Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Poród w domu

Member Awatar Atepe
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2018-09-23 zobacz kalendarz

Poród w domu

Zamknęli oddział ginekologiczny w moim szpitalu, wożą kobiety do innego ośrodka mniej przyjaznego. Z mężem zastanawiamy się nad porodem w domu. Będąc w Holandii zauważyliśmy, że tam kobiety rodzą przede wszystkim w domu a nie w szpitalach. Może u nas również powinno być takie rozwiązanie ciąży.

2. BabyApp
    A czy ciąża nie jest zagrożona? Bo w przeciwnym wypadku to chyba szpital byłby lepszym rozwiązaniem. Może rozmowa z położną coś rozjaśni.

Member
    mishka

O mnie
    czekam na Ciebie Skarbie <3
    Też byłabym za porodem domowym, tylko te koszty. Zwariowali

W Anglii położna prowadzi ciążę i jeśli masz ochotę i warunki to pomaga przy porodzie. To jest naturalna sytuacja. A w Polsce zrobili z porodu ogromny problem, każdą kobietę straszą, że ciąża może być problematyczna, nieprawidłowa,itp. Poród nie trwa 5 min i jeżeli byłoby coś złego to zawsze można zadzwonić po pomoc.

Wydaje mi się, że poród domowy byłby dobrą alternatywą, zawsze to masz swoje bakterie i wirusy w domu, tylko ten strach z tyłu głowy, co będzie jeśli nastąpią jakieś komplikacje.

Junior Member
    dorka.9

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2019-08-03 zobacz kalendarz
    Aby urodzić w domu wg szkół rodzenia (prenalen, mjakmama, maluchy,itp) to: "ciąża musi przebiegać bez żadnych problemów, wyniki badań muszą być dobre, a sama kobieta musi być zdrowa. Jest szereg przeciwwskazań do rodzenia w domu. Jeśli jednak zdecydujecie się na taki poród koniecznie zadbajcie o odpowiednią opiekę medyczną. Porody domowe najczęściej odbywają się w asyście położnej - ona kwalifikuje przyszłą mamę do porodu domowego, omawia z nią takie kwestie jak plan porodu czy przygotowanie domu na narodziny, przyjmuje maluszka na świat a także wypełnia wszystkie niezbędne dokumenty związane z narodzinami dziecka. Położna obejmie Was również po porodzie - sprawdzi jak obkurcza się macica, pomoże przystawić maluszka do piersi, zważy go i zmierzy. W chwili obecnej porody domowe nie są refundowane przez NFZ i za asystę położnej będziecie musieli zapłacić." Wujek google podpowiada, że taki poród kosztuje około 2,5 tys. zł.

Nie odważyłabym się rodzić w domu, czułabym się nie pewnie.

9. BabyApp
    Moja sąsiadka urodziła w domu, wszystko poszło zgodnie z planem. Położna towarzyszyła jej w czasie porodu a po porodzie wykonała wszystkie okołoporodowe czynności. Ona się odważyła, ale ja mam wątpliwości i "stracha".

Jestem za bardzo strachliwą osobą aby odważyć się na poród w domu. W szpitalu wszystko jest na miejscu i gdyby co, to szybko można np. sprzęt wykorzystać. Aczkolwiek znam kobiety, które rodziły i będą rodzić w domu.

Moja mama urodziła się w domu jako 5-te dziecko przy pomocy położnej, natomiast ja nie wyobrażam sobie abym mogła urodzić w domu. Wszystkie te opowiadania koleżanek o ciężkich porodach trochę mnie zniechęcają i napawają obawą przed takim rozwiązaniem ciąży. Jednak z drugiej strony, słyszałam że kobiety rodzące w domu rzadziej dopada depresja poporodowa, bo to swoje ściany i swoje otoczenie. Za kilka tyg. pojadę jednak do szpitala i tam urodzę, a porody domowe pozostawiam odważniejszym.

Zapytaj naszych ekspertów
Rita Calderaro - Poczmańska
Rita Calderaro - Poczmańska Rehabilitant dziecięcy

Ciągnięcie za włosy i uszy.

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów