Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Petydyna

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011

Petydyna

Mam pytanie, czy ktoś wie coś o petydynie? Boję się znieczulenia zewnątrzoponowego i położna poleca mi petydynę w zastrzykach w czasie porodu.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar asiawaw
    Mieszka w
    warszawa
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2010-12-18 zobacz kalendarz
    ja miałam zewnątrzoponowe. też nie chciałam przed porodem. natomiast w trakcie pojęłam, że bez może być niebezpiecznie dla małej. znieczulenie nie zrobiło na mnie wrażenia. Za to przyspieszyło akcję

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    W Polsce ten lek nazywa się dolargan. Jest dosc silny, ja go dostawałam podczas porodu, w formie zastrzyków. Ale starczał na krótko i konieczne było znieczulenie, bo kompletnie nie radziłam sobie z bólem (rodziłam dość długo, bo prawie 20 godzin). Wszystko na pewno zależy od wrażliwości na ból, mój próg bólu jest niestety dość niski. Dolargan (petydyna) w moim przypadku opóźnił też laktację, przynajmniej tak twierdził lekarz.

Junior Member
    vanilla

Mieszka w
    Katowice
    O mnie
    Jestem mamą, moje syn Kubuś urodził sie 15.08.2010 r. jestem w ciąży i mam termin na 18.03.2012
    Ten lek dolargan nie jest niestety obojętny dla dziecka, więc zdecydowanie polecam znieczulenie zewnatrzoponowe. Podanie go nic nie boli a potem zamiast skurczy czułam tylko fale ciepła. Druga dawka znieczulenia juz tak świetnie nie uśmierzała bólu ale i tak było warto, polecam wszystkim rodzącym i nie bójcie się to na prawde bardzo bezpieczna (powiklania sa bardzo bardzo rzadkie i minimalne) i skuteczna metoda. A przede wszystkim nie ma wpływu na dziecko ani na laktacje zaraz po urodzeniu karmiłam mojego synka bez rzadnych problemów.

Junior Member
    marlenka

Mieszka w
    Irlandia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2011-06-01 zobacz kalendarz
    Data
    01 06 2011
    faktycznie znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpieczne dla dziecka i nie wpływa na laktacje miałam je przy porodzie i nikomu nie polecam!!!!!!!!!
    teraz oczekuje narodzin drugiego skarbka i w zyciu nie zdecyduje sie na zadne znieczulenie!!!
    uwierzcie mi to wcale nie uśmierza bólu zastrzyki przy takim bólu to pikuś po gazie czułam sie jak pijana i to wcale nie było miłe
    przy zewnatrzoponowym poczułam tylko fale ciepła na chwile a bóle wcale nie przeszły ...
    a po porodzie jedna wielka ulga..... jak zobaczysz maleństwo o wszystkim zapominasz!!! i to jest najlepsze znieczulenie!!! i sama stwierdzisz ze warto było sie nacierpiec!!!rodziłam 14 godzin ....

Senior Member Awatar Kaha
    Mieszka w
    Cypr
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-08 zobacz kalendarz
    Data
    08.01.2011
    A ja jestem już po porodzie i jednak polecam petydyne. 15 minut po podaniu poczułam się jak pijana i bóle były przytępione. Na dziecko nie miało to żadnego wpływu i przystawiłąm synka do piersi zaraz po porodzie.

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kaha Zobacz posta
    A ja jestem już po porodzie i jednak polecam petydyne. 15 minut po podaniu poczułam się jak pijana i bóle były przytępione. Na dziecko nie miało to żadnego wpływu.
    Petydyna ma wpływ na dziecko, bo dostaje się do jego krwiobiegu. Pewnie po prostu nie było to bardzo widoczne.

9. BabyApp

Senior Member
    kaska1

Ja mialam podana petydyne. Zwalila mnie od razu z nog na jakies 3 godziny. Zasnelam prawie od razu, nie czulam nic ale tez nic nie pamietam. po 3 godzinach, czulam sie jak pijana a bol wrocila wiec blagalam o kolejna dawke ktora mogli podac po 4 godzinach od pierwszej, Po kolejnej juz nie zasnelam. Ogolnie bol usmiezyl bo zasnelam wiec pod tym wzgledem bylo ok, ale brak wspomnien, uczucia jakby bylo sie piajana juz nie koniecznie fajne. Chyba pozwolila mi sie rozluznic I zadzialala na skrocenie I rozwarcie troszeczke szyjki, ale nie na tyle abym mogla urodzic naturalnie. Problemy z laktacja mialam duze , choc nie wiem czy petydyna mialam tutaj wplyw.

Drugi raz bym jej nie wziela, choc u mnie to byla jedyna opcja bo zewnatrzoponowego nie chcieli podac bo mialam problem z rozwieraniem sie szyjki wiec sie bali ze akcja wogole sie zatrzyma. I tak skonczylo sie cesarka

Administrator Awatar Aga
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kaska1 Zobacz posta
    zewnatrzoponowego nie chcieli podac bo mialam problem z rozwieraniem sie szyjki wiec sie bali ze akcja wogole sie zatrzyma.
    Ale to wcale nie wstrzymuje akcji porodowej - lekarze byli chyba trochę niedouczeni.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów