O mnie
    Mamusia dwóch synków;)
    Cytat Zamieszczone przez mamaola Zobacz posta
    Nowy rok przyniósł mi i pewnie większości rodziców, których dzieci są uczulone na mleko niemiłą niespodziankę. Otóż nutramigen został usunięty z listy leków refundowanych i będzie trzeba ponosić za niego pełną odpłatność. Zastanawiam się czy w związku z tym nie spróbować kolejny raz bebilonu pepti. Już kiedyś podawałam go córce, niestety wystąpiła reakcja alergiczna. Mała ma 5 i pół miesiąca. Na opakowaniu jest informacja, że produkt jest przeznaczony dla dzieci do 5. miesiąca. Czy wobec tego przejść na bebilon 2 czy sprobować 1 najpierw, bo mam ją jeszcze po poprzedniej próbie. Wizytę u pediatry mam dopiero 17 stycznia, a wiem, że praktyczna wiedza mam czasem bardziej się przydaje w dobieraniu mleczka niż "strzały" lekarza. Podpowie ktoś co zrobić?

Jeśli postanowiłaś zmienic mleko a masz jeszcze Bebilon Pepti 1 to myślę,ze lepiej dla jelit malucha byłoby abys podała jedna puszkę Bebilonu Pepti 1,a jesli będzie ok to następna puszka dopiero mleka 2.Ja w ten sposób i mniej więcej w tym samym wieku dziecka zmieniałam mleko z Bebilonu Pepti na zywkły Bebilon.Robiłam to bardzo stopniowo.Zaczęłam od jednej miarki nowego mleka i codziennie zwiększałam ilośc nowego mleka a zmniejszałam starego...U nas obyło sie bez problemu.Dopiero potem wprowadziłam 2 równiez stopniowo.To,że uczulało ja mleko jak miała 2 tyg nie oznacza,ze teraz tez tak będzie.Mała jest starsza i może teraz tolerowac to mleko.Zwrócic uwage na kupy...

Junior Member
    agagawor

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-10-09 zobacz kalendarz
    Witam mamy podające Nutramigen.Moja Zuzia od trzeciego miesiąca dostawała Bebilon Pepti ale miała tak silną alergie że lekarz chciał ją przestawić na Nutramigen.Niestety ona go nie chciała pić.Po kilku łykach był płacz bardzo czeste kupy i bóle brzuszka.Pomysłałam że spróbuje pomieszać Bebilon Pepti z Nutramigenem.Najpierw pół na pół a potem stopniowo zmniejszałam ilośc łyżeczek Bebilonu na rzecz Nutramigenu.I to okazało się strzałem w dziesiątkę.Wysypka znikneła, kupy się unormowały i wyglądem i iloscią.Lekarka była zachwycona i zdziwiona tym sposobem.Powiedziała że mogę spokojnie mieszać te dwa mleka w dodatku że dziecku to służy.Możesz spróbować tego sposobu ale w odwrotną stronę; np.1 miarkę Bebilonu a 3 Nutramigenu.Dziecko z czasem z alergii pokarmowej wyrośnie więc może Twoje jest już na tyle "duże" że zaakceptuje Bebilon.Moja Zuzia ma 14 miesięcy i newet jej sie zdarza łyknąć kakao na nieprzegotowanym mleku od starszego brata i nic się nie dzieje.
    Zycze powodzenia w próbach i czekam na informację jak poszło.

Senior Member
    asiek80

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    Data
    09.08.2011
    agagawor Ciekawy sposób, kiedyś zastanawiałam się nad powrotem do Bebilonu Pepti, może teraz jest taka sposobność, samo wyszło. A swoją drogą to trochę absurdalne, żeby Bebilon Pepti był refundowany a Nutarmigen nie, skoro to drugie jest dal dzieciaczków z głęboką skazą

Senior Member Awatar kasia.s.
    Mieszka w
    gdansk
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-07 zobacz kalendarz
    Julka jest na Bebilonie Pepti od 2 giego miesiąca życia i skaza białkowa ładnie schodzi za miesiąc przechodzimy na 2 kę.

8. BabyApp
    Senior Member Awatar Trinity_27
    Mieszka w
    okolice W-wy
    Data
    Adaś 13 lipca 2011
    witam kobietki ... u nas Pepti pomógł na m-c potem przyszły bóle brzucha i płacz w nocy ... od kilku dni dajemy małemu Nutramigen i jest poprawa, mieszamy mu jednak mleko bo mały nie chce pic samego Nutra ... pluje nim, zaciska usta, mieszanka pomaga wiec chyba przy tym pozostaniemy przez jakis czas a potem spróbujemy przejsc znowu tylko na Pepti i zobaczymy czy układ pokarmowy dojrzał - mały ma podejrzenie o nietolerancje laktozy ... jak był takim malutkiim bobaskiem to wysypywalo - pani dr podejrzewala AZS, po masciach zeszło, wiec nie bylismy na specjalnym mleczku tylko na Nanie ale po 3 m-cach życia małe wzdecia sie nasiliłyi pojawiły sie straszne bóle brzucha, gazowanie sie, w nocy pdkurczanie nóżek, jęzki, zaczelismy probe z Pepti i juz myslelismy ze nam pomaga a tu zonk znowu bole brzusia i płacz w nocy ... troszke dziwny nasz przypadek, nawet małemu diety nie moge rozszerzac bo po wszytkim są nocne sensacje ... wyniki ma dobre, posiewy kupki tez ... mamy nadzieje ze z tego nam wyrosnie ... dajemy mu tez codziennie dorażnie 3 razy dziennie bobotik ...

Asiek80 masz racje to absurdalne by mleko bardziej lecznicze nie było refundowane ... ja licze na to ze niebawem wroci na liste lekow refundowanych bo 27 zł za puszke to masakra .... pisalas kiedys ze przestalas dawac Nikolce bobotik u nas niestety odstawienie pogorszyo sprawy brzuszkowe ... teraz zmiejszam liczbe kropelek ale dzis w nocy bardziej nam sie wiercił ... .

Senior Member Awatar Vella
    Mieszka w
    Warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moja córka Matylda urodziła się 9 lutego 2012
    Cytat Zamieszczone przez Trinity_27 Zobacz posta
    27 zł za puszke to masakra ....
    A na ile dni wystarcza taka puszka?
    Tak z ciekawości pytam, mam nadzieję, że nie będę potrzebować.
    X ma prześladowcę. Namolna dziewucha śledzi jego posty i wykorzystuje jego dane osobowe. Co powinien zrobić X?

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Vella Zobacz posta
    A na ile dni wystarcza taka puszka?
    Tak z ciekawości pytam, mam nadzieję, że nie będę potrzebować.
    Pytanie nie do mnie skierowane ,ale odpowiem. :-)
    Za małą puszkę Bebilonu Nenatal Premium (zamawianego w aptece) również płaciłam około 30 zł (+/-) i taka puszka starczała na kilka dni (tam było około 400g).
    Później jak Jaś był starszy - puszka zwykłego Bebilonu 800g wynosiła mnie 40 zł i starczała na niecaly tydzień.
    Takich puszek schodziło mi około 5 w miesiącu.
    (to było w momentach ,kiedy był na samym mleku).

Dodam tak od siebie ,że butelkowanie jest sporym kosztem.
    Więc czytając te posty nie dziwię ,że mamy się bulwersują.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów