Strona 3 z 7
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

lista leków refundowanych 2012- brak nutramigenu

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Sandrii Zobacz posta
    Bebilon pepti nie dostaniesz bez recepty- tylko wyl na recepte pelno platna.
    Uh... Ja mam zaswiadczenie od arelgologa juz od lipca a mleko ze zniszka wypisywane od czerwca wiec mam nadzieje ze nie bedzie problemu!!
    po 10tym ide po recepte wiec napisze jak to wyglada w praktyce
    A ja kiedyś kupiłam jedną puszkę Bebilonu Pepti i dostałam bez recepty (syn nie był alergikiem ,ale położna powiedziała ,że z Nenatal Premium mamy przejść na Pepti najpierw a potem na 1).

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Sandrii
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-03-01 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    A ja kiedyś kupiłam jedną puszkę Bebilonu Pepti i dostałam bez recepty (syn nie był alergikiem ,ale położna powiedziała ,że z Nenatal Premium mamy przejść na Pepti najpierw a potem na 1).
    Mi się kiedyś skonczyło w swieta- apteka byla otwarta przychodnia nie- i musialam jechac na pogotowie po recepte bo mi w aptece nie wydala bez niej mleka.

Ja juz zglupialam ile juz teraz koszuje mleko:/

Senior Member Awatar Karolina555
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-05-11 zobacz kalendarz
    to jest jakiesz szalenstwo z tymi cenami i refundowaniem, przecież od tego mleka wiele zależy, moja córka jadła bebilon pepti bo lekarka stwierdzila alegie, i kupowalismy to mleko na receptę i była refundacja,jednak pediatra powiedziala że wielu dzieciom alergia przechodzi i zeby po 8 miesiącu spróbowac podac dziecku kaszke manna na mleku łaciatym 2% pasteryzowane, podać nie za gęstą i w dzień i okazało się że malej nic nie bylo jadla ze smakiem i swoja przygodę z bebilonem zamieniła na przygode z mlekiem...
    a co do przejscia z 1 na 2 to mi lekarka doradzila żeby stopniowo codziennie do pepti 1 dodać 1 łyzkę pepti2 i codziennie zmniejszając jedynke a zwiększając dójkę wtedy dziecko ma łagodne przejście

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Cytat Zamieszczone przez Sandrii Zobacz posta
    Mi się kiedyś skonczyło w swieta- apteka byla otwarta przychodnia nie- i musialam jechac na pogotowie po recepte bo mi w aptece nie wydala bez niej mleka.

Ja juz zglupialam ile juz teraz koszuje mleko:/
    2,5 roku temu mleko kupiłam bez recepty za około 25 zł (już dokładnie nie pamiętam) ,ale nie zużyłam go całego - tylko może z dwie porcje po 120 ml i wydałam.
    Może coś się zmieniło przez ten czas.

Senior Member
    aniulka88

O mnie
    mamusia :)
    Musze sie wygadac bo zaraz normalnie sie potne chyba Moj mały jest alergikiem i ma zaswiadczenie od alergologa. Ma pic bebilon pepti 1 ale skonczył juz pol roku i pani alergolog powiedziała ze jak teraz bede zamawiała recepte w przychodni na mleko zebym sobie zamowiła juz 2 a pusze 1 kupiła bez zeby mieszac. Ok zamowiłam ta 2 dostałam na niej 6 (bo u nas wiecej nie wypisza bo podobno nie mozna)a co sie okazało to recepta na 2 jest ale nierefundowana, pani pediatra melko zapisała bez zadnej znizki i pojechała na urlop :/ Co gorsza mały pomimo dawkowania mleka dostał wysypki (na bank od tego) i bóli brzuszka, no wiec ja dzisiaj do apteki po mleko ''1'' a ta do mnie ze pepti jest teraz tylko na recepte!!! I skad tu skołowac recepte? Co sie okazało to podobno jest na recepte tylko i w dodatku tak refundowany jak pedatrze sie podoba (30 % ryczałtu). Posżłam wiec do przychodni co am dyzur dzisiaj aby mi wypisali( z zaswiadczeniem oczywiscie) a on na to ze nie wypisze recepty nawet na jedno bo musi przepisac lekarz który go prowadzi badz alergolog.... Wizyta u alergologa kosztuje 100 :/ Załamałam sie bo jakby było mleko bez recepty to kupiłabym juz pelnopłatne i w dupie to mam a tak....W koncu zadzwoniłam do pani doktór co przepisała mu ta 2 w zapytaniu co mam dalej robic a ona ze jie wie bo recepty na 1 mu nie zapisze bo WYKORZYSTAŁ LIMIT NA MLEKO W TYM MIESIACU CZYLI SZTUK 6!! i co ja mam teraz zrobic??? Dobrze ze na tablicy pl znalazłam kobitke co miała do odpsrzedania bo nie wiem co zrobie ...
    l]

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    aniulka88 - przez te pierwsze kilka miesięcy wszystkie mamy ,które mają dzieci na czymkolwiek refundowanym muszą uzbroić się w cierpliwość. Ja sama dowiedziałam się ,że za leki dla syna ,które kosztowały mnie 1 gr, będę teraz płacić 90 zł. :-) Tak więc różnica ogromna ,a do tego lekarz-pediatra nie miał zielonego pojęcia jak mi wypisać receptę ,co uznałam za zbyt śmieszne ,żeby to komentować. NFZ wprowadziło przepisy ,ale mało szczegółowo.

Senior Member Awatar MartaB
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Mama od 04.2011r :)
    Hej,
    Na wstępie chcę zaznaczyć, że nie chodzi mi tu o kłócenie się, ani atakowanie kogokolwiek. Weszłam przypadkiem na ten wątek i poruszyła mnie pewna kwestia. Mianowicie kosztów. Ja rozumiem, że zawsze, jak się odbiera zniżki, czy przywileje, to nie jest to przyjemne i budzi to oburzenie. Zwłaszcza, że z tego, co tu przeczytałam, to problem związany jest nie tylko ze zmianą refundacji, ale również, limitami na mleko i receptami od alergologa, oraz problemami z wykupem recept w aptekach, co faktycznie jest skandaliczne!
    Ale:
    Jeśli dobrze zrozumiałam, to Nutramigen kosztował 9 zł, a teraz 24 zł za 425g, tak? Wiadomo, jak się do tej pory zaopatrywało w refundowane, a teraz trzeba płacić pełną kwotę, to się wydaje dużo, ale porównywalnie z innymi mleczkami, to wychodzi, jak normalne mleko.
    Sprawdziłam z ciekawości w sklepie internetowym i:

- mleko dla zdrowych dzieci waha się od 18-27 zł
    [18 zł za 350g (Bebiko, Humana), 22 zł za 350g (Hipp), 27 zł (Bebilon- za 350g, oraz Enfamil i Nan za 400g),]

- mleko dla dzieci z podejrzeniem alergii to już wydatek rzędu 27- 50 zł !
    [27 za Bebiko HA 350g, 34 zł Enfamil HA 400g, 30-35 zł Nan Pro HA 400g, 35 zł Bebilon HA 400g, 47zł za Hipp HA 500g, 50zł za Humana HA 500g)

Po co to porównanie? Wynika z tego wyraźnie, że Nutramigen nawet bez grosza refundacji kosztuje tyle, ile przeciętne mleko dla dziecka bez alergii, ale już taniej, niż najtańsze mleko dla dziecka z podejrzeniem alergii.

I nie piszcie proszę, że temat poruszam, bo mam zdrowe dziecko itd. Moja córka też jest uczulona tyle że na inne produkty spożywcze. A na zwykłe mleko modyfikowane też źle reagowała, ale nie na tyle, żeby dostać mleko na receptę. Przez to, wg zaleceń pediatry przez kilka miesięcy karmiłam małą miesznką HA, dokładniej Nan.
    Po rabacie naszej apteki wychodziło koło 30 zł za puszkę 400g, i tylko dzięki temu, że moje dziecko nie je więcej niż się zaleca, to wychodziło nas to 250 zł miesięcznie. Ostatnio udało się przejść na normalne, ale tez mała zaczęła więcej zjadać, więc wychodzi jakieś 180-200 zł...

9. BabyApp
    Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    I powtórzę, że co do reszty spraw o których piszecie, zgadzam się w 100%
    Że refundują Bebilon Pepti, a nie Nutramigen, który jest dla bardziej uczulonych dzieciaczków,
    że potrzebne są skierowania od alergologów, a nie od pediatrów,
    że są limity na mleczko,
    oraz, że są problemy przy wypisywaniu i realizowaniu recept.
    To wszystko nie powinno mieć miejsca!
    A i alergii u dziecka nikomu nie życzę.
    Pozdrawiam

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    MartaB - zgodzę się z Tobą w jednej kwestii : każda mama butelkowna powinna być świadoma kosztów. Ale nutramigen jest dużo droższy bez obniżki - podobnie jak Bebilon Pepti i dla rodzica ,który butelkuje będą to koszty około 300 a nawet 400 zł miesięcznie - przynajmniej takie zestawienie obliczeń pokazała jedna z mam
    Trzeba patrzeć ile kosztuje kilogram mleka.
    Sama wydawałam za puszkę mleka 40 zł (Bebilon) .

Mieszka w
    Śląsk
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Pandora Zobacz posta
    MartaB - zgodzę się z Tobą w jednej kwestii : każda mama butelkowna powinna być świadoma kosztów. Ale nutramigen jest dużo droższy bez obniżki - podobnie jak Bebilon Pepti i dla rodzica ,który butelkuje będą to koszty około 300 a nawet 400 zł miesięcznie - przynajmniej takie zestawienie obliczeń pokazała jedna z mam
    Trzeba patrzeć ile kosztuje kilogram mleka.
    Sama wydawałam za puszkę mleka 40 zł (Bebilon) .
    Szczerze? Podałam orientacyjne ceny dla przedziału wagowego opakowań 350-400g, więc jakby przeliczyć do 425g Nutramigenu, to mleczka w większości te zwykłe, wychodziłyby jeszcze troszkę drożej. A gdyby chcieć podejść do sprawy już tak baaardzo dokładnie, to trzebaby nie tylko przeliczyć cenę na kilogram, ale również podzielić ile gr. potrzeba na porcję i ile porcji przewiduje dany producent- wtedy wyszłoby dzienne zalecane spożycie... Ale to nie o to chodzi, jak ktoś chce, nich sobie porówna szczegółowo, podejrzewam, że wyniki nie będą się jakoś drastycznie różnić. Jeśli chodzi o wyliczenia tej mamy, to jest jeszcze kwestia tego, ile dane dziecko je, ale na to już nikt nie ma wpływu, więc wiadomo, że mama dziecka, które zjada 2, 3 a nawet 4 puszki mleka więcej niż inne, również więcej za nie zapłaci w skali miesiąca, ale tak będzie w przypadku każdego mleka.
    Mnie jedynie chodziło o uświadomienie, tak jak zauważyłaś, o jakich kosztach mówimy, i ze mleko zwykłe a tym bardziej HA tanie nie jest. A te dla alergików (bez refundacji) wychodzą porównywalnie tyle, co zwykłe.
    Chyba że gdzieś się pomyliłam, albo mam złe dane, to proszę mamy bardziej zorientowane, o korektę

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów