Strona 3 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Spożywanie wody w ciąży

Trzeba jak najwięcej pić wody, jest zdrowsza niż soki no i zaspokaja pragnienie i apetyt
    Sanatorium Ustroń - zapewnij sobie komfortowy odpoczynek w górach

2. BabyApp
    Senior Member Awatar _Mama_M_
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2013-09-27 zobacz kalendarz
    Ja przez ostatnie 1,5 miesiąca piję takie ilości wody, że aż strach. Jak nigdy nie miałam potrzeby teraz idzie niemniej niż 2 litry samej wody na dzień (nie liczę innych płynów, mleka, herbaty, soków). Mam nagle napad pragnienia i muszę się napić! Lekarka podejrzewała nawet cukrzycę ale mam cukier w normie i to nawet tej najniższej a czasami (badam się glukometrem w domu) poniżej normy! Takie "napady" są bardzo uciążliwe, szczególnie w nocy... niby wszystko w normie ale jak dla mnie dziwna przypadłość.

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    ja piję około 2 litry dziennie wody mineralnej im wiecej tym lepiej

Senior Member Awatar Asika
    Mieszka w
    Toruń
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2014-01-30 zobacz kalendarz
    Ja zawsze piłam dużo wody n/g, nie lubię gazowanej... Napoi typu cola, piję raz na jakiś czas,... Ale od zawsze miałam problem, że zbierała mi się woda w organizmie :/ Też przez tarczycę. Teraz piję jeszcze więcej wody, i tyję jak szalona :/ Nie jem dużo, wręcz mniej niż przed ciążą, ale puchnę... Mój walnięty lekarz, powiedział mi, niby na żarty, że mam mniej jeść :/ Ja mu na to, że jem mało, tylko wody dużo piję, a on mi, że od wody jeszcze nigdy nikt nie przytył... Masakra!! Mam anemię, a ten mi gada, że mam mniej jeść, może w ogóle przestane jeść, bo w rodzinie każdy mi gada jedz, jedz bo widzą, że mało jem. Do piątego miesiąca nie przytyłam nic, a teraz przez dwa miesiące już 15 kg. Ale Ci co się znają, odrazu widzą, że nie przytyłam z przejedzenia, tylko jestem spuchnięta! Ograniczyła bym picie wody, ale mnie tak suszy, że szok!! Butelkę 1,5L mam na jedną noc...

admin Awatar Kasia
    Mieszka w
    Sulejówek
    A jaki masz poziom cukru? Bo wzmożone pragnienie może - choć nie musi - być oznaką cukrzycy ciążowej. Zbadaj to koniecznie. I może zmień lekarza, jesli masz taką możliwość

Senior Member
    Mama899

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-06-24 zobacz kalendarz
    ja wody piłam bardzo duzo ale nie mialam problemu z cukrzyca

Senior Member Awatar Nadulina
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2012-12-02 zobacz kalendarz
    Ja się pilnowałam z piciem wody, bo jak wypijałam za mało, to mój organizm zaczynał od razu bardzo ją gromadzić, i powstawały mi straszne obrzęki.

9. BabyApp
    Junior Member Awatar martula0501
    Mieszka w
    Sosnowiec
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-12-23 zobacz kalendarz
    ja ogólnie nie pijam za dużo, butelka 1,5l wody wystarcza mi na 2-3 dni, do tego na dzień 1-2 kubki mleka, 1 kawa, 1 herbata i w międzyczasie popijam soki i przegryzam owoce i jak do tej pory wszystko jest w porządku, do toalety nie jestem zbyt często goniona i obrzęków za bardzo nie zauważam
    [

Generalnie powinno się pić dużo wody, zwłaszcza w ciąży.
    Najlepiej jakiejś mineralnej, ale po przefiltrowaniu nawet kranówka może się nadać - wychodzi nawet taniej i ekologiczniej, bo nie kupuje się tego plastiku.
    można poczytać coś więcej o możliwościach uzdatniania wody.
    Kto wie - może się to przyda
    Ostatnio edytowane przez gonia7777 ; 11-03-19 o 16:50

Senior Member Awatar gonia7777
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez martula0501 Zobacz posta
    ja ogólnie nie pijam za dużo, butelka 1,5l wody wystarcza mi na 2-3 dni, do tego na dzień 1-2 kubki mleka, 1 kawa, 1 herbata i w międzyczasie popijam soki i przegryzam owoce i jak do tej pory wszystko jest w porządku, do toalety nie jestem zbyt często goniona i obrzęków za bardzo nie zauważam
    Mówi się, ze w ciąży powinno sie pic ok. 300 ml płynów więcej niż normalnie - dla kobiety do daje ok. 2,2 l plus 300 ml. Ale dużo też zależy od wagi. Im kobieta cięższa, tym więcej powinna pić.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Wzrok

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów