Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

co z tymi skurczami??!!

Junior Member
    kretek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-01-04 zobacz kalendarz

co z tymi skurczami??!!

witam wszystkie mamy jestem w 38 tygodniu ciaży. Na osttaniej wizycie u mojego ginekologa (29.11) okazalo sie, ze mam juz rozwarcie na 1,5 palca a szyjka macicy sie skraca. troszke mnie to zaniepokoilo, bo termin mam dopiero na 4go stycznia, jednak lekarz uspokoil mnie mowiac, ze to jeszcze nic nie znaczy. jednak w zeszly czwartek (8.12) zauwazylam odejscie czopa sluzowego, a od tamtej pory meczyly mnie skurcze przepowiadajace. i tak az do wczoraj, kiedy to ok godziny 22 zaczelam miec bardzo bolesne skurcze (rozchodzace sie od kregoslupa az po brzuch), trwajace ok 60 do 90 sekund, w odstepach co 10 min. do dzisiejszego ranka skurcze sie nasilily, staly sie jeszce bardziej bolesne i czestrze - odstepy juz tylko 5cio minutowe. do tego okropna biegunka i mdlosci. pomimo cieplego prysznica nie ustepowaly. kiedy juz mialam jechac do szpitala, ok godz 13 skurcze nagle ustapily. po ok godzinie pojawily sie znowu, jednak juz w odstepach 10 min i po ok godzinie znowu ustapily. teraz pojawiaja sie ok raz na godz. bardzo sie niepokoje, co moze to oznaczac, zwlaszcza ze niunia bardzo slabo sie rusza
    bardzo prosze o rady!!!

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Paula:)
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 03.04.2011:)
    Jak nie czujesz ruchów zbyt dobrze, to nie wiem na co czekasz. Ja już dawno byłabym w szpitalu.
    03.04.2011 r. godz. 13:12 33/34 tc 1980 g 47 cm 8 pkt Apgar

Junior Member
    kretek

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2012-01-04 zobacz kalendarz
    ruchy czuje, tyle, że wczesniej bardzo mocno kopala i sie wiercila, a teraz tak spokojnie i delikatnie.

Senior Member Awatar she.mother
    Mieszka w
    Opole
    O mnie
    Ona mama braciszków dwóch
    Czy skurcze czujesz czy nie i tak powinnaś jechać do szpitala. Mnie mówili w szkole rodzenia że odejście czopa można porównać z otwarciem bramy i wpuszczeniem zarazkó w i bakterii. Ale to było rok temu, moze teraz nauki się zmieniły JA jednak pojechałabym do szpitala, albo chociaz zadzwoniłą do swojej położnej.

Senior Member Awatar justysia85
    Mieszka w
    m
    O mnie
    Jestem mamą Kubusia i Martynki:)
    Ja też bym pojechała na twoim miejscu do szpitala , zbadają Cię , zrobią USG, KTG i wszystko będzie wiadomo
    "Jest jedna miłość. która nie liczy na wzajemnośc, nie szczędzi ofiar, płacze a przebacza, odepchnięta wraca - to miłość macierzyńska" Kraszewski

Senior Member Awatar aleked
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-03-04 zobacz kalendarz
    Ja też bym pojechała, już wczoraj. Jestem w 28tc i ostatnio też się zaniepokoiłam, bo kilka razy w ciągu dnia dosyć boleśnie twardniał mi brzuch i tez nie czułam dziecka tak intensywnie jak wcześniej. Zrobili właśnie usg, ktg i okazało się, że wszystko jest ok - tyle, że na wypisie jako diagnozę mam 'zagrożenie przedwczesnego porodu'. A Ty może mniej czujesz ruchy dziecka, bo już tam jest mało miejsca na wiercenie się, co? Nie zwlekaj ze sprawdzeniem co i jak. Może się okazać, że już dziś zostaniesz Mamusią

Senior Member Awatar flinta1
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-08-09 zobacz kalendarz
    chętnie napiszę własne dosadczenia , czop śluzowy zaczoł mi schodzić co najmniej dwa tygodnie przed porodem a może i troszkę szybciej a pierwsze skurcze obudziły mnie w nocy i też były co najmniej 2 tygodnie przed porodem na początku było dość regularne ale póżniej wszystko ustąpiło iczekałam dalej

9. BabyApp
    Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa

Jesli masz juz skurcze to powinnas jechac do szpitala.

Zapytaj naszych ekspertów

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów