Strona 1 z 3
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Czy dobrze karmię moją córeczkę

Junior Member Awatar Jadzik
    Mieszka w
    Świnoujście
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-28 zobacz kalendarz

Czy dobrze karmię moją córeczkę

Witam
    Mam 9 miesięczną córeczkę. Od 4 miesiąca była dokarmiana sztucznie. Terqaz chce ją odstawić od piersi bo pokarmu mam mało a ona już niechętnie je pierś. Czy schemat żywienia który jej wprowadzilam jest ok? Nie chce jeść żadnej kaszki. Jeślijuż to zje pare łyżeczek kleiku ryżowego naturalnego.
    Ok. 8.00 dostaje 240 ml mm
    ok 10 pierś(je przez kilka minut i zasypia)
    ok. 12.00 210 ml mm
    14-15.00 obiadek ze słoiczka lub gotowany przeze mnie 200 g
    16.00 - 17.00 owocki lub deserki ok 200 g
    18.00 pare łyżeczek kaszki ryżowej
    20-21.00 240 ml mm z dodatkiem kaszki ryzowej
    Dostaje też kawałek chlebka, żółtko i chrupki kukurydziane. Mało pije w ciągu dnia. Próbowałam już kilka herbatek nie pasują jej . Soczki już lepeij ale bez rewelacji. Ma 9 miesięcy i waży 7600 g.

2. BabyApp
    Senior Member Awatar Maritka
    Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Jestem mamą Natalki, Gabrysia i Julci
    Data
    29.01.2011
    Skąd to pytanie w ogóle?

Senior Member Awatar Pandora
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Nie wiem jakie mleko używasz ,ale na Bebilonie jest napisane ,że dziecko powyżej 7 miesiąca powinno pić trzy razy dziennie po 210 ml.
    Specjalnie sprawdziłam ,bo mam jeszcze pudełko B2.
    Wydaje mi się,że ona w normie je.
    Spróbuj jej dawać zwykła wodę.

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    Pewnie zaraz nie jedna na mnie wsiądzie choćby Pandora ale ja gdy moja córka miała 9 miesięcy jadła już wszystko... Do 9 miesięcy dawałam słoiczki,dzień zaczynałam od mleka,potem deserek owocowy,potem mleko,potem zupka,potem mleko,na kolacje kaszka,soczki wszystkie jakie były stosownie do miesiaca.Po 9 miesiącach mała spróbowała czekolady,kabanosa,ogórka kiszonego,normalnego jogurtu i zupy takie jak się zwykle robi na obiad ;-),ziemniaki i takie tam. Zaczęłam jej wprowadzać alrergeny np tą czekoladę by pozniej od małej kosteczki wysypki nie dostawała... ale to taka moja teoria

Mleko modyfikowane oczywiście podawałam cały czas,i kaszki ;-) Ponad 3 lata piła Bebiko,zwłaszcza rano i wieczorem.

Junior Member Awatar Jadzik
    Mieszka w
    Świnoujście
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2011-01-28 zobacz kalendarz
    Basia dostaje 3 razy Nan Pro 3 dla dzieci powyżej 9 miesiąca. Na puszczce jest napisane 3 razy po 235 ml. Ale poniewaz ona nie chce jesc kaszek to ja nie wiem co dawać w zamian i czy w ogóle coś dawać i czy ten schemat który napisałam jest dobry. Też jej już dałam spróbować ogórka kiszonego ale tylko troszeczkę, jogurciki daję ale te dla dzieci i nie codziennie. Chodzi o to czy to co jej daję to wystarczy.

Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Pandora nie jest zła i niedobra. :C

Ja po prostu nie jestem zwolenniczką metody ,,po roku wszystko".
    Ale jak zobaczyłam ,że moja kuzynka daje rocznemu dziecku łyka swojej kawy, ziemniaki z ciężkostrawnym sosem ,a swojej 3letnie córce coca-colę to nic mnie już nie zdziwi. Dlatego powstrzymuje się od komentarza.

Dodam ,że sama dawałam Młodemu jakieś zupy własnej roboty, właściwie nie własnej - ale mamy roboty, bo ze mnie marna kucharka. Czekoladkę chyba też już dałam do spróbowania - chociaż podejrzewam,że miał coś koło 10-11 miesięcy.
    Teraz już dokładnie nie pamiętam.

Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Data
    29.01.2011
    załozycielko watku moja odpowiedz jest TAK - dobrze karmisz.

9. BabyApp
    Mieszka w
    Wielkopolska
    O mnie
    Blogerka.
    Ja na jej miejscu spróbowałabym już dawać te większe obiadki - bo 200g to te mniejsze ,dobrze myślę?

Senior Member Awatar pinacolada
    Mieszka w
    Polska ;-P
    O mnie
    Mama słodkiej dwójki ;-)
    No ja też tak po trochu i nie codziennie ;-) wiadomo ze nie dałam jej na obiad kg ogórasów a na deser tabliczki czekolady ;-) uff, nie zlinczowałyście mnie

Mieszka w
    zachodniopomorskie
    O mnie
    Data
    29.01.2011
    Pandora wydaje mi sie ze jak dziecku bedzie mało to sie upomni o wiecej

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.